Jak co roku, dzień przed zakończeniem roku szkolnego, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej aby podsumować i docenić ciężką pracę ucniów w roku szkolnym 2016/2017. W tym dniu zostały wręczone zasłużonym uczniom dyplomy i nagrody rzeczowe przez dyrektorów szkół: Panią Danutę Gąsior oraz Panią Katarzynę Ptaszek, w obecności przedstawicieli rodziców uczniów. Wszystkim uczniom wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za sfinansowanie większości nagród.
Dzięki Waszym głosom zdobyliśmy wyróżnienie i nagrodę w postaci zestawu farb Śnieżka o wartości 1500 zł.
W konkursie dla uczniów III miejsce zdobył Radek za zdjęcie "Trening z najlepszymi" (nagroda - smartfon marki Samsung), a wyróżnienie Bartosz za zdjęcie "Pasja czyni mistrza :-) (nagroda - zestaw gadżetów z logo Śnieżki: plecak, bidon, koszulka, pendrive).
GRATULACJE DLA UCZNIÓW! DZIĘKUJEMY ZA GŁOSY!
Szczegółowe wyniki 11 edycji konkursu "Kolorowe Boiska" pod adresem: https://koloroweboiska.pl/ranking
Uczniowie naszej szkoły w liczbie 49 osób i 4 opiekunów o godz. 5 rano wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Podróż minęła w miarę szybko. Do stolicy Polski przybyliśmy o godz. 11.30. Na Starym Mieście spotkaliśmy się z panią przewodnik, która opowiedziała nam jego historię. Następnie odwiedziliśmy Bazylikę Archikatedralną św. Jana, gdzie przez krótką chwilę pomodliliśmy się przy grobie Patrona naszej szkoły Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Potem ruszyliśmy na podbój Zamku Królewskiego oraz innych miejsc pamięci na Starym Mieście. Na zakończenie dnia zjedliśmy obiadokolację w Pałacu Kultury i Nauki i spędziliśmy 1,5 godziny w najsłynniejszej warszawskiej galerii Złote Tarasy, gdzie mogliśmy wydać długo oszczędzane pieniądze! Gdy byliśmy już bardzo zmęczeni, udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, czyli na miejsce noclegu.
Drugi dzień naszej podróży był czasem gimnastyki dla umysłu i ciała, ponieważ kilka godzin spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik, wraz z wizytą w Planetarium. Po południu przeżyliśmy chwile zadumy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na każdym z nas ta wizyta wywarła ogromne wrażenie i skłoniła do głębokiej refleksji.
3-ciego dnia z samego rana udaliśmy się na salony naszego Sejmu, gdzie mogliśmy się przysłuchać obradom posłów. W dalszej części naszej wycieczki zwiedziliśmy Łazienki Królewskie oraz Cmentarz Powązkowski, który był ostatnim punktem naszego programu. Około 13.00 ruszyliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wspaniałych wrażeń w drogę powrotną. Do domu dotarliśmy około godz. 21.00. Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po wspaniałej wycieczce, a już zaczęliśmy planować następną, tym razem może do Wrocławia ...............?
W naszej szkole 9 czerwca świętowaliśmy „Dzień Mamy i Taty”. Uczniowie z kl. II i III przedstawili przybyłym gościom bajkę „Kopciuszek”, a przedszkolaki młodsze i starsze znakomicie zatańczyły poloneza „na balu u księcia”. Prezentowano również wiersze, piosenki, a dziewczynki z kl.0 wykonały taniec nowoczesny „Mama Mia Zumba Fitnes”. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały swoim kochanym rodzicom „Sto lat” i wręczyły przygotowane wcześniej upominki. Na uroczystą akademię uczniowie zaprosili także wójta gminy Brzyska, który zaszczycił nas swoją obecnością. Dzieci starały się „dać z siebie wszystko”, aby podziękować swoim najbliższym za ich trud i poświęcenie. Chyba się to udało, bo na twarzach rodziców widać było uśmiech, zadowolenie, a nawet łzy wzruszenia.
Barbara Kuzak
Agnieszka Reczek
Henryka Rak
Bożena Łukowicz
Renata Samborska
W dniu 12 czerwca w naszej szkole zostały rozdane nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastyczno- ekologicznym, w którym brali udział uczniowie klas 5-6:
I miejsce Gabriela Krajewska klasa 6
II miejsce Ewa Żyguła klasa 6
III miejsce Kamil Bałucki klasa 6
Wyróżnienie otrzymała Natalia Jędrzejczyk klasa 6
W konkursie wiedzy o patronie naszej szkoły nagrody otrzymali:
I miejsce Wiktoria Dębiak klasa 6
II miejsce Anna Pruchnik klasa
III miejsce Ewa Żyguła klasa 6.
W tym dniu zostały również rozdane nagrody z konkursu czytelniczego , plastycznego - na portret mamy i literackiego. Dziękujemy uczniom za udział.
Organizatorzy:
Marzena Reczek
Justyna Stasiak-Hawra
Monika Węgrzyn
Agnieszka Reczek
Barbara Kuzak
Henryka Rak
Bożena Łukowicz
Renata Samborska
W dniu 01.06. 2017 r dzieci z oddziału przedszkolnego, zerowego oraz klas II i III odwiedziły zamek Kamieniec w Odrzykoniu niedaleko Krosna. Na wstępie przewodnik złożył życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Następnie z uśmiechami na twarzach dzieci uczestniczyły w warsztatach, gdzie malowały na podkładach gipsowych. Po wyczerpującej pracy udaliśmy się na zwiedzanie ruin zamku oraz oglądania pięknych krajobrazów z punktu widokowego. Zamek Kamieniec jest wspaniałym miejscem by pobudzać wyobraźnię dzieci. Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie się bawiły i jadły pyszną kiełbaskę z ogniska, którą same mogły sobie upiec.
Agnieszka Reczek
Barbara Kuzak
Bożena Łukowicz
Renata Samborska
Marzena Reczek
W dniu 1 czerwca 2017 roku opiekun SU wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego zorganizował pieszą wycieczkę do Przeczycy. Celem wycieczki było promowanie zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, ciekawych form spędzania czasu wolnego, rozbudzanie zainteresowania otaczającym światem, zachęcanie do poznawania nowych miejsc. Uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami (Beata Gorczyca, Monika Węgrzyn, Justyna Stasiak – Hawra oraz Agnieszka Baran) mieli możliwość zwiedzenia Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy, które wybudowano w latach 1904-1906. Jest to neogotycki, murowany z cegły kościół. We wnętrzu znajduje się neogotycki ołtarz główny z 1913 r. wykonany według projektu Stanisława Majerskiego ze słynącą łaskami późnogotycką rzeźbą Matki Boskiej z Dzieciątkiem z końca XV wieku, zwaną Matką Boską Przeczycką. Uczniowie wraz z nauczycielami zostali serdecznie przywitani przez księdza proboszcza tamtejszego sanktuarium, który przybliżył dzieciom historię kościoła oraz zaprosił do wspólnej modlitwy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki. Poza tym uczniowie poznali historię Dworu w Przeczycy z końca XIX wieku, jest to murowany budynek położony niedaleko kościoła. Dwór był własnością rodziny Kaczorowskich. W czasie II wojny światowej udzielano w nim gościny żołnierzom AK. W sąsiedztwie zachowały się zabudowania gospodarcze: murowany spichlerz i drewniana stodoła, a wokół dworu resztki parku krajobrazowego. Obecnie znajduje się w nim Szkoła Podstawowa im Ks. dr Józefa Jałowego. Wędrując pieszo z Błażkowej do Przeczycy uczniowie podążali Parkiem Krajobrazowym Pasma Brzanki, który wyróżnia się znacznym zróżnicowaniem zbiorowisk roślinnych i bogactwem flory. Fauna Pasma Brzanki obfituje przede wszystkim w zwierzynę łowną oraz gatunki objęte ochroną prawną. Podczas wędrówki uczniowie zwiedzili również dwa wojskowe cmentarze. W Dzień Dziecka nie mogło zabraknąć smakołyków i lodów. Wszyscy spędzili ten dzień bardzo przyjemnie i radośnie.
Agnieszka Baran
Zuzanna Dziedzic z klasy 3a zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach na wykonanie ilustracji do wierszy Juliana Tuwima. Oprócz Zuzi w konkursie brały również udział uczennice z klasy V, Paulina Piątek i Martyna Sobota. Gratulujemy naszym uczennicom i zachęcamy do udziału w innych konkursach organizowanych w naszej szkole.
Justyna Stasiak-Hawra
W dniu 29.05.2017r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt: „O rybaku i złotej rybce”, w którym wystąpili uczniowie klasy IV. Jego celem było rozwijanie uzdolnień dzieci, przełamanie bariery nieśmiałości. Bajka ta przypomniała nam o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca i o tym, że prawdziwą wartością w życiu człowieka nie są rzeczy materialne. Wprawdzie łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić.
Marzena Reczek
W dniu 23. 05. 2017r. odbył się konkurs czytelniczy w klasach IV- VI .
Wyniki: I miejsce Wiktoria Dębiak kl. VI
II miejsce Katarzyna Reczek kl. V
III miejsce Martyna Rolek, Ewa Żyguła kl. VI
Natomiast 25.05.2017r. odbył się konkurs czytelniczy w klasach II i III.
Wyniki klasa II: I miejsce Michał Janik
II miejsce Szymon Rachowicz
III miejsce Nikola Jasik
Wyniki klas III: I miejsce Aleksandra Maguda kl. IIIA
II miejsce Weronika Ramut kl. IIIA
III miejsce Karolina Bokota kl. IIIB
Zwycięzcom gratulujemy
Marzena Reczek
Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.
Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, dyrektorami szkół w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.
Wiedzą już Państwo, do której szkoły będą uczęszczać dzieci. Jestem przekonana, że samorządy świadome spoczywającej na nich odpowiedzialności brały pod uwagę Państwa oczekiwania, potrzeby dzieci, a także – oczywiście – lokalne uwarunkowania.
Reforma edukacji jest częścią spójnej, przemyślanej i zaplanowanej w perspektywie najbliższych lat polityki oświatowej państwa. Dążymy do tego, aby każdy uczeń, bez względu na to skąd pochodzi oraz jaki jest status materialny jego rodziny, miał zapewnioną dobrą edukację i dobrą szkołę.
Wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby uczyć w nowym systemie szkolnym (podstawa programowa dla szkół podstawowych oraz ramowe plany nauczania dla wszystkich typów szkół) są przygotowane. Chcę podkreślić, że do końca obecnego roku szkolnego przeszkolimy nauczycieli z nowej podstawy programowej. Z kolei pod koniec kwietnia opublikowaliśmy wstępny projekt nowej podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych, która będzie obowiązywała od roku szkolnego 2019/2020.
Wydawnictwa pracują nad nowymi podręcznikami dla klas I, IV, VII, z których od września będą uczyli się uczniowie według nowej podstawy programowej. Jeszcze przed wakacjami będzie gotowa oferta podręczników do tych klas.
Pragnę zapewnić, że każdy uczeń otrzyma książki i ćwiczenia w szkole. Podręczniki oraz materiały edukacyjne dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych będą sfinansowane z budżetu państwa.
Szanowni Państwo, chcę, aby dzieci miały zapewniony przynajmniej jeden ciepły posiłek w szkole i mogły w spokoju zjeść go podczas jednej dłuższej przerwy „obiadowej”.
Takie rozwiązania planujemy wprowadzić w szkole w roku szkolnym 2018/2019. Dodatkowo wspólnie z Ministrem Zdrowia przedstawimy wkrótce wstępne założenia programu obejmującego opieką stomatologiczną uczniów. Zarówno posiłek, jak i opieka stomatologiczna to istotne elementy składające się na dobrą szkołę.
Dziękuję za Państwa aktywny udział we wprowadzaniu reformy edukacji. Zachęcam do kontaktu z nauczycielami, dyrektorami szkół, lokalnymi władzami odpowiedzialnymi za edukację
w regionach.
Jednocześnie przypominam, że do Państwa dyspozycji pozostaje Zespół do spraw wdrażania reformy edukacji w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W poszczególnych województwach funkcjonują również regionalne zespoły koordynacyjne działające przy Kuratorach Oświaty.
Dodatkowe informacje dotyczące zmian w systemie edukacji znajdują się na stronie internetowej: www.reformaedukacji.men.gov.pl. Do dyspozycji są także adresy mailowe, na które można przesyłać pytania dotyczące reformy oświaty. Zachęcam do kontaktu.
Wspólnie zadbamy o dobrą szkołę.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
Dnia 16. 05.2017 uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym przeglądzie słowno-muzycznym „Odszedłeś lecz jesteś” w Lipnicy Dolnej. Przegląd ten był poświęcony pamięci Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowali:
recytacja – Wiktoria Myszkowska klasa III a, Angelika Węgrzyn klasa VI
śpiew – Żaneta Żyguła klasa II, Maciej Blezień klasa II, Konrad Węgrzyn klasa V.
Serdecznie dziękujemy uczniom za reprezentowanie naszej szkoły.
Renata Samborska
Henryka Rak
Monika Węgrzyn
Katarzyna Ptaszek
W piątek 12 maja uczniowie klasy VI odwiedzili Gimnazjum w Brzyskach i wzięli udział w koncercie profilaktycznym pt.„POWIEDZ NIE” w wykonaniu Wiesława „Blachy” Błażkiewicza. Spotkanie to zostało zrealizowane przy współpracy GOPS w Brzyskach oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Gościa powitał i przedstawił Pan Stanisław Bułat:
Wiesław „Blacha” Błażkiewicz jest człowiekiem, który wierzy w cud życiai wiary, która czyni cuda. Jest osobą, której leży na sercu walka o młode pokolenie Polaków, by wyzwolić je z jarzma nałogów. Jest człowiekiem, który uczy szacunku do samego siebie, do rodziców, do nauczycieli i do kolegów.
„Blacha”, bo taki jest jego pseudonim artystyczny, jest muzykiem rockowym, uczestnikiem wielu festiwali rockowych. Muzyczną drogę rozpoczął z punkową kapelą „Gzyms'' wygrywając festiwal muzyków rockowych „Rockosz”. Wygrał Przegląd Młodych Talentów – „Zima z Rockiem” na Śląsku, brał również udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych „Jarocin”. Kolejne festiwale to: KartRock- Jelenia Góra, Rockowisko- Łódź, Open Rock- Kraków, Fama- Świnoujście itp. Ukończył studia muzyczne na wydziale perkusji.
W trakcie koncertu muzyk opowiadał o własnych przeżyciach z okresu walki z alkoholizmem i chorobą nowotworową. Mamy nadzieję, że ta oryginalna lekcja profilaktyki pomoże naszym uczniom podejmować właściwe decyzje.
Niezwykłymi zdolnościami raperskimi popisał się również nasz uczeń Dominik Pruchnik.
W dniu 11.05.2017r. odbyła się wycieczka naszych uczniów do Jasła. Zwiedzaliśmy Bibliotekę Pedagogiczną, Miejską Bibliotekę Publiczną. Celem tej wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek,
wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza, wzbogacenie słownictwa dzieci. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, spotkali się z autorką dwóch książek Joanną Preisner – mieszkanką Jasła. Odwiedzili także Jasielski Dom Kultury: salę multimedialną, salę widowiskową, salon sztuk plastycznych, salę, w której jest redakcja Obiektywu Jasielskiego, salę baletową, teatralną, poznali pracę grafika komputerowego. Na koniec dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Odwiedziliśmy także muzeum regionalne.
Marzena Reczek
Monika Węgrzyn
W dniu 24-04-2017r. w naszej szkole odbył się krótki apel, podczas którego zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym na plakat promujący czytelnictwo oraz w szkolnym konkursie o zdrowym trybie życia.
W konkursie plastycznym na plakat promujący czytelnictwo brali udział uczniowie klas II –III.
Zwycięzcy:
I-miejsce Amelia Myszkowska klasa III a
II-miejsce Zuzanna Dziedzic klasa III a
III-miejsce Wiktoria Myszkowska klasa III a.
Wyróżnienia:
Kinga Maguda oddział O
Paulina Myszkowska oddział przedszkolny.
Dyplomy za udział otrzymały:
Julia Przepióra klasa II orazAleksandraMaguda klas III a
W konkursie o zdrowym trybie życia brali udział uczniowie klas IV-VI.
Zwycięzcy:
I-miejsce Anna Pruchnik klasa VI
II-miejsce Paulina Madejczyki Ewa Żyguła klasa VI
III-miejsce Martyna Rolek klasa VI.
Dyplomy za udział otrzymali:
Katarzyna Hawra klasaVI, Gabriela Krajewska klasa VI, Kornelia Kozłowska klasa VI, Eryk Trojan klasa VI, Angelika Węgrzyn klasa VI,Karolina Wal klasa VI, Jakub Przewoźnik klasaIV, Joanna Ziemska klasa IV.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.
Organizatorzy
Marzena Reczek
Justyna Stasiak - Hawra
Uczniowie naszej szkoły: Julia Przepióra klasa II, Martyna Sobota klasa V, Katarzyna Hawra klasa VI, Angelika Węgrzyn klasa VI, Kornelia Kozłowska klasa VI wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego „ Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa”. Do kolejnego etapu konkursu zostały wybrane prace uczennic: Juli Przepióry i Katarzyny Hawry. Dziękujemy za udział i zachęcamy w dalszym ciągu do brania udziału w konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły.
Uczniowie z naszej szkoły bardzo licznie brali udział w konkursie organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach na wykonanie koszyka wielkanocnego. Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły to:
I-miejsce Emilia Bałucka klasa II
II-miejsce Kamila Jarecka klasa III
III-miejsce Zuzanna Dziedzic klasa III
Wyróżnienie otrzymały: Julia Przepióra klasa II, Żaneta Żyguła klasa II i Kornelia Kozłowska klasa VI.
Dziękujemy wszystkim uczniom za przygotowanie bardzo pomysłowych prac.