Wzorem lat poprzednich, w odpowiedzi na prośbę Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła wzięła udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”, której celem jest pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
W ramach akcji nasi uczniowie przygotowali świąteczne kartki z życzeniami, a tuż przed świętami uczennice klasy VIII: Weronika Jędrzejczyk, Aleksandra Wypasek, Julia Stanek i Joanna Ziemska, należące do Szkolnego Koła PCK i Wolontariatu przekazały je seniorom ze swojego najbliższego otoczenia.
Opiekunowie:
Justyna Stasiak - Hawra
Monika Węgrzyn
Uczniowie klas I-III biorą udział w akcji „Razem na Święta’’. Celem akcji jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Uczniowie na zajęciach przygotowali kartki świąteczne, wykonane w różnorodnych technikach. Kartki świąteczne przekazali swoim najbliższym oraz osobom samotnym z dalszej rodziny. Dzieci własnoręcznie przygotowywały ozdoby świąteczne dla swoich rodzin.
Renata Samborska
Justyna Stasiak - Hawra
Agnieszka Baran
Urszula Kopera
W piątek 4 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Zanim jednak przyszedł, dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju. Kiedy nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja, przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorąco przywitany i poproszony przez dzieci do posłuchania piosenki. Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie paczek z prezentami. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.
Agnieszka Reczek
Renata Gajda
Jak co roku tradycyjnie klasy 1-3 uczestniczyły w klasowych mikołajkach. Ze względu na panującą pandemię odbyło się to drogą online na platformie Teams. Dzieci oraz nauczyciele przebrali się w strój Mikołaja. Na początku zajęć uczniowie otrzymali pozdrowienia od Świętego Mikołaja w formie prezentacji multimedialnej. W czasie projekcji prezentacji uczniowie mieli do wykonania zadania przygotowane przez Mikołaja. W dalszej części spotkania ze Świętym Mikołajem uczniowie uczestniczyli w lekcji online pt. ,,Lekcja na żywo o tym, jak spotkałam prawdziwego Świętego Mikołaja”. Dzięki obejrzanej lekcji uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat Świętego Mikołaja. Dowiedzieli się gdzie mieszka, jak pracuje, co lubi jeść. Poznali flagę Finlandii oraz jej krajobrazy wyświetlane podczas lekcji. Święty Mikołaj zwrócił się do dzieci i przekazał trzy najważniejsze zasady, które dziecko musi spełnić, aby otrzymać prezent
- słuchanie innych ( rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów),
- odpowiednia ilość snu,
- właściwe odżywianie się.
Na koniec Święty Mikołaj pozdrowił wszystkie dzieci w naszym ojczystym języku i obiecał, że na pewno przyjedzie do Polski.
Renata Samborska
Justyna Stasiak - Hawra
Agnieszka Baran
Urszula Kopera
Źródła
https://www.youtube.com/watch?v=JK8hRmDkLiY
https://www.youtube.com/watch?v=s-BKmp2iVs8
Do dzieci z kl.0 4.12.2020 r. przybył Święty Mikołaj. Wszyscy już od dawna oczekiwali jego odwiedzin i starali się być grzeczni. Przedszkolaki wiedziały, że Mikołaj wszystko wie i ostatnio zaglądał przez okna sprawdzając, czy dzieci słuchają swojej pani, czy pilnie się uczą i zgodnie bawią.
Święty Mikołaj jednak wszystkie dzieci kocha i zdecydował, że przybędzie z prezentami do naszej grupy. Dzieci bardzo się ucieszyły, przywitały go piosenką i oczywiście zaprosiły na przyszły rok.
Barbara Kuzak
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała powiatowy konkurs dla uczniów klas VII szkół podstawowych na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym pod hasłem: "Zasady bezpieczeństwa są nam dobrze znane - wypadkom w rolnictwie nie ulegamy".
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Patryk Baran - kl.VIIa
Kamil Mikoś - kl.VIIb
Jakub Kieca - kl.VIIb
Paweł Węgrzyn - kl.VIIa
Karol Sobota - kl.VIIb
Karol Chudy - kl.VIIa
Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplom oraz upominki. Gratulujemy!
W dniu 25.11.2020. dzieci z kl.0 uczciły Dzień Pluszowego Misia. Wyklejały jego pyszczek z bibuły, który przymocowały na patyczku. Każdy miś prezentował się inaczej, ale wszystkie były piękne, bo dzieci solidnie pracowały.
Barbara Kuzak
W naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny pt. "Mieszkańcy lasu". Wzięło w nim udział 18 dzieci z przedszkola, kl.0, I, II, III.
12.11.2020. konkurs został rozstrzygnięty i wyłoniono zwycięzców w kategoriach: przedszkole + kl.0 oraz kl. I , II , III. Szczególną uwagę zwracano na samodzielność wykonania prac.
