Nawigacja

 • UDZIAŁ UCZNIÓW W JASIELSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM IM. H. STEINHAUSA

  We wtorek 11 grudnia 2018 roku odbyła się XII edycja Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII - Wiktoria Dębiak i Ewa Żyguła. Czekamy na ogłoszenie wyników i trzymamy kciuki.

  Beata Gorczyca

 • Sprawozdanie z Gminnego Konkursu - "Wiedzy o krajach anglojęzycznych" organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny we Wróblowej

  Sprawozdanie z Gminnego Konkursu - "Wiedzy o krajach anglojęzycznych" organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny we Wróblowej

  10 grudnia 2018 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Wróblowej odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu z języka angielskiego - "Wiedza o krajach anglojęzycznych".

  Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy III Gimnazjum: Michał Kaczka, Paweł Samborski oraz Kacper Wiatr. Uczniowie zdobyli dyplomy udziału w konkursie oraz drobne nagrody książkowe.

  Ewelina Nosal

 • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W SZKOLE

  WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W SZKOLE

  Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,

   

  już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci.

   

  Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie

   

  po łąkach, po polach, po szerokim lesie.

   

  Czekając cierpliwie, stańcie dookoła.

   

  Już święty Mikołaj wchodzi do przedszkola”.

   

  6 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi nasłuchując „Mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i mimo braku śniegu dotarł w końcu do nich. Nasz gość udał się do najmłodszych dzieciaków z oddziału przedszkolnego i zerówki. Na niejednej twarzy malowała się radość, jednak można było też dostrzec obawę, a nawet lęk. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze starsze dzieci w naszej szkole. Przedszkolaczki dziękując Mikołajowi za prezenty, dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Wśród uczniów panowało wielkie zdziwienie, że nikt nie dostał rózgi.
   

  Opiekun SU: Agnieszka Baran

 • WYCIECZKA DO FIRMY "ASTRA"

  WYCIECZKA DO FIRMY "ASTRA"
  05.12.2018

  Dnia 05. 12. 2018 roku uczniowie klasy I i II odbyli wycieczkę do zakładu pracy „Astra”. Poznali tam etapy produkcji słodyczy. Zapoznali się z różnymi urządzeniami, poznali zasady BHP, które muszą być przestrzegane przy produkcji artykułów spożywczych. Mamy nadzieję, że wycieczka podobała się, że uczniowie uświadomili sobie , jak wiele pracy i zaangażowania muszą wkładać pracownicy w wywiązywanie się ze swoich obowiązków.

  Renata Samborska

 • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  W niedzielę 16 grudnia 2018r. przy kościele parafialnym odbędzie się kiermasz świąteczny, podczas którego przedstawiciele Rady Rodziców sprzedawać będą ozdoby związane z okresem świąt Bożego Narodzenia - bombki, kartki, stroiki, pierniki, choinki, własnoręcznie wykonane przez uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami. Całkowity dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy.

 • ANDRZEJU, ANDRZEJU DZIEWCZĄT CZARODZIEJU ...

  ANDRZEJU, ANDRZEJU DZIEWCZĄT CZARODZIEJU ...
  29.11.2018

  W czwartek 29.11.2018r. Samorząd Uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną na zabawę andrzejkową. W tym roku poprowadził ją Klaun - zabawny, kolorowy i z cudownym podejściem do dzieci sprawił wszystkim wiele radości. Były zabawy taneczne przy muzyce oraz pokaz sztuczek. Jak na imprezę andrzejkową przystało, nie mogło zabraknąć wróżb - do stanowiska wróżek ustawiły się długie kolejki. Piękne wróżki przepowiadały przyszłość z przelewanego przez otwór klucza wosku, z wylosowanych przedmiotów, z przekłuwanych serduszek z imionami oraz z wirujących tarcz. Wszyscy świetnie się bawili.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek, a uczniom za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

