Nawigacja

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

    KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA, przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r. to najważniejszy dokument obowiązujący na całym świecie poświęcony dzieciom. Wszystkie dzieci – te duże i te małe, mają swoje własne prawa. Polska odegrała szczególną rolę w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka – była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej.

    Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. W czasie zajęć z wychowawcami przedszkolaki i ich starsi koledzy obejrzeli filmy i prezentacje multimedialne o prawach dziecka, o potrzebie ich przestrzegania, ale także i o tym, że są takie miejsca na świecie, gdzie te prawa są łamane. Uczniowie wykonali gazetkę i plakaty, które zaprezentowali w szkole.

    Szkolny koordynator:Beata Gorczyca

     

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest w przedszkolach 25 listopada. Związany jest z historią małego niedźwiadka, któremu prezydent Stanów Zjednoczonych uratował życie. Dzieci z klasy 0 przyniosły dzisiaj do przedszkola swoje ulubione misie i dzieliły się przeżyciami, opowiadając jak spędzają z nimi czas w domu. Pluszowe misie towarzyszyły im w ciągu całego dnia, podczas różnych zajęć i zabaw. Dzieci wykonały również pracę plastyczną, wyklejając głowę misia futerkiem, włóczką i watą. Przedszkolne misie bardzo się wszystkim podobały, bo każdy był inny – jedyny w swoim rodzaju. Na koniec każde dziecko otrzymało Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

    Barbara Kuzak

  • ,,Mała książka - wielki człowiek”.

    Uczniowie klasy pierwszej biorą udział w kampanii edukacyjnej ,,Mała książka - wielki człowiek”. Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów poprzez codzienne czytanie razem z rodzicami. Dzieci z klasy pierwszej otrzymały wyprawki zawierające książeczki oraz broszurę edukacyjną dla rodziców. Kampania finansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zachęcamy wszystkich do codziennego czytania i korzystania z zasobów naszej biblioteki.

    Justyna Stasiak Hawra

    Marzena Reczek

  • Bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwach rolnych - finał konkursu powiatowego.

    Z inicjatywy Placówki Terenowej w Jaśle Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzono konkurs wiedzy na temat „Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Gospodarstwie Rolnym”, skierowany do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych z gmin wiejskich powiatu jasielskiego. Naszą szkołę reprezentował Wiktor Gajda z kl.VI.

    Szczegóły pod linkiem:

    https://www.terazjaslo.pl/2023/11/bezpieczenstwo-dzieci-w-gospodarstwach-rolnych-final-konkursu-powiatowego/

     

  • WARSZTATY CZEKOLADOWE

    W piątek 17 listopada do naszej szkoły przyjechał CZEKOLADOWY AUTOBUS. To jedyny taki autobus, który jeździ po Polsce odwiedzając szkoły i przedszkola. W wyjątkowym autobusie odbyły się czekoladowe warsztaty dla maluchów oraz uczniów klas 0-IV. Tuż po wejściu do niezwykłego autobusu każdy uczeń został ubrany w specjalną czapkę oraz fartuch i poczuł się jak prawdziwy MasterChef. Dzieci zapoznały się z historią czekolady, poznały jej różne smaki, degustowały rożne rodzaje czekolady, tworzyły własne wyroby, ozdabiały je. Warsztaty to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiły wielką frajdę nie tylko dzieciom. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak i z czego powstaje czekolada i jakie tajemnice skrywa. Przeżyli słodką przygodę, podczas której poznali praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, jak również samodzielnie stworzyli słodkości dla siebie wykazując się przy tym kreatywnością. Był to świetny sposób na wspaniałą zabawę i edukację dzieci. Każdy uczestnik warsztatów dostał pudełeczko, do którego spakował swoje wyroby czekoladowe.

    Na koniec każda grupa zrobiła pamiątkowe zdjęcie wraz z otrzymanym dyplomem Mistrza Czekolady. Udział w warsztatach czekoladowych w mobilnym autobusie okazał się niesamowitą przygodą.

    Agnieszka Paja

  • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY - ZAPRASZAMY

    Szczegóły u nauczyciela plastyki. Zapraszamy.

  • Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno ma...”

    W dniu 11 listopada 2023r. w Zespole Szkół im. Maksymiliana Kolbego we  Wróblowej odbył się Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „ Ojczyzno ma...”. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wystąpili na scenie, prezentując bardzo wysoki poziom artystyczny. Spotkanie, na które przybyli licznie rodzice i oficjalni goście, miało charakter bardzo uroczysty i patriotyczny. Była to kolejna w tym miesiącu żywa i piękna lekcja historii o dużych walorach wychowawczych i edukacyjnych. Naszą szkołę reprezentowały: Hanna Paja, Weronika Warzecha, Amelia Stanek oraz Weronika Węgrzyn.

    Katarzyna Ptaszek

  • GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  • SZKOŁA DO HYMNU

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    W dniu 10.11.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Niech ta uroczystość będzie dla nas lekcją patriotyzmu i historii, o tym, że pamiętamy tych, co już odeszli i walczyli o wolność, abyśmy teraz mogli żyć w wolnym i niepodległym państwie. Na koniec uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy.

    Marzena Reczek

    Monika Węgrzyn

    Urszula Kopera

    Barbara Kuzak

    Justyna Stasiak – Hawra

    Agnieszka Baran

    Renata Samborska

    Katarzyna Ptaszek

    Linki do nagrań znajdują się w zakładce MULTIMEDIA.

  • "SZKOŁA PAMIĘTA" - KLASY I-III

    Listopad to miesiąc zadumy i refleksji nad przemijającym życiem oraz miesiąc pamięci narodowej. Wszyscy pamiętamy o naszych zmarłych i bliskich, których już nie ma wśród nas. Dlatego 6 listopada uczniowie klas I-III odwiedzili, jak co roku, zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zapalenie zniczy na grobach to symboliczny sposób wyrażenia naszej pamięci oraz oddanie hołdu wszystkim, którzy polegli w walce o wolność naszego kraju. Wyjście na cmentarz to również przejaw postawy patriotycznej i podziękowanie za dar życia w wolnej Ojczyźnie. Odwiedzając każdy cmentarz trzeba mieć na uwadze słowa umieszczone na marmurowej tablicy w cokole pomnika:

    VERWEILET! VIELLEICHT IST AINER

    UNTER UNS, DER EUCH LIEB WAR!

    [ZATRZYMAJCIE SIĘ TU NA CHWILĘ,

    MOŻE WŚRÓD NAS JEST TEN, KTÓREGO KOCHALIŚCIE!]

    Agnieszka Baran

    Renata Samborska

    Justyna Stasiak-Hawra

  • "SPRZĄTAMY DLA POLSKI"

  • SZKOŁA PAMIĘTA - PODZIĘKOWANIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

  • WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "JESIEŃ NA SZKLE MALOWANA"

    Miło nam poinformować, że został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny „Jesień na szkle malowana” organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach. Wyniki przedstawiają się następująco:

    W kategorii klas IV – VI:

    II miejsce Filip Wygnał kl. IV

    Wyróżnienie: Nikola Gotfryd kl. V, Maciej Hawra kl. VI, Julia Rachowicz kl. VI,

    Amelia Stanek kl. IV, Julia Pacana kl. IV.

    W kategorii klas VII – VIII

    I miejsce : Aleksandra Hawra kl. VII

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy pomysłów oraz życzymy dalszych sukcesów w konkursach plastycznych.

    K.Ptaszek

  • "SZKOŁA PAMIĘTA"

  • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

    Linki do nagrań znajdują się w zakładce MULTIMEDIA.

  • WYNIKI KONKURSÓW SZKOLNYCH

    W naszej szkole rozstrzygnięto następujące konkursy szkolne:

    Konkurs plastyczny ,,Projekt okładki ulubionej książki”

    Kategoria kl. I – III

    I miejsce - Hanna Paja kl. II

    II miejsce – Oliwia Gotfryd kl. II

    III miejsce – Zuzanna Obryk kl. II

     

    Kategoria kl. IV – VII

    I miejsce – Wiktor Samborski kl. V

    II miejsce - Karolina Woch kl. VII

    III miejsce – Izabela Halerz kl. IV

     

    Konkurs plastyczny ,,Portret wymarzonego nauczyciela”

    Kategoria kl. I – III

    I miejsce - Milena Opiela kl. I

    II miejsce – Wiktor Jędrzejczyk kl. III

    III miejsce - Nelly Kopera kl. I, Valeria Kośmidek kl. I

     

    Konkurs literacki ,,Wymarzony nauczyciel"

    Kategoria kl. IV – VII

    I miejsce - Paulina Chudy kl. VI

    II miejsce - Karolina Woch kl. VII

    III miejsce - Bartłomiej Rakoczy kl. VII, Natalia Gotfryd kl. IV

    Marzena Reczek

    Urszula Kopera

    Monika Węgrzyn

  • V GMINNY PRZEGLĄD LOGOPEDYCZNY "PIĘKNIE MÓWIĘ"

    Mowa jest głównym sposobem porozumiewania się ludzi, a jej prawidłowy rozwój stanowi podstawę kształtowania się osobowości. Dbanie o piękną wymowę naszych dzieci to zadania dla rodziców, nauczycieli, szkoły. W tym celu wszyscy podejmujemy szereg przedsięwzięć. Jednym z nich był gminny przegląd logopedyczny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach, który odbył się 26.10.2023 roku. Celem tego przeglądu było: upowszechnianie wiedzy logopedycznej i troska o poprawność językową, rozwijanie świadomości językowej, rozbudzanie zamiłowania do języka polskiego, doskonalenie umiejętności recytatorskich. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Szurlej klasa 0, Valeria Kośmidek klasa I, Marcel Szpak klasa II, Nikola Furman klasa III. Bardzo dziękujemy uczniom za przygotowanie się do tego przeglądu oraz rodzicom, którzy zadbali o właściwy strój do prezentowanego wiersza. Mamy nadzieję, że udział w tym przeglądzie dostarczył uczniom wiele wrażeń.

    Renata Samborska

    Agnieszka Baran

    Justyna Stasiak-Hawra

    Barbara Kuzak

     

  • UCZNIOWIE KL.VI I VII ZWIEDZILI NIEMIECKI OBÓZ JENIECKI I PRACY PRZYMUSOWEJ W PUSTKOWIE.

    25.10.2023r. uczniowie kl.VI i VII uczestniczyli w wycieczce do Pustkowa, gdzie w czasie II wojny światowej znajdował się niemiecki obóz jeniecki i pracy przymusowej.

    Góra Śmierci jest to miejsce, gdzie znajdował się poligon SS Truppen Ubungs Platz, na terenie którego utworzono obóz pracy. Początkowo był to obóz dla jeńców francuskich, a następnie również dla jeńców radzickich. Początkowo osoby zmarłe, bądź rozstrzelane były chowane do masowych grobów, jednak po wybuchu epidemii tyfusu i czerwonki ofiary były palone na stosie kremacyjnym. W dniu 16 września 1942 został utworzony obóz dla polskich więźniów. Ludzi umierali z głodu, chłodu, chorób i wycieczenia. Po wyzwoleniu Rosjanie przetrzymywali na tym terenie więźniów niemieckich. Obóz w Paszczynie pochłonął ponad 15.000 ofiar w latach 1940-1945. W miejscu byłego obozu zachowały się paleniska krematoryjne, pomieszczenia do przechowywania zwłok, oraz szczątki ofiar obozu. Dokonano renowacji komory śmierci, płyty krematoryjnej oraz wykonano zbiorową mogiłę.

    Ku czci pomordowanych na Górę Śmierci prowadzi „Droga Cierpienia”, na którą składa się 14 rzeźb w kształcie ludzkich rąk. W 1964 postawiono tam pomnik upamiętniający ofiary obozu pracy, natomiast w 2007r. miała miejsce uroczystość odsłonięci pomnika upamiętniającego ofiary narodowości Żydowskiej. U podnóży Góry Śmierci znajduje się otwarte Mini Muzeum oraz Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie Osiedlu. Ekspozycja muzealna znajduje się w zrekonstruowanych barakach obozowych, w których można zobaczyć makiety obozu i poligonu.

    źródło: strona internetowa Gminy Dębica

    Danuta Gąsior

    Beata Gorczyca

  • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. Jest on obchodzony 29.09. Głównym celem tego wydarzenia jest zachęcenie dzieci do obcowania z książkami. Książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwija wyobraźnię, pamięć, poszerza słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwala przeżywać wspaniałe emocje.  Czytanie na głos najmłodszym stymuluje ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo.

    Marzena Reczek

    Urszula Kopera

    Monika Węgrzyn

     

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej
    Błażkowa 125
    38-212 Brzyska
  • (013)4460102

    579 700 949

Galeria zdjęć