Kategoria przedszkole + kl.0
I miejsce Helena Reczek - kl.0
II miejsce Przemysław Szynal- przedszkole
III miejsce Julia Górczana - przedszkole
Wyróżnienia:
Oliwia Gotfryd - przedszkole
Przemysław Maguda - kl.0
Kategoria kl. I, II, III
I miejsce Filip Wygnał - kl. I
II miejsce Kinga Piątek - kl. III
III miejsce Natalia Gotfryd - kl. I
Wyróżnienia:
Lena Szpak - kl. I
Radosław Pacana - kl. II
Organizatorzy:
Justyna Stasiak - Hawra
Urszula Kopera
Agnieszka Baran
Renata Samborska
Agnieszka Reczek
Barbara Kuzak
W dzisiejszych czasach, kiedy epidemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi, wszyscy powinni dbać o swoją odporność. Warzywa i owoce są ważnym składnikiem naszej diety i powinny być w niej stale obecne. Stanowią główne źródło witamin i składników mineralnych. Już dzieci wiedzą, że najzdrowsze warzywa i owoce to te, które spożywamy na surowo. Dzieci powinny spożywać warzywa i owoce kilka razy dziennie w ramach głównych posiłków oraz zdrowych przekąsek. Aby zwrócić szczególną uwagę na zdrowe odżywianie, uczniowie klasy II wykorzystali warzywa i owoce do przygotowania „Warzywnych ludzików”. Poza przypomnieniem istotnej roli warzyw w naszym odżywianiu, dzieci świetnie się bawiły, dbając o zasady bezpieczeństwa podczas pracy. Uczniowie wykazali się zdolnościami manualnymi oraz kreatywnością.
Agnieszka Baran
28 października klasa II wraz z wychowawcą wybrali się pobliski zabytkowy cmentarz z I wojny światowej, aby oddać hołd poległym żołnierzom. Takie wyjście to dla dzieci doskonała lekcja wychowania patriotycznego. Poza tym uczniowie uczą się pielęgnowania tradycji oraz poznają zwyczaje związane ze świętem Wszystkich Świętych. Na cmentarzu uczniowie przyjęli bardzo ładną postawę podczas wspólnej i głośnej modlitwy. Po modlitwie uczniowie złożyli znicze na grobach żołnierzy.
Agnieszka Baran
Zgodnie z pismem MEN z dnia 5.11.2020r. informuję, iż:
1. Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian. W związku z czym Przedszkole w Błażkowej działa bez zmian.
2. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły jest zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole). W związku z czym zajęcia specjalistyczne w tym logopedyczne, zindywidualizowana ścieżka kształcenia, pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole odbywać się będzie zgodnie z planem.
3. Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. W związku z czym świetlica szkolna będzie działać zgodnie z planem dla uczniów spełniających to kryterium.
4. Nauczyciele oraz inni pracownicy szkół i placówek oświatowych realizujący nauczanie zdalne będą mogli zostać oddelegowani do pracy w domu z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do realizowania zadań na terenie placówki. Rozwiązanie to przyczyni się do zmniejszenia rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników na terenie placówki. W związku z czym nauczyciele mogą prowadzić naukę zdalną zgodnie z zarządzeniem dyrektora z domu jednak tylko w takim przypadku, kiedy uzyskają taką zgodę.
5. Konsultacje dla zdających egzaminy.W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach. W związku z czym od następnego tygodnia nauczyciele j. polskiego, matematyki i j. angielskiego będą prowadzić konsultacje dla uczniów klasy VIII według ustalonego harmonogramu. Harmonogram konsultacji podadzą wychowawcy klas w wiadomościach dla uczniów.
6. Olimpiady, turnieje i konkursyW okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwimy przeprowadzenie olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły. W związku z czym wszystkie konkursy kuratoryjne odbędą się na terenie szkoły. Członkowie komisji powinni zgłosić się do komisji zgodnie z planem.
Dyrektor szkoły
Danuta Gąsior
Od 26.10.2020r. - 06.11.2020r. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej przechodzi w tryb nauczania hybrydowego. Klasy 4-8 rozpoczynają naukę zdalną.
Lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji dla danej klasy m.in. za pośrednictwem wideokonferencji Teams. Prosimy o śledzenie informacji w dzienniku elektronicznym.
Uczniowie klas 1-3 realizują naukę stacjonarnie, bez żadnych zmian. Działa opieka świetlicowa dla uczniów klas I - III, wydawane są obiady. Zajęcia w przedszkolu również odbywają się bez zmian.
„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.
W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, działania realizowane w ramach akcji będą miały przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny i będą realizowane w obrębie szkoły.
Celem działań będzie upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych. W ramach akcji chcemy też zwrócić uwagę na historię naszej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów.