Nawigacja

  • TYDZIEŃ KOLORÓW

    W dniach 6 - 10 lutego w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień kolorów”, codziennie uczniowie ubierali się w rzeczy w wyznaczonych kolorach i wykonywali z kolorowych kartek poszczególne elementy do końcowej pracy plastycznej. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość wspólnego działania w swoich klasach oraz integracji międzyklasowej przy wykonywaniu wspólnego plakatu.

    Opiekun SU: Urszula Kopera

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

    Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r., a obchodzimy go od 2000 r. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.

    Urszula Kopera

    Monika Węgrzyn

  • BAL KARNAWAŁOWY

    W karnawale, w karnawale

    Dookoła wielkie bale,

    Gdy orkiestra pięknie gra,

    Dobry humor każdy ma!

                                   /Zbigniew Dmitroca/

    Karnawał to czas spotkań z przyjaciółmi i zabaw. To noworoczny okres zimowych balów, zabaw, parad, maskarad i innych, głównie przebieranych, imprez. Znany nam w obecnej, imprezowej formie ma swoje początki we Włoszech. Uczestnicy zabaw nosili wówczas maski i kostiumy, które zapewniały im anonimowość. Współcześnie karnawał to przede wszystkim dobra zabawa. W wielu miejscach świata organizowane są kolorowe parady, maskarady, uliczne tańce. W naszej szkole również odbył się taki bal. Dzieci uczęszczające do przedszkola oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli w nim udział. Uczniowie zgodnie z tradycją tych zabaw przebrali się w różne stroje, założyli ciekawe maski obchodząc również Dzień Maski. Młodszym dzieciom podczas zabawy towarzyszyły postacie z bajek. Mamy nadzieję, że uczniowie dobrze się bawili i miło spędzili czas.

    Opiekun Samorządu Uczniowskiego

    Wychowawcy klas

  • WALENTYNKI

    14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowy dzień - Walentynki. Jest to specjalny czas na wyznawanie zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym elementem święta zakochanych jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek.

    Samorząd Uczniowski w naszej szkole, aby umożliwić uczniom przekazanie walentynek kolegom i koleżankom, zorganizował „Pocztę walentynkową”, która rozpoczęła działalność już w ubiegłym tygodniu, aby zdążyć i 14 lutego przekazać wszystkim walentynkowe wiadomości. W szkole znajdowała się pięknie ozdobiona skrzynka, do której przez cały tydzień można było wrzucać liściki. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, skrzynia wypełniła się serduszkami niemal do pełna, a 14 lutego nasze wspaniałe „listonoszki”  Gabriela Furman, Julia Przepióra, Wiktoria Bargieł i Żaneta Żyguła rozniosły walentynki do adresatów.

    Urszula Kopera

  • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

    7 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasi uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, utrwalali zasady dotyczące właściwego korzystania z urządzeń. Poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa oraz uczyli się kulturalnego zachowania w Internecie. Pod koniec zajęć uczniowie dyskutowali, dzielili się swoimi doświadczeniami, wyciągali wnioski oraz wykonali pracę plastyczną dotyczącą właściwego korzystania z Internetu.

    Podczas prezentacji zapoznano dzieci ze stronami internetowymi, na których można szukać informacji lub pomocy w razie nieprzewidzianych, niebezpiecznych sytuacji: www.dbi.pl, www.sieciaki.pl, www.dzieckowsieci.pl, www.bezpiecznyinternet.pl.

    Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do Sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku DBI organizowany jest w ponad 150 państwach.

    Justyna Stasiak Hawra

    Urszula Kopera

    Monika Węgrzyn

    Renata Samborska

    Agnieszka Baran

     

  • WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE

    W dniu 02 lutego 2023 roku klasa VIII uczestniczyła w 3-godzinnych warsztatach zawodoznawczych prowadzonych przez pracownika Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Jaśle, panią Agnieszkę Śliwę. Tematyka spotkania dotyczyła szeroko pojętego rynku pracy oraz wyboru dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Uczniowie rozwiązywali testy i poznali różne typy osobowości wraz z charakteryzującymi je cechami oraz ich wpływem na rodzaj wykonywanej pracy. Młodzież odpowiadała na pytania dotyczące rynku pracy, świata zawodów, jak również miała określić swoją osobowość czy mocne strony. Uczniowie zostali uświadomieni, iż tajemnica satysfakcji zawodowej tkwi w wykonywaniu tego, co lubi się najbardziej. Ponadto rozmawiali na temat swoich zainteresowań, predyspozycji i planowali swój przyszły zawód. Warsztaty okazały się być pomocne dla uczniów szukających dla siebie odpowiedniej szkoły średniej oraz profilu klasy.

    Na koniec doradca zawodowy zachęcił uczniów do skorzystania z indywidualnych porad zawodowych celem omówienia problemów i wątpliwości dotyczących dalszego rozwoju edukacyjnego i zawodowego.

