Nawigacja

  • NOC W SZKOLE

    W nocy, z piątku na sobotę (07-08 czerwca br) uczniowie pierwszy raz mieli możliwość nocować w szkole. „Spanie w szkole" było zorganizowane w ramach projektu realizowanego na terenie gminy i połączone z wieczornym oglądaniem nieba.

    Od godziny 21.00 do godziny 23.15 uczniowie klas VI i VIII wyposażeni w lornetki, dwa teleskopy oraz w mapę nieba obowiązującą w czerwcu, szukali wybrane konstelacje. Po wieczornym pokazie nieba wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, aby przed snem zagrać w siatkę. Następnie koło drugiej w nocy, po toalecie wieczornej, uczniowie udali się do spania jednak z tym spaniem to było różnie...

    Nocowanie w szkole bardzo spodobało się uczniom i już się pytają, czy przyszłym roku szkolnym znów zostanie zorganizowany wieczorny pokaz nieba połączony z nocowaniem w szkole?

    Zobaczymy, może ta impreza na stałe zagości w szkolnym kalendarzu imprez?

    Organizator: Justyna Iwanicka

  • INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

    W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podejmujemy w szkole działania wychowawcze i profilaktyczne. W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej DWKI-WPB.5012.25.2019.BK z dnia 11 maja 2019 r. oraz na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w związku z art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), by wzmocnić współpracę między szkołą a rodzicami, utworzyliśmy ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY, która jest dostępna w holu głównym szkoły.

  • „Nowe horyzonty edukacji filmowej”

    W ramach projektu „Nowe horyzonty edukacji filmowej” uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019 wyjeżdżali do artkina w Krośnie. Uczniowie kl. IV-VI obejrzeli filmy pt. „Wicher”, „Syn Winnetou”, „Storm. ``Opowieść o odwadze”, „Labirynt”, „Jestem William” oraz zestaw krótkich filmów kina niemego i filmowe konwencje. Uczestniczyli również w bardzo ciekawych prelekcjach:

    • Narodziny kina

    • Jak powstaje film?

    • Muzyka w filmie

    • Filmowe konwencje

    • Scenografia i kostiumy w filmie

    • Efekty specjalne w filmie

    • Aktorstwo w filmie.

    Monika Węgrzyn

     

  • ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

    Dzięki udziałowi w projekcie: „Poprawa jakości kształcenia w szkołach podstawowych na terenie Gminy Brzyska” współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Działanie 9.2. nasza szkoła została wyposażonaw sprzęt komputerowy oraz pomoce dydaktyczne.W ramach projektu nauczyciele od września prowadzili dodatkowe zajęcia, wśród których dużym zainteresowaniem cieszyła się robotyka.

    Zajęcia z robotyki to połączenie zabawy z nauką, to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów, to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

    Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO nasi uczniowie uczyli się konstruowania najprawdziwszych robotów. Po zbudowaniu robota według instrukcji przechodzili do jego programowania.

    Monika Węgrzyn

  • MAKIETY NA PODSTAWIE "TEJEMNICZEGO OGRODU"

    W klasie IV w ramach zaangażowania w czytanie i omawianie lektury, uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie w grupach makiet ogrodu opisanego w książce. Wszystkie prace były piękne i pracochłonne. Dzieci wykazały się dobrą znajomością lektury oraz zdolnościami plastycznymi i technicznymi. Wykorzystano różne materiały: bibułę, kamienie, zapałki, itp.

    Agata Rakoczy

  • ,,Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom".

    Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego ,, Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom", organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa:

    Zuzanna Dziedzic-klasa V A - Miejsce I

    Michał Janik, klasa IV - Miejsce III

    Gratulacje!

    Katarzyna Czech

  • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "PATRON NASZEJ SZKOŁY"

    5 czerwca 2019r. z okazji zbliżającego się Dnia Patrona Szkoły odbył się konkurs wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Swoich sił spróbowało 18 uczniów z klas IV -VIII.

    I miejsce zdobyła Katarzyna Laba – uczennica kl. VII

    II miejsce zdobyła Anna Pruchnik – uczennica kl. VIII

    III miejsce zdobyła Martyna Sobota - uczennica kl. VII

    Gratulujemy

    Monika Węgrzyn

    Marzena Reczek

  • PRZEDSZKOLAKI W KARPACKIEJ TROI

    W dniu 04.06.2019 r  odbyła się wycieczka autokarowa przedszkolaków do skansenu archeologicznego "Karpacka Troja " w Trzcinicy. W skansenie mieliśmy zorganizowaną lekcję muzealną w "Sali Małego Odkrywcy" oraz zwiedzanie skansenu. W "Sali Małego Odkrywcy" dzieci udały się w podróż do przeszłości. Pani przewodnik przybliżyła im jak powstawała osada w Karpackiej Troi. Natomiast rozwiązując zagadki zapoznały się z przedmiotami i ubraniami, które były wykorzystywane w tym odległym czasie. Na koniec wszystkie dzieci dostały dyplomy Małego Odkrywcy. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie skansenu. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wyglądało życie w epoce brązu. Na koniec dzieci odwiedziły zwierzątka hodowlane, które tam mieszkają. Najbardziej podobały się im wojownicze kozy oraz koniki polskie. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

    Agnieszka Reczek

    Barbara  Kuzak

    Katarzyna Ptaszek

    Marzena Reczek 

    Renata Gajda

     

  • DZIEŃ DZIECKA

    3 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawie z okazji Dnia Dziecka. Piękna pogoda dopisała, więc nie zabrakło słońca i atrakcji dla wszystkich. Rada Rodziców zapewniła słodki poczęstunek oraz dmuchane zjeżdżalnie i trampolinę. Były tańce i zabawy, zawody na zjeżdżalni, a na sali gimnastycznej rozgrywki w piłkę siatkową. Strażacy z OSP Błażkowa przygotowali niespodziankę w postaci kurtyny wodnej, czyli trochę wody dla ochłody. Imprezę prowadził Pan Grzegorz Baran z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach i jak zwykle zapewnił wspaniałą atmosferę. Dziękujemy!

  • IX SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "CO DWIE GŁOWY, TO NIE JEDNA"

    Dwie osoby, które razem pracują nad zadaniem, mają zwykle więcej pomysłów i rozwiązań niż jedna. Potwierdziło się to w dniu 20 maja 2019r. podczas IX SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "CO DWIE GŁOWY, TO NIE JEDNA ". Konkurs polegał na rozwiązaniu zestawu zadań o różnym stopniu trudności przez parę uczniów. Warunkiem powodzenia były zdobyte podczas systematycznej nauki wiadomości i umiejętności z zakresu matematyki i oczywiście wzorowa współpraca uczniów w trakcie rozwiązywania testu. Oto laureaci:

     

    Klasa Va

    1.Michał Bochnowski i Kacper Wojnarski

    2.Aleksandra Maguda i Wiktoria Myszkowska

    3.Karol Chudy i Patryk Baran

     

    Klasa Vb

    1.Bartosz Madejczyk i Kamil Mikoś

    2.Dawid Węgrzyn i Karol Sobota

    3.Magdalena Obryk i Jakub Kieca

     

    Klasa VI

    1.Aleksandra Wypasek i Julia Stanek

    2.Jakub Przewoźnik i Piotr Węgrzyn

    3.Gabriela Stasiak i Joanna Ziemska

     

    Klasa VII

    1.Kamil Bochnowski i Kacper Wołowiec

    2.Agnieszka Węgrzyn i Katarzyna Kos

    3.Martyna Sobota i Paulina Piątek

     

    Klasa VIII

    1.Ewa Żyguła i Gabriela Krajewska

    2.Wiktoria Dębiak i Natalia Jędrzejczyk

    3.Eryk Trojan i Dominik Pruchnik

     

    Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie i gratuluję wysokich wyników.

    Beata Gorczyca

     

  • WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO

    W dniu 31.05.2019r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs czytelniczy. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, poszerzanie zasobu słownictwa, wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy. W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Komisja konkursowa przyznała miejsca:

    W kategorii kl. I

    I miejsce : Kinga Piątek

    II miejsce : Paulina Chudy

    III miejsce : Malwina Węgrzyn

    W kategorii kl. II

    I miejsce : Weronika Węgrzyn

    II miejsce : Amelia Kieca

    III miejsce : Kinga Maguda

    W kategorii kl. VA, VI

    I miejsce : Karol Chudy kl. VA

    II miejsce: Jakub Przewoźnik kl. VI

    III miejsce : Joanna Ziemska kL. VI

    Wszyscy wyróżnieni uczniowie dostali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Zwycięzcom gratulujemy.

    Marzena Reczek

    Monika Węgrzyn

    Monika Mikoś

  • WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA

    30 maja 2019r. uczniowie klasy ósmej wraz z niektórymi kolegami i koleżankami z młodszych klas odbyli wycieczkę do Łańcuta. Zwiedzali Zamek będący główną atrakcją tego pięknego miasta. Zamek ten jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych, które również mieli okazję podziwiać uczestnicy wycieczki. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Uczniowie byli pod wrażeniem piękna wnętrz a także ogrodu.

    Ewelina Nosal

    Justyna Stasiak Hawra

    Marzena Reczek

  • MAMA I TATA - NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA - DZIEŃ MATKI I OJCA W NASZEJ SZKOLE

  • XII GMINNY KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNEJ

    W dniu 29 maja 2019 roku odbyła się w naszej szkole XII edycja Gminnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej, w którym wzięli udział uczniowie klas IV wyłonionych w eliminacjach przeprowadzonych w szkołach podstawowych gminy Brzyska. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy przyrodniczo – ekologicznej wśród uczniów, zainteresowanie ich problematyką ochrony przyrody, zwrócenie uwagi na stan środowiska (szczególnie najbliższego otoczenia) oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania zagrożeń dla środowiska życia człowieka, roślin i zwierząt, wskazanie sposobów zapobiegania tym zagrożeniom, zwrócenie uwagi na piękno przyrody, a także budowanie sieci współpracy uczniów i nauczycieli szkół z terenu gminy Brzyska. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Wójcik, Kacper Jędrzejczyk, Michał Janik oraz Szymon Rachowicz. Uczniowie rozwiązywali test zawierający zadania otwarte i zamknięte o różnym stopniu trudności, rozpoznawali m.in. na ilustracjach rośliny i zwierzęta, środowiska ich występowania oraz wykazywali się znajomością pojęć związanych z ochroną przyrody. Oto laureaci:

    I miejsce

    Michał Janik – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej

    II miejsce

    uczennica Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Lipnicy Dolnej

    III miejsce

    uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach

    Nagrody i dyplomy wręczyli: wójt gminy Brzyska Pan Rafał Papciak oraz dyrektor szkoły Pani Danuta Gąsior. Gratulujemy!

    Beata Gorczyca

     

  • SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PANIĄ DIETETYK

    W dniu 20.05.2019 r  przedszkolaków odwiedziła pani dietetyk, która przypomniała dzieciom co powinniśmy jeść, aby być zdrowym. Zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Dzieci najpierw rozwiązywały zagadki dotyczące znajomości owoców i warzyw, a następnie klasyfikowały produkty na zdrowe i niezdrowe. Dzieci wykazały się dużą znajomością zdrowego żywienia, co nie odzwierciedla się  w praktyce. Po takich zajęciach wszyscy będą się zdrowo odżywiać.

    Barbara Kuzak

    Agnieszka Reczek

     

  • WYCIECZKA DO BARANOWA SANDOMIERSKIEGO, KAZIMIERZA DOLNEGO I SANDOMIERZA

    Dnia 15 i 16 maja uczniowie klas VA, VB, VI i VII udali się na dwudniową wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego, Kazimierza Dolnego oraz Sandomierza. Mimo lekkiego deszczu pierwszy dzień upłynął nam bardzo przyjemnie. W Baranowie Sandomierskim czekała na nas przewodniczka, która prowadząc nas po ogrodach zamku opowiadała ciekawostki związane zarówno z samym zamkiem jak i jego bardzo rozległych terenach położonych wokół niego. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Kazimierz Dolny, gdzie mogliśmy podziwiać ruiny zamku, Basztę oraz kościół. Niestety padający deszcz nie pozwolił nam na wejście na Górę Trzech Krzyży. Jednak „krówki z Kazimierza” i „koguty” osłodziły nam czas wolny na rynku. Następnie udaliśmy się na nocleg, aby nabrać sił na kolejny, intensywny dzień zwiedzania. Sandomierz przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Spacer rozpoczął się urokliwymi, pełnymi schodów uliczkami, które poprowadziły nas do katedry i zamku. Przechodząc przez Ucho Igielne każdy mógł pomyśleć życzenie. Potem udaliśmy się do przepięknego Wąwozu Królowej Jadwigi. Następnie przewodnik zaprowadził nas do Podziemnej Trasy Turystycznej, pełnej labiryntów i legend z nią związanych. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Ojca Mateusza – znanego ze słynnego serialu. Na zakończenie uczniowie mieli czas wolny na zakup pamiątek i spacer po sandomierskim rynku śladami Ojca Mateusza. Na koniec mogliśmy się troszeczkę zrelaksować podziwiając panoramę Sandomierza podczas rejsu statkiem po Wiśle. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wieczorem dotarliśmy do domu.

