Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego na wykonanie "Szopki Bożonarodzeniowej" organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach:
Marcel Szpak kl.II - I miejsce
Kacper Winiarski kl.II - wyróżnienie.
Gratulujemy!
Zabawki są nieodłącznie związane z dzieciństwem. W procesie odkrywania świata i zdobywania nowych umiejętności zabawki pełnią istotną funkcję, wpływając na kształtowanie osobowości. Dzieci starsze chętnie rysują swoje zabawki, wykonują różne prace na ich temat, biorą udział w konkursach plastycznych. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace na Gminny Konkurs Plastyczny „Mój przyjaciel miś” dla klas I – III Szkoły Podstawowej:
Patrycja Czech - I miejsce
Kacper Winiarski - II miejsce
Przemysław Szynal - wyróżnienie
Nelly Kopera - wyróżnienie
Zuzanna Obryk
Emilia Reczek
Miłosz Kozłowski
Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za wykonanie prac.
Renata Samborska
Agnieszka Baran
Justyna Stasiak-Hawra
W dniu 15.12.2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Marianną Brej i panem Adamem Maciejowskim pracownikami Nadleśnictwa Kołaczyce. Temat spotkania to ,,Leśni mieszkańcy”. Wszyscy nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a co niektórzy wykazali się dużą wiedzą na temat zwierząt żyjących w lesie. Dziękujemy za miłe spotkanie.
Marzena Reczek
Monika Węgrzyn
Urszula Kopera
12 grudnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się konkurs piosenku religijnej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V - Weronika Warzecha, która zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.
Katarzyna Ptaszek
W naszej szkole rozstrzygnięto następujące konkursy:
Konkurs plastyczny ,,Ciekawe miejsce w mojej miejscowości”
Kategoria kl. IV – VII
I miejsce – Kinga Piątek kl. VI
II miejsce – Natalia Gotfryd kl. IV
Konkurs plastyczny ,,Moje zainteresowania i pasje”
Kategoria kl. IV - VII
I miejsce – Wiktor Samborski kl. V
Konkurs literacki ,,Biblioteka moich marzeń"
Kategoria kl. IV – VII
I miejsce - Paulina Chudy kl. VI
Marzena Reczek
Monika Węgrzyn
Urszula Kopera
Na przełomie października i listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się po raz trzeci konkurs plastyczny pod hasłem ,,JA – MOJA PRZYSZŁOŚĆ – MÓJ ZAWÓD’’. Konkurs, który odbył się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, adresowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu jasielskiego i jak co roku, cieszył się dużą popularnością. 25 uczniów z naszej szkoły wykonało piękne prace, z których 4 zostało wyróżnione i nagrodzone. Równorzędne wyróżnienia otrzymali:
W I kategorii wiekowej (uczniowie klas I – III) wyróżnienie otrzymał uczeń klasy II – Kacper Winiarski.
W II kategorii wiekowej (uczniowie klas IV – VI )wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy V- Blanka Larysz oraz Wiktor Samborski oraz uczennica klasy VI Kinga Piątek.
Wszystkie wyróżnione prace można zobaczyć w holu MDK w Jaśle przez najbliższe trzy miesiące.
Bardzo cieszą nas sukcesy uczniów, serdecznie wszystkim gratulujemy.
https://mdkjaslo.pl/pl/aktualnosci/1180/iii-powiatowy-konkurs-plastyczny-ja-moja-przyszlosc-moj
Agnieszka Paja
W dniu 4 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Wolontariusza”. Wolontariat to praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem jego obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie, docenienie ich wrażliwości na potrzeby innych, trudu i zaangażowania w niesienie dobrowolnej, bezinteresownej i wynikającej z potrzeby serca pomocy. Korzystając z tej okazji składamy młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Caritasu serdeczne podziękowania za zaangażowanie w wolontariackie akcje i działania.
Marzena Reczek
Monika Węgrzyn
Urszula Kopera
24 listopada po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wzięli czynny udział w tym przedsięwzięciu. Specjalnie "oznakowane" patrole, składające się z ekspertów świetnie znających tabliczkę mnożenia, sprawdzały jej znajomość u innych - uczniów i dorosłych. Większość egzaminowanych we wrześniu i październiku pracowicie utrwalała umiejętność mnożenia i dzielenia w pamięci, rozwiązując różnorodne zadania i dzisiaj mogli pochwalić się zdobyciem Certyfikatu Eksperta, który uprawniał do uczestnictwa w szkolnym konkursie matematycznym "Mistrz Tabliczki Mnożenia".
Wyniki konkursu:
kategoria kl.IV-V
I miejsce: Tomasz Antas - kl.V
Nikola Gotfryd - kl.V
Blanka Larysz - kl.V
II miejsce: Wiktor Samborski - kl.V
III miejsce: Michał Pruchnik - kl.V
kategoria kl.VI-VII
I miejsce: Weronika Węgrzyn - kl.VII
II miejsce: Julia Wenc - kl.VI
III miejsce: Bartłomiej Rakoczy - kl.V
Dziękujemy uczniom za pomoc i zaangażowanie w organizację, a całej społeczności szkolnej za udział w naszej akcji. Wszystkim Ekspertom w dziedzinie Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok.
Koordynatorzy lokalni:
Beata Gorczyca
Justyna Iwanicka
Opiekun Samorządu Uczniowskiego:
Urszula Kopera
23 listopada uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce, gdzie skorzystali z wewnętrznej ekspozycji oraz wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w pracowniach. Warsztaty w pracowni chemicznej „Miedź nie jedno ma imię” pozwoliły uczniom poznać tajemnice tego pierwiastka oraz własnoręcznie, pod kierunkiem instruktora, przeprowadzić szereg barwnych reakcji. Grupa korzystająca z warsztatów w pracowni FabLab wykonała ozdoby z drewna jak breloczki i loga. Wcześniej