     

    Agnieszka Paja

    Katarzyna Ptaszek

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    Kocham mocno Babcię, Dziadka

    To nie żarty moi mili

    Dzisiaj im życzenia składam

    By sto latek jeszcze żyli”

    1 lutego 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, która jest już na stałe wpisana w szkolny kalendarz. To wyjątkowe święto dla dzieci oraz babć i dziadków nie odbyło się bez wzruszeń i łez. Dziadkowie pełnią szczególną rolę w życiu każdego dziecka. Z tej okazji wszyscy uczniowie klas I –III, zerówka i przedszkolaki przygotowały specjalny program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i opiekę. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, na zaproszenie dzieci, babcie i dziadkowie przybyli bardzo licznie, aby na żywo obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Po części artystycznej dzieci w dowód wdzięczności wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Następnie był czas na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy mamom uczniów. Wszystkim kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, samych radosnych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

    Linki do nagrań znajdują się w zakładce MULTIMEDIA.

  • „BohaterON – włącz historię!"

    BohaterON – włącz historię!" to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt edukuje Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

    W projekcie udział wzięli uczniowie przedszkola oraz klas I-VIII. We wszystkich klasach przeprowadzono lekcje z wykorzystaniem materiałów zamieszczonych na stronie projektu. Zwieńczeniem akcji było dokonanie pamiątkowych wpisów na portalu dumnizpowstancow.pl.

     

    Koordynatorzy projektu

    :Monika Węgrzyn

    Marzena Reczek

    Urszula Kopera

  • "POLAKOM NA UKRAINIE - PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI

  • JASEŁKA

  • ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W PRZEDSZKOLU

    8 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą urodziny Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się A.A. Milne autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, które napisał dla swojego synka Krzysia. Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko. Dzieci z naszego przedszkola chętnie słuchały opowiadań, których głównym bohaterem był Puchatek i jego przyjaciele. Rozwiązywały także zagadki, układały puzzle o mieszkańcach Stumilowego Lasu i śmiało dzieliły się wiedzą na ich temat. Wykonały również piękne prace plastyczne.

    Agnieszka Reczek

    Renata Gajda

  • GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W BRZYSKACH

  • GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W BRZYSKACH

    Kolędy to wyjątkowe pieśni. Śpiewamy je z okazji Bożego Narodzenia, kiedy spotykamy się z rodziną i najbliższymi, by spędzić wspólnie świąteczny czas. Polska tradycja zna ponad 500 kolęd i pastorałek. Wykonujemy je w kościołach, szkołach, podczas jasełek i innych okazji. Jedną z takich okazji był Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbył się 15.01.2023r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach. Nasi uczniowie również wzięli udział w tym wspólnym kolędowaniu. Zofia Mikoś i Aleksandra Rakoczy wykonały kolędę „Do szopy hej pasterze”, Weronika Warzecha „Jezus malusieńki”. Bardzo dziękujemy uczennicom za reprezentowanie naszej szkoły oraz rodzicom za wsparcie nas w tym przedsięwzięciu.

    Renata Samborska

    Katarzyna Ptaszek

  • Ferie czas zacząć!

    13 stycznia nasi uczniowie z klas IV – VIII w ramach programu edukacyjnego SZTUKA. OBECNY! wybrali się do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie na widowisko taneczne pt. „Magiczna Księga” Była to opowieść przygotowana na podstawie twórczości jednego z najsłynniejszych autorów baśni - H. Ch. Andersena. Wybrane historie nawiązywały do uniwersalnych prawd filozoficznych o świecie i życiu, uczyły wrażliwości oraz tolerancji. Całość widowiska dopełniały specjalnie zaprojektowane stroje, elementy scenografii oraz magiczna muzyka, która przenosiła widzów w bajeczny świat ukrytych znaczeń.

    Źródło:https://www.rckp.krosno.pl/wydarzenie-2372-sztuka_obecny_magiczna_ksiega_widowisko-szczegoly-15370.html

    Monika Węgrzyn

  • NASZ UDZIAŁ W PROJEKCIE "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

  • ŚWIĄTECZNIE

  • WIGILIA PRZEDSZKOLAKÓW

  • WIGILIA W KL.0

    22 grudnia dzieci z klasy „0” przyszły do szkoły w pięknym świątecznym stroju, ponieważ chciały uczcić ważny dzień – Wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu nikt się nie kłócił, nie skarżył, nie wyrywał zabawek – jak to czasem w społeczności przedszkolnej bywa. Dzieci składały sobie nawzajem życzenia, łamały opłatek i w świątecznej atmosferze śpiewały kolędy.

    Barbara Kuzak

  • II Ogólnopolski Konkurs Retoryczny

    Świąteczny prezent dla naszej szkoły!!! Otrzymaliśmy go od ucznia klasy 8 - Michała Janika, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego organizowanego m. in. przez Kuratorium Oświaty i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. O tym sukcesie poinformowała nas wczoraj telefonicznie pani wizytator Grażyna Tereszkiewicz - wojewódzki koordynator konkursu, składając gratulacje dla ucznia, rodziców i szkoły za to osiągnięcie na ręce pani dyrektor. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

    Anna Machańska

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej
    Błażkowa 125
    38-212 Brzyska
  • (013)4460102

    579 700 949

Galeria zdjęć