Nawigacja

  • PSZCZÓŁKI Z KLASY 0 BAWIĄ SIĘ I UCZĄ

  • KLASA 0 - OWOCE Z MASY PAPIEROWEJ

  • AKCJA CHARYTATYWNA - KLASA 0

  • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

    W dniu 16 października 2020r. w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość  – pasowanie na ucznia. Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek oraz tańca. Wszystko odbywało się zgodnie z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Szkoły Danuta Gąsior. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Błażkowej.

    Justyna Stasiak- Hawra

    Urszula Kopera

  • "NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ"

    Uczniowie klas I – III uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Nowe horyzonty edukacji filmowej”.W związku z tym dnia 19.10. 2020 r. wzięli udział w projekcji filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” w artKinie Krosno. Film poruszał problemy dotyczące tematów:

    Twój głos ma znaczenie, czyli dlaczego warto być aktywnym członkiem społeczności.

    Przyjaźń z ludźmi i zwierzętami.

    Dbanie o siebie nawzajem.

    Chętnie podejmujemy wyjazdy do kina, aby poprzez obejrzane filmy rozwijać w uczniach kompetencje zrozumienia współczesnego świata.Wyjazd odbył się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

    Renata Samborska

    Agnieszka Baran

    Justyna Stasiak – Hawra

    Urszula Kopera

  • ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

    Harmonogram zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2020/2021 znajduje się pod poniższym linkiem:

  • OGŁOSZENIE

    Informujemy, iż 14 października w Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie nie będą mieli zajęć dydaktycznych. W tym dniu odbywać się będą inne zajęcia tj. wychowawczo - opiekuńcze, dla każdej klasy zgodnie z planem lekcji. Świetlica szkolna i przedszkole pracują zgodnie z planem.
     
  • DEGUSTACJA OWOCÓW W PRZEDSZKOLU

  • UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA

  • PRACE PRZEDSZKOLAKÓW

  • "BEZPIECZNE WAKACJE"

    Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Bezpieczne wakacje". Jest to konkurs organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Jego celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

    Renata Samborska

    Katarzyna Czech

    Anna Machańska

    Agnieszka Baran

  • Konkurs plastyczny "Mieszkańcy lasu".

    W przedszkolu, w kl. 0 i I - III organizowany jest konkurs plastyczny pt. " Mieszkańcy lasu".

    Technika - dowolna

    Format kartki - A4

    Termin - do 6.11.2020.

    Prace będą oceniane pod względem samodzielności ich wykonania oraz w kategoriach

    1) Przedszkole + kl.0

    2) kl. I - III

    Cele konkursu:

    - rozwój kreatywności oraz umiejętności plastycznych

    - dostrzeganie piękna natury i znaczenia ochrony środowiska

    - wdrażanie do proekologicznych postaw

    - pobudzanie wyobrażeń i umiejętności łączenia różnych technik plastycznych

    - kształtowanie umiejętnego obserwowania przyrody.

    Zapraszamy do udziału w konkursie!                                           

     Wychowawcy: Przedszkola, kl.0 , I, II, III 

  • Dzieci z kl.0 przygotowały sałatkę owocową.

    Dzieci z kl.0 miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi, wykonując sałatkę owocową. W dniu 6.10.2020r. przyniosły do przedszkola różne owoce krajowe i egzotyczne. Pokroiły je w kosteczkę i wsypały do jednej dużej miski, następnie polały ją jogurtem naturalnym. Po wymieszaniu sałatka wyglądała kolorowo i smacznie. Dzieci chętnie ją jadły i prosiły o dokładkę. "Pszczółki" doskonale wiedzą, że należy się dzielić, więc poczęstowały dzieci z sąsiedniej kl. I. oraz Panią Dyrektor, która bardzo się ucieszyła wizytą przedszkolaków z wyśmienitą sałatką.

    Barbara Kuzak

                                                                                                                                                                                   

  • KREDKOBRANIE

    Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole wziął udział w III edycji akcji Kredkobranie, która jest ogólnopolską akcją charytatywną mającą na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów. Akcję prowadzi krakowska Fundacja Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem Korzenie przy wsparciu środowiska Akademii Ignatianum w Krakowie. Dary, w postaci kredek, ołówków, długopisów, farb, pędzli, elementów geometrycznych oraz mazaków, zostały spakowane i wysłane w paczce zbiorczej. Patronat honorowy nad Akcją objął ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ, Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie.

