Nawigacja

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  22.01.2018

  Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Drogie Babcie i Drodzy Dziakowie, życzymy aby każdy dzień był dla Was pełen słońca, uśmiechu na twarzy oraz stu lat i więcej radosnego i zdrowego życia w gronie kochających dzieci i wnuków. Wszystkiego najlepszego!

   

   

 • OGŁOSZENIE

  Dnia 25 stycznia o godzinie 15.00 odbędą się  „Jasełka” w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Błażkowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do obejrzenia przedstawienia. Po jasełkach odbędzie się spotkanie ogólne z rodzicami oraz spotkania z wychowawcami klas. Rodziców przedszkolaków i uczniów klas młodszych prosimy o odbieranie dzieci po przedstawieniu pt. „Jasełka”.

  Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

   w Błażkowej

 • INFORMACJA

   

  Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Błażkowej informuje, że klasyfikacja śródroczna odbędzie się 24.01.2018r.

  Na zabawę karnawałową zapraszamy 25.01.2018r.

   

 • SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI OSP Z BŁAŻKOWEJ I BRZYSK

  Dnia 17 stycznia 2018r. nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Błażkowej - Panów Grzegorza Paciorkowskiego i Grzgorza Wala oraz Pana Piotra Wojdyłę z OSP Brzyska. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli uczniom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie  wypadku i pożaru. Wszyscy utrwalili znajomość numerów alarmowych 998 i 112 i dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną.

 • SZKOLENIE Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

  We wtorek 16.01.2018r. gościli w naszej szkole studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, którzy przeprowadzili szkolenie dla wszystkich uczniów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie nauczyli się, jak skutecznie wezwać pomoc, jak wykonać resuscytację oraz w jaki sposób należy układać poszkodowanego w bezpiecznej pozycji przed przyjazdem służb ratunkowych.

 • PIERWSZOKLASIŚCI PROSZĄ O GŁOSY

  20 grudnia 2017r. ukazała się gazeta Nowiny z dodatkiem "Jesteśmy Pierwsza Klasa" z grupowymi zdjęciami tegorocznych pierwszoklasistów. W plebiscycie zostanie nagrodzonych 7 klas, które zdobędą największą liczbę głosów. Wszystkie klasy biorące udział w plebiscycie otrzymają pamiątkowe tableau ze swoim zdjęciem w formacie A3 do powieszenia w szkole. Głosowanie będzie trwać do piątku 26 stycznia 2018 r. do godziny 19.

  ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA

  SMS pod nr 72355 o treści KLASA.222  

  Koszt jednego SMSa: 2,46 zł z VAT

  http://www.nowiny24.pl/serwisy/plebiscyty/a/jestesmy-pierwsza-klasa-glosowanie-rozpoczete-wyniki,12777835/

 • GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W BRZYSKACH

  W niedzielę 14 stycznia 2018r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzyskach odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Żaneta Żyguła i Maciej Blezień z kl.III, Gabriela Stasiak i Joanna Ziemska z kl.V oraz Kornelia Węgrzyn z kl.IIG. Dziękujemy uczniom za udział i gratulujemy wspaniałych występów.

  Renata Samborska

  Katarzyna Ptaszek

 • GŁOŚNE CZYTANIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

  W ramach głośnego czytania dla przedszkolaków w dniu 12.01.2018r oddział przedszkolny odwiedziła Pani dyrektor Danuta Gąsior, która przeczytała przedszkolakom bajkę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o zwierzątkach szykujących się do zimowego snu. Po zakończonej bajce chętnie rozmawiały na temat zwierząt i jesieni. Na koniec nauczyły Panią dyrektor tańca i zaprosiły na następne spotkanie. 
                    Agnieszka Reczek
 • "BAŚŃ O ZŁOCISTYM PTAKU" - TEATRZYK LALKOWY