  Opiekun SU: Agnieszka Baran

 • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH - SPOTKANIE MALUCHÓW Z PIELĘGNIARKĄ

  W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH - SPOTKANIE MALUCHÓW Z PIELĘGNIARKĄ
 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku maluchy również bawiły się ze swoimi misiami przyniesionymi z domu. To nieprzypadkowa data. Właśnie tego dnia wypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszowy miś jest bohaterem wielu filmów i książek dla dzieci. Po dziś dzień jest przytulanką i przyjacielem wielu pokoleń dzieci, symbolem dobra, miłości ciepła, łagodności i opiekuńczości.

  Agnieszka Reczek

   

 • ROZDANIE NAGRÓD ZA UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PROJEKT OKŁADKI DO KSIĄŻKI

  ROZDANIE NAGRÓD ZA UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PROJEKT OKŁADKI DO KSIĄŻKI
 • „Zasady bezpieczeństwa znamy – wypadkom na wsi zapobiegamy”

  „Zasady bezpieczeństwa znamy – wypadkom na wsi zapobiegamy”

  Dnia 27.11. 2018 roku Jakub Przewoźnik uczeń klasy VI reprezentował naszą szkołę w powiatowym konkursie na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, który organizowany jest pod hasłem „Zasady bezpieczeństwa znamy – wypadkom na wsi zapobiegamy”. Uczniowi dziękujemy za przygotowanie się do tego konkursu.

   

  Renata Samborska

 • Pszczółki aktywnie pracują - prace kl.0

   Pszczółki aktywnie pracują - prace kl.0

   

  Zapraszamy do obejrzenia prac klasy 0  -  zakładka ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU - WYJŚCIE NA CMENTARZ

  SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU - WYJŚCIE NA CMENTARZ

  26 października oraz 16 listopada uczniowie klasy Vb należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem Moniką Węgrzyn wybrali się na cmentarz wojskowy nr 219 z okresu I wojny światowej. Celem wyjścia było uprzątnięcie cmentarza, zapalenie zniczy i wspólna modlitwa za poległych, a wszystko po to, aby nie zapomnieć.

  Monika Węgrzyn

 • „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

   „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

  18 września 2018r. uczniowie naszej szkoły wybrali do kina Helios w Krośnie, by poznać historię legendarnego Dywizjonu 303. Film w reżyserii Denisa Delicia powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Na ekranie mogliśmy zobaczyć znakomitych polskich aktorów m.in. Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego i wielu innych, którzy wcielili się w role wspaniałych polskich pilotów. To oni początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) stworzyli elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie miał sobie równych.

  Monika Węgrzyn
  Agata Rakoczy

 • VIII Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno ma…”

  VIII Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno ma…”

  11 listopada 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym we Wróblowej odbył się VIII Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej: „Ojczyzno ma…”. W tym wyjątkowym dniu, w 100–lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości naszą szkołę godnie reprezentowali następujący uczniowie: 


  Malwina i Milena Węgrzyn
  Weronika Węgrzyn
  Angelika Węgrzyn
  Gabriela Stasiak
  Joanna Ziemska
  Kornelia Węgrzyn
  Kacper Wiatr

  Do przeglądu uczniów przygotowywały: Renata Samborska, Justyna Stasiak-Hawra, Agata Rakoczy, Katarzyna Ptaszek.

  Monika Węgrzyn
  Agnieszka Paja

   

 • LEKTURA W PUDEŁKU

  LEKTURA W PUDEŁKU

  Uczniowie klasy VII rozpoczęli omawianie „Zemsty” Aleksandra Fredry. W ramach wprowadzenia do lektury przygotowali pudełka lekturowe, w których mogły się znaleźć karteczki z informacjami, rysunki, fotografie oraz przedmioty związane z treścią dramatu. Siódmoklasiści wykazali się znajomością utworu, dużą inwencją oraz talentem plastycznym, wykonali m. in. rysunki, przedmioty z kartonu, czy plasteliny.

   

  Agata Rakoczy

 • Klasa IV – Pocztówki do Francji

  Klasa IV – Pocztówki do Francji

  W ramach projektu „Pocztówkowa przyjaźń” nawiązaliśmy kontakt z Polską Sobotnią Szkołą we Francji. Po omówieniu zasad redagowania pocztówek, uczniowie zostali poproszeni o przyniesienie na kolejną lekcję widokówek z ciekawych miejsc znajdujących się w Polsce. Po wcześniejszych ćwiczeniach dzieci pisały zindywidualizowane pocztówki oraz adresowały je. Przed wysłaniem wszystkie prace zostały jeszcze raz sprawdzone. Po 2 tygodniach otrzymaliśmy pocztówki od uczniów z Francji (klasy 4-7). Czwartoklasiści byli zachwyceni.

  Agata Rakoczy

 • KONKURS “ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”

  Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

  w Błażkowej ogłasza konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki.

   

   

  Technika oraz format prac dowolny.

  Termin składania prac: 7 grudnia 2018r.

  Konkurs skierowany do uczniów klas IV-VI.

   

  Prace należy składać u pani Marzeny Reczek.

   

  Zapraszamy!

 • KONKURS

  Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

  w Błażkowej ogłasza konkurs na plakat

  promujący czytelnictwo.

   

   

  Forma prac dowolna, format A4.

   

  Termin składania prac: 7 grudnia 2018r.

   

  Składanie prac u pani Marzeny Reczek.

   

  Konkurs skierowany dla uczniów klas

  VII, VIII oraz III gimnazjum.

   

   

  Zapraszamy!

 • KONKURSY PLASTYCZNE

  KONKURSY PLASTYCZNE

  Uczniowie naszej szkoły biorą udział w dwóch konkursach plastycznych. Pierwszy, zatytułowany: ,,Anioły są takie..." jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie i dotyczy stworzenia własnej wizji Anioła w dowolnej technice i formie. Drugi, pt.: "Dobranocki z dawnych lat – Miś Paddington" jest organizowany przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Komisja konkursowa wyłoni najciekawsze prace plastyczne przedstawiające popularnego dobranockowego Misia Paddingtona, który 13 października 2018 r. obchodził swoje 60-te urodziny. Zapraszamy do obejrzenia prac.

  Katarzyna Czech

 • CYKL FILMOWY "MIĘDZY KULTURAMI".

  CYKL FILMOWY "MIĘDZY KULTURAMI".

  W ramach cyklu filmowego pt. „Między kulturami” organizowanego przez artKINO w Krośnie uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum uczestniczyli 07.11.2018 r. w projekcji filmu pt.: „Fighter – kochaj i walcz”. Głównymi problemami, które zostały poruszone, były marzenia, samotność i odwaga. Przedstawione zostały różnice kulturowe oraz trudności wynikające z prób pogodzenia realizacji marzeń z tradycją, wiarą oraz życiem rodzinnym. Podobne dylematy dotykają obecnie nastolatków, którzy próbują odnaleźć swoją drogę życiową. Aktualność tematyki oraz ciekawe ujęcie i przedstawienie zagadnień sprawiło, że film został przez uczniów obejrzany z entuzjazmem. To już był drugi wyjazd uczniów w ramach cyklu filmowego.

  Harmonogram projekcji:

  Data

  Tytuł filmu

  07.12.2018

  „Dziewczyna w trampkach”

  04.01.2018

  „Bez granic”

  05.02.2018

  „Cygan”

  04.03.2018

  „Rakieta”

  04.04.2018

  „Slumdog. Milioner z ulicy”

   

  Agata Rakoczy

  Ewelina Nosal

  Katarzyna Ciborowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej
  Błażkowa 125
  38-212 Brzyska
 • (013)4460102

Galeria zdjęć