    Opiekun SU:

    Katarzyna Czech

  • AKTY MIANOWANIA DLA PRZEWODNICZĄCYCH SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     

    Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: przewodniczący Jakub Przewoźnik oraz jego zastępca Patryk Baran, oficjalnie powitali panią Dyrektor Danutę Gąsior. Nowo wybranym przedstawicielom SU zostały wręczone akty mianowania. Życzymy dobrej i owocnej współpracy!

  • "WOJTYŁA. ŚLEDZTWO."

    28 września uczniowie klasy VII A, VII B oraz VIII pod opieką ks. Wł. Pykosza, p. K. Ptaszek oraz p. K. Czech pojechali do kina Helios w Krośnie na projekcję filmu "Wojtyła. Śledztwo". Film powstał na stulecie urodzin Ojca Świętego z Polski. W filmie wypowiadają się m.in. kard. Stanisław Dziwisz, ks. Sławomir Oder, ks. Paweł Ptasznik czy Marek Lasota. Film ukazuje nam nieznane fotografie, obrazy i oryginalne dokumenty oraz nagrania rzucające nowe światło na oblicze tego jednego z największych ludzi w historii.

    ks. Władysław Pykosz

    Katarzyna Czech

    Katarzyna Ptaszek

  • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - KLASA II

    Książka i możliwość czytania – to największy z cudów cywilizacji” – powiedziała Maria Dąbrowska. Dlatego Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest świetną okazją, aby o tym przypominać. Należy pamiętać, że codzienne czytanie zachęca uczniów do usprawniania techniki czytania, pobudza zainteresowanie różnymi książkami oraz pozwala na wcielenie się w rolę aktora. Dnia 30 września również drugoklasiści wzięli udział w akcji głośnego czytania. Każde dziecko przeczytało wybrany fragment książki wypożyczonej z biblioteki. Wyrabianie w dzieciach nawyku regularnego czytania pobudzi ich wyobraźnię, zmieni negatywny stosunek do czytania lektur oraz uświadomi uczniom, że każdy znajdzie książkę, której treści go zainteresują. Zatem wszyscy korzystajmy z tego cudu.

    Agnieszka Baran

  • 29.09. - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    Dzień głośnego czytania ma wieloletnią tradycję. W Polsce został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród bibliotekarzy, aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców, a nawet polityków, którzy chętnie angażują się w ten projekt.

    Data 29. września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, poetki, prozaika, autorki bajek, baśni i utworów scenicznych  dla dzieci i młodzieży, tłumaczki literatury szwedzkojęzycznej, autorki czasopism  dla dzieci.

    Marzena Reczek

    Katarzyna Czech

    Renata Samborska

    Justyna Stasiak - Hawra

     

  • KOLOROWA PANI JESIEŃ

    ,,Przeszedł sobie dawno

    śliczny, złoty wrzesień...

    Teraz nam październik

    Dała pani jesień...’’

    Uczniowie klasy I przywitali Panią Jesień, wykonując kolorowe prace plastyczne. Pierwszoklasiści swoje prace wykonali w barwach jesieni. Wszystkie prace przedstawiają kolorową Panią Jesień.

    Justyna Stasiak- Hawra

    Urszula Kopera

  • DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

    Dnia 01.10.2020 roku zostało przeprowadzone w naszej szkole VIII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Dla uczniów była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie nauki o języku oraz metoda poznawania historii naszego kraju. Dyktando było podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy IV – VI, klasy VII – VIII.

    Głównymi celami konkursu była:

    1. Popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzyz zakresu kultury i historii narodowej.

    2. Doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej.

    3. Kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego.

    4. Rozwój zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej.

    Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

    Koordynator konkursu

    Monika Węgrzyn

     

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej
    Błażkowa 125
    38-212 Brzyska
  • (013)4460102

    579 700 949

Galeria zdjęć