Nawigacja

  • UCZNIOWIE KLAS I-III W GENERATORZE NAUKI W JAŚLE

    14 kwietnia 2023 roku uczniowie klas I-III odwiedzili Generator Nauki GEN w Jaśle. Dzieci miały możliwość rozwinąć swoje zainteresowania oraz poszerzyć wiedzę i wiadomości z zakresu matematyki, świata ruchu, kosmosu oraz różnych możliwości pozyskiwania energii poprzez bezpośrednie działanie i eksperymentowanie na różnorodnych urządzeniach i przyrządach. Uczniowie oglądali interaktywne wystawy wyposażone w 62 eksponaty, a następnie brali udział w konkursach wiedzy. Z zaciekawieniem słuchali objaśnień przewodników oraz korzystali z przyrządów dostępnych w Generatorze Nauki. W Mediatece - sali wyposażonej w urządzenia multimedialne, dużą kolekcję gier planszowych uczniowie mieli czas na odpoczynek i zabawę. Z dużym zaangażowaniem korzystali z dostępnych urządzeń, poznawali nowe gry planszowe. Strefa kreatywnej zabawy umożliwiła dzieciom wykonywanie prac manualnych z nastawieniem na pobudzenie oraz rozwój indywidualnych upodobań i predyspozycji oraz dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości.

    Czas przeznaczony na naukę poprzez doświadczanie szybko minął, ale uczniowie wrócili bogatsi w wiedzę, umiejętności oraz chęci do rozwijania swoich zainteresowań.

    Agnieszka Paja

    Agnieszka Baran

    Renata Samborska

    Justyna Stasiak- Hawra

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku. Autyzm to specyficzny sposób pracy układu nerwowego, będący przejawem neuroróżnorodności gatunku ludzkiego. To zjawisko o bardzo szerokim zakresie i wielu odcieniach, stanowiące wachlarz zróżnicowanych cech, zachowań i objawów. W związku z tym, 2 kwietnia odbywa się wiele akcji i inicjatyw, które mają na celu zwrócenie uwagi na ważne problemy, z jakimi borykają się osoby w spektrum autyzmu oraz ich rodziny.  

    W naszej szkole ten ważny dzień obchodziliśmy 3 kwietnia. Tego dnia, na znak solidarności i akceptacji osób z autyzmem, wszyscy ubraliśmy się na niebiesko, a uczniowie dodatkowo oglądali prezentacje na temat autyzmu, wykonywali niebieskie prace plastyczne oraz nadmuchali wiele niebieskich balonów.

    Warto w tym miejscu również zaznaczyć, że równość i szacunek dla osób w spektrum autyzmu nie powinny być tylko jednodniową akcją, a muszą stać się naszą codziennością.

  • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WYKONALI PIĘKNE WIELKANOCNE PALMY

  • 18 ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA ŚW. JANA PAWŁA II

    18 lat temu, 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie zmarł papież św. Jan Paweł II, wielki Polak – Karol Wojtyła. Był on uosobieniem epoki, w której przyszło mu żyć oraz świadkiem historycznych wydarzeń, które ukształtowały jego światopogląd i postawę. Był to człowiek kultury i sztuki, poeta, aktor, myśliciel i filozof oraz wielki miłośnik gór. Zasłynął jako niestrudzony pielgrzym, władający wieloma językami oraz inspirator przemian na świecie. Mówimy o nim „Nasz papież” - choć zna i kocha go cały chrześcijański świat. Odszedł od nas, ale pozostaje z nami w swoich encyklikach, adhortacjach, homiliach i w naszych wspomnieniach. Zawsze rozmodlony, uśmiechnięty, otwarty na drugiego człowieka, kochający Boga i Ojczyznę, Wielki Polak, Wielki Patriota, Wielki Święty.

  • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO SALI ZABAW "SMYK" W JAŚLE

    W dniu 29 marca przedszkolaki: Maluszki i kl.0 uczestniczyły w wycieczce do sali zabaw „Smyk” w Jaśle. Radość dzieci była ogromna, ponieważ mogły korzystać z wielu atrakcji takich jak: strefa starszaka z XBOKSEM, CYMBERGAJEM, PIŁKARZYKAMI, TABLICĄ INTERAKTYWNĄ. W strefie malucha dzieci bawiły się w domkach z wyposażeniem, podejmowały zabawy tematyczne. W sali miały również możliwość bezpiecznie prowadzić pojazdy większe i mniejsze, dostosowane do wieku dzieci. Największą atrakcją był jednak duży zabudowany obszar zwany MAŁPIM GAJEM, gdzie przedszkolaki mogły zaspokoić potrzebę ruchu. Tam korzystały z basenu piłeczek, zjeżdżalni, wspinaczki, kształtując zręczność, odwagę i wiele innych pozytywnych cech.

    Barbara Kuzak

    Agnieszka Reczek

    Justyna Stasiak – Hawra

    Renata Gajda

  • Udział naszych uczniów w XX Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego i Niemieckiego

    W dniu 07 marca 2023r. dwoje uczniów naszej szkoły Żaneta Żyguła i Michał Janik wzięło udział w XX Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego i Niemieckiego organizowanym przez II LO w Jaśle. Konkurs polegał na równoległym rozwiązaniu przez dwuosobowe reprezentacje szkoły podstawowej testu z języka angielskiego i niemieckiego. Uczniowie klasy ósmej mieli szansę wykazać się wiedzą i umiejętnościami językowymi. Serdecznie gratulujemy uzyskania dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                      Agnieszka Paja

                                                                                                        Ewelina Nosal

  • TĘCZOWI MIESZKAŃCY AMAZONII I MADAGASKARU

    22 marca 2023r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VIII wzięli udział w warsztatach przyrodniczych „Tęczowi mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru”. Pan Robert Gajda - prowadzący warsztaty opowiedział o swojej egzotycznej rodzinie, do której należy wiele gatunków, m.in: agama brodata i błotna, kameleon, wąż zbożowy, gekon lamparci, żółw chiński, oraz jeż albinos. Prowadzący opowiadał wiele ciekawostek dotyczących życia gadów. Każdy uczestnik warsztatów mógł bliżej poznać prezentowane gatunki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wężem lub jaszczurką.

    Warsztaty poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów i sprawiły im wiele radości. Tęczowi mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru – dziękujemy za przybycie i rozbudzenie w nas zainteresowań przyrodniczych!

    Agnieszka Paja

    Wychowawcy

  • UCZNIOWIE KLAS I-III W POSZUKIWANIU WIOSNY

    „Gaiczek zielony,

    Pięknie przystrojony

    W czerwone wstążeczki

    Przez śliczne dzieweczki (…)”

    Uczniowie naszej szkoły kultywują wiele różnych tradycji i zwyczajów. Dlatego też 20 marca najmłodsi uczniowie klas I - III wybrali się na wiosenny spacer czyli „Chodzenie z Gaikiem”. Jest to najstarszy zachowany obrzęd ludowy poza topieniem marzanny. Wraz z nadchodzącą wiosną uczniowie obserwują budzącą się do życia naturę i piękno przyrody. Podobnie jak marzanna jest symbolem pożegnania zimy, tak Gaik jest formą powitania wiosny. Chodzenie z Gaikiem, czyli pięknie przyozdobioną kolorowymi wstążkami i kwiatami gałązką jest szczątkiem słowiańskiego  obrzędu, mającego przyśpieszyć nadejście wiosny, na którą wszyscy czekamy z niecierpliwością.

     

    Agnieszka Baran

    Renata Samborska

    Justyna Stasiak-Hawra

    Urszula Kopera

     

     

     

     

  • Światowy Dzień Zespołu Downa

    21 marca w naszej szkole obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Zespół Downa to choroba genetyczna, zdrowy człowiek ma 46 chromosomów, zaś dotknięty Zespołem Downa ma ich 47.

    Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

    A dlaczego kolorowe skarpetki? Chromosom w swym kształcie przypomina właśnie skarpetę, dlatego to ona stała się symbolem tego dnia. Wówczas zakładamy różnokolorowe skarpetki, żeby wyrazić akceptację dla odmienności i okazać solidarność z osobami z Zespołem Downa i ich Rodzinami.

    Uczniowie naszej szkoły również założyli kolorowe skarpetki nie do pary, aby wyrazić łączność z osobami z tym rodzajem niepełnosprawności. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny, każdy z nas jest wyjątkowy i zasługuje na równe szanse oraz równe traktowanie.

    Justyna Stasiak Hawra

    Urszula Kopera

    Renata Samborska

    Agnieszka Baran

    Barbara Kuzak

    Agnieszka Reczek

    Monika Węgrzyn

    Beata Gorczyca

    Katarzyna Ciborowska

    Katarzyna Ptaszek

  • ZDROWIEJ JEMY

    21 marca w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem „Zdrowiej jemy”, aby zachęcić uczniów do wybierania naturalnych produktów, regularnego spożywania posiłków oraz dbania o aktywność fizyczną.

    Była to wspaniała okazja do zrobienia zdrowych i smacznych kanapek. Uczniowie przekonali się, że zdrowe jedzenie nie musi być nudne i ze „zdrowych” i świeżych produktów można wyczarować atrakcyjne przekąski.

    Opiekun SU oraz wychowawcy klas

  • PRZEDSZKOLAKI Z KL.0 I MALUSZKI WITAJĄ WIOSNĘ

    Wiosna to cudowna pora roku, kiedy wszystko budzi się do życia. Aby tradycji stało się zadość, Krasnale z grupy Maluszki i Pszczółki z klasy 0 chciały ją powitać. Najpierw wraz z paniami wykonały kukłę z bibuły i materiału, a następnie wyruszyły z nią w teren. Na spacerze doświadczały wiosny wieloma zmysłami. Stwierdziły jednak, że najbardziej wyrazistą wiosenną oznaką były pięknie śpiewające ptaki, których głosy towarzyszyły im przez całą drogę.

    Agnieszka Reczek

    Barbara Kuzak

    Justyna Stasiak – Hawra

    Renata Gajda

  • "WIOSNA, ACH TO TY...!" - GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI WIOSENNEJ W BRZYSKACH

  • POZNAJEMY ZAWODY - KRAWCOWA

    ,,Krawcowa kołem kręci,

    igielnica w dół już pędzi.

    Igła dziurkę nakłuwa,

    Nić pod tkaninę się wsuwa.

    Ścieg ozdobny powstaje,

    Przyszłej sukni kształt nadaje’’.

    W dniu 7 marca naszą szkołę odwiedziła Pani Halina Bochnowska, krawcowa z bogatym doświadczeniem zawodowym. Pani Halina przedstawiła dzieciom swoją drogę zawodową, opowiedziała na czym polega ta praca. Omówiła etapy powstawania ubrań: pomiar, wykrój, doboru właściwego materiału. W mgnieniu oka uszyła spódniczkę dopasowaną do jednej z naszych uczennic. Opowiedziała również o swojej pasji jakim jest haft krzyżykowy. Było to bardzo interesujące spotkanie. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie. Mamy nadzieję, że Pani Halinka odwiedzi jeszcze naszą szkołę, przedstawiając uczniom swoje haftowane obrazy.

    Justyna Stasiak-Hawra

    Urszula Kopera

    Renata Samborska

    Agnieszka Baran

  • DZIEŃ KOBIET

    Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca już od 1910 roku. I w  naszej szkole tradycji stało się zadość za sprawą chłopców, którzy przygotowali dla swoich koleżanek oraz pań nauczycielek różne miłe niespodzianki. Serdecznie dziękujemy.

    Dzień Kobiet może być również okazją do wspomnień o kobietach, które zmieniły świat i udowodniły, że nie ma rzeczy niemożliwych, a sukces nie zależy od płci, a od ciężkiej pracy i podążania za marzeniami.

    Opiekun SU: Urszula Kopera

  • MISTRZ RETORYKI

    Choć przysłowie mówi, że „mowa jest srebrem, a milczenie złotem”, tym razem jednak się ono nie potwierdziło. Oracja, którą wygłosił uczeń klasy 8 z naszej szkoły - Michał Janik, przyniosła mu zwycięstwo w II Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym na szczeblu wojewódzkim. Michał zakwalifikował się, jako jedyny z województwa podkarpackiego, do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Jesteśmy ogromnie dumni Michał z Twoich osiągnięć! Gratulujemy i życzymy powodzenia w Lublinie.

    Anna Machańska

  • WIZYTA PANI KRAWCOWEJ

    W dniu 7 marca Maluszki oraz dzieci z kl.0 odwiedziła pani krawcowa. Wizyta była adekwatna do tematyki zajęć w tym tygodniu, w którym dzieci poznawały zawody i pracę ludzi różnej profesji. Pani krawcowa uszyła na maszynie piórnik oraz gumki do włosów dziewczynkom z wykorzystaniem różnego materiału. Dzieci mogły obserwować zakładanie nici do maszyny, wszywanie zamka, łączenie gumki z materiałem. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy byli ogromnie zainteresowani pracą pani krawcowej, która w ekspresowym tempie tworzyła piękne upominki dla dzieci. Przedszkolaki pożegnały się z panią i podziękowały za wspaniały pokaz umiejętności krawieckich.

    Agnieszka Reczek

    Barbara Kuzak

    Renata Gajda

  • IX Powiatowego Konkursu z języka angielskiego "Science around us 2023"

    Znamy już wyniki IX Powiatowego Konkursu z języka angielskiego "Science around us 2023". Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Amelia Kieca, Weronika Węgrzyn, Karolina Woch, Julia Wenc, Wiktor Samborski oraz Radosław Pacana. Aż trójka uczniów znalazła się w najlepszej 'dziesiątce w powiecie'. Amelia Kieca zdobyła miejsce I uzyskując tytuł laureata, natomiast Weronika Węgrzyn oraz Wiktor Samborski zdobyli tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy!

    Ewelina Nosal

  • "STROIK WIELKANOCNY" - GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

  • III ETAP KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH Z HISTORII I JĘZYKA POLSKIEGO!!!

    Michał Janik, uczeń klasy VIII naszej szkoły, z kolejnym ogromnym sukcesem - zakwalifikował się do III etapu (wojewódzkiego) konkursów przedmiotowych z języka polskiego i historii organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, osiągając bardzo wysokie wyniki. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

    Anna Machańska

  • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

    Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Błażkowej uprzejmie informuje, że rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 będzie trwać od 15 lutego 2023r. do 15 marca 2023 r.

    Dzieci 6-letnie obowiązuje roczne przygotowanie przedszkolne. Karty zgłoszeniowe będzie można odebrać w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce dla rodziców.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej
    Błażkowa 125
    38-212 Brzyska
  • (013)4460102

    579 700 949

Galeria zdjęć