    Agnieszka Baran

    Agnieszka Reczek

    Beata Gorczyca

  • WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA

    Dnia 16 maja 2019r. uczniowie klasy pierwszej, drugiej i czwartej odbyli wycieczkę do Łańcuta. Mieli możliwość zwiedzenia zamku oraz zapoznania się z jego historią – oto jej fragment.Zamek zbudowany został prawdopodobnie na przełomie XV i XVI wieku. Wzniesiony przez Pileckich później na przełomie XVI i XVII wieku był w rękach Stanisława Stadnickiego, awanturnika zwanego diabłem łańcuckim. Zniszczony w początkach XVII wieku, a w latach 1629 - 1641 zbudowany od podstaw przez marszałka wielkiego koronnego Stanisława Lubomirskiego. Nowy zamek miał plan czworoboku z dziedzińcem i wieżami narożnymi po późniejszej przebudowie barokowej w XVIII wieku zachował to założenie. Otoczony systemem fortyfikacji oparł się najazdowi szwedzkiemu w 1655 roku i wojsk Rakoczego w 1657 roku. Na początku XVIII wieku zastała dokonana przebudowa zamku w stylu barokowym. Od 1817 roku pozostawał w rękach Potockich. W XIX wieku rozebrano część fortyfikacji (wały ziemne) i rozbudowano część gospodarczą, m.in. ujeżdżalnię, stajnię i wozownię. Niedawno został odrestaurowany. Posiada komnaty w stylu biedermeier, rokoko i klasycystycznym. Obecnie Muzeum Wnętrz i Powozów. Mamy nadzieję, że uczniom podobał się zamek oraz jego obejście, że jeszcze kiedyś chętnie powrócą w to miejsce.

    Renata Samborska

    Justyna Stasia – Hawra

    Katarzyna Ptaszek

     

  • GMINNY PRZEGLĄD SŁOWNO - MUZYCZNY "ODSZEDŁEŚ, LECZ JESTEŚ" W ZESPOLE SZKÓŁ SPOŁECZNYCH W LIPNICY DOLNEJ

    Dnia 15.05. 2019r w Zespole Szkół Społecznych w Lipnicy Dolnej odbył się gminny przegląd słowno – muzyczny „Odszedłeś, lecz jesteś”. Przegląd ten poświęcony jest pamięci Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowali:

    recytacja – Aleksandra Hawra, Julia Stanek,

    śpiew – Malwina Węgrzyn, Kinga Piątek, Gabriela Stasiak, Kornelia Węgrzyn.

    Uczennicom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy udanego występu.

    Renata Samborska

    Justyna Stasiak – Hawra

    Monika Węgrzyn

    Katarzyna Ptaszek

     

  • GMINNY KONKURS MODY EKOLOGICZNEJ

    W dniu 10 maja przedszkolaki z Błażkowej - maluszki oraz starszaki uczestniczyły w Gminnym Konkursie Mody Ekologicznej pod hasłem "Jak z niczego zrobić coś oryginalnego?". Pokaz mody ekologicznej odbył się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzyskach. Przedszkolaki wcieliły się w postacie z bajek, rycerzy, kosmitów, prezentowały suknie balowe z wszelkimi dodatkami. Wszystkie stroje wykonano z materiałów odpadowych, którym dano nowe życie. Cechowała je ogromna pomysłowość i duży nakład pracy. Podczas pokazu wszyscy świetnie się bawili, każde dziecko osobiści zaprezentowało się przechodząc po czerwonym dywanie w rytmie muzyki. Szanowne Jury miało duży problem z przyznaniem miejsc, ponieważ wszystkie stroje były przepiękne.

     

    Dzieci biorące udział w konkursie

     

    Maluszki : Nikola Furman

    Emilia Mikoś

    Przemysław Maguda - wyróżnienie ( postać kosmiczna)

     

     

    Kl.0 : Nadia Noce

    Radosław Pacana

    Fabian Reczek - II miejsce ( strój rycerza)

     

    Barbara Kuzak

    Agnieszka Reczek

     

     

  • GMINNE OBCHODY 228 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

    GMINNE OBCHODY 228 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
    03.05.2019

    W dniu 3 maja uczniowie naszej szkoły: Magdalena Kozubal, Wioletta Laba oraz Paweł Samborski wraz z opiekunem Eweliną Nosal reprezentowali naszą szkołę w Gminnych obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste obchody obejmowały udział we mszy świętej w Kościele Parafialnym w Brzyskach, a następnie przemarsz pocztów sztandarowych i wszystkich zgromadzonych na plac przed Urzędem Gminy i złożenie kwiatów pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja.

     

    Ewelina Nosal

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej
    Błażkowa 125
    38-212 Brzyska
  • (013)4460102

    579 700 949

Galeria zdjęć