  11.01.2018r.  uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl „Baśń o złocistym ptaku” przygotowany przez Teatr Każdej Sztuki. To historia o dzielnym księciu, który wyrusza w nieznane, by sprawić radość swojemu ojcu wzbogacona o elementy ekologiczne i wychowawcze. Spektakl porusza także problem starości, ułomności i niedoskonałości, uwrażliwia uczniów na te jakże ważne, a często pomijane aspekty ludzkiej egzystencji. Dzięki temu, że postać głównego bohatera nie jest idealna, każdy z oglądających może się z nim utożsamić i przeżywać wspólnie przygody, które pozwalają zrozumieć, że być dobrym człowiekiem, to znaczy kochać i dbać o otaczających nas ludzi i świat przyrody. Po skończonym przedstawieniu uczniowie wysłuchali ciekawej opowieści o rodzajach i roli lalek w teatrze.

                                                                                    Monika Węgrzyn

 • Internetowy teatr dla szkół - "Królewna z drewna".

  W dniu 11.01.2018r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja internetowego teatru dla szkół. "Królewna z drewna" to opowieść o Sosence, która staje w obronie całego lasu. Poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami – jest jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcającą do obcowania z przyrodą. Spektakl został przedstawiony przez aktorów z  Teatru Lalek Arlekin w Łodzi. Dzieci były zachwycone przedstawieniem. 
  Agnieszka Reczek
  Barbara Kuzak
  Renata Samborska
  Bożena Łukowicz
   
                                                                                                                                    
 • XI GMINNY KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNEJ

  W dniu 10 stycznia 2018 roku odbył sie w naszej szkole XI Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej, w którym wzięło udział 12 uczniów klasy V wyłonionych w eliminacjach przeprowadzonych w szkołach podstawowych gminy Brzyska. Nasza szkołę reprezentowali: Jakub Przewoźnik, Julia Stanek, Magdalena Zyguła.  Uczniowie rozwiązywali test zawierający pytania otwarte i zamknięte o różnym stopniu trudności, m.in. na temat parków narodowych. Rozpoznawali też na ilustracjach rośliny i zwierzęta oraz wykazywali się znajomością pojęć związanych z ochroną przyrody. Oto laureaci:

      I miejsce Sylwia Słabik SP Brzyska

  II miejsce  Natalia Niezgoda  SP Brzyska

                III miejsce  Magdalena Madejczyk SP Brzyska

                             Jakub Przewoźnik  SP Błażkowa

  Nagrody i dyplomy  wręczyła dyrektor szkoły Pani Danuta Gąsior. Gratulujemy!

  Organizator: Beata Gorczyca

 • XV Międzyszkolny konkurs ,,Kolęda obcojęzyczna’’

  W dniu 10.01.2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbyła się XV edycja konkursu  ,, Kolęda  obcojęzyczna’’ pod patronatem burmistrza Kołaczyc, pani Małgorzaty Salachy. W konkursie wzięło udział 10 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów  z gminy Brzyska, Brzostek, Kołaczyce i Frysztak. Celem konkursu było:  zainteresowanie młodzieży kulturą i zwyczajami świątecznymi innych krajów, motywowanie uczniów do nauki języków obcych, rozwijanie kreatywności uczniów, rozwijanie pracy zespołowej uczniów. Uczennice z naszej szkoły: Kornelia Węgrzyn, Angelika Węgrzyn oraz Ewa Żyguła zaśpiewały niemiecką  kolędę ,,O Tannenbaum’’, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami przez jury i publiczność. Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła  pani burmistrz  Kołaczyc  Małgorzata Salacha, która podziękowała uczestnikom za piękny występ, ogrom pracy włożonej w przygotowanie do  konkursu i życzyła dalszych sukcesów. Na zakończenie wystąpił zespół z Liceum Ogólnokształcącego z koncertem kolęd i pastorałek. Gratulujemy!!!

                  Agnieszka Paja

 • SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "JINGLE BELLS"

  Dnia 3 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs języka angielskiego zatytułowany „Jingle Bells”. Był to konkurs skierowany do uczniów klasy III i IV. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań wiedzą o krajach anglojęzycznych, rozwijanie i doskonalenie umiejętności językowych, motywowanie uczniów do uczenia się języka angielskiego i mobilizowanie do samodzielnej pracy w procesie uczenia się języka angielskiego oraz rozwijanie w uczniach poczucia wartości i wiary we własne możliwości językowe. W konkursie wzięło udział 16 uczniów.

  Laureatami w kategorii klasy III zostali:

  Michał Janik – I miejsce

  Wiktoria Bargieł – II miejsce

  Żaneta Żyguła – III miejsce

  a w kategorii klasy IV:

  Kamila Jarecka – I miejce

  Kacper Wojnarski – II miejsce

  Michał Bochnowski – III miejsce.

  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

  Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

   

  Agnieszka Baran

 • Informacja Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "LIWOCZ"

 • XVI SZKOLNY KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNEJ

  W dniu 15 grudnia 2017r. odbył się w naszej szkole XVI Szkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej, w którym wzięło udział 8 uczniów klasy V. Najważniejsze cele tego konkursu to: popularyzacja wiedzy przyrodniczo – ekologicznej, zainteresowanie społeczności szkolnej problematyką ochrony przyrody, zwrócenie uwagi na stan środowiska,szczególnie najbliższego otoczenia oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania zagrożeń dla środowiska życia człowieka, roślin i zwierząt, a także zwrócenie uwagi na piękno przyrody. Troje najlepszych uczniów:

  Jakub Przewoźnik

   Piotr Węgrzyn

  Magdalena Zyguła

  zakwalifikowało się do udziału  w organizowanym przez naszą szkołę XI Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej, który odbędzie się 10 stycznia 2017r. Gratulujemy!

  Organizator: Beata Gorczyca

   

 • ZAPROSZENIE

   

   

 • Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

   

  „Pomagając innym pomagasz i sobie” - zgodnie z ideą tych słów uczniowie naszej szkoły działający w Szkolnym Kole PCK oraz Szkolnym Kole Wolontariatu razem z opiekunami przygotowali stroiki świąteczne dla samotnych i najstarszych mieszkańców naszej okolicy. Skromne upominki zostały przekazane przez uczennice klasy VI. Miłym zaskoczeniem była reakcja starszych pań, które ze łzami w oczach dziękowały naszym uczniom.

  Opiekunowie

  Justyna Stasiak-Hawra

  Monika Węgrzyn

 • Wycieczka do Krosna

  18 grudnia 2017r. przedszkolaki oraz uczniowie klasy I, IVa,  IVb, V i VI   byli na wycieczce w Krośnie. W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza  obejrzeli  przedstawienie teatralne pt.: „Alicja w krainie czarów” w wykonaniu aktorów Teatru Bohema z Bielska-Białej. To spektakl pełen przygód fantazji, humoru i magii. W zaczarowanej krainie Alicja spotkała Smoka, Niby Żółwia, Szalonego Kapelusznika, Susła, Białego Królika, Mysz, Gąsienicę, Kota Śmiechota, Królową Kier oraz wiele innych postaci. Przedstawienie posiadało bogatą scenografię i kostiumy oraz wspaniałą muzykę.

  Agnieszka Reczek
  Barbara Kuzak
  Monika Węgrzyn

   

   

 • TEATR INTERNETOWY

  W dniu 13 grudnia 2017 r. dzieci z przedszkola i klasy I obejrzały za pośrednictwem łączy internetowych bajkę Kopciuszek. To jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Aby najmłodszym przybliżyć postać Kopciuszka, a starszym urozmaicić znaną fabułę, akcja przeniesiona została w czasy współczesne i stąd również pomysł na oryginalna inscenizację. Inspiracją dla lalek używanych w spektaklu były muppety. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, które było dla nich nowym doświadczeniem.

  Agnieszka Reczek

  Barbara Kuzak

  Bożena Łukowicz

 • Informacja Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "LIWOCZ"

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej
  Błażkowa 125
  38-212 Brzyska
 • (013)4460102

Galeria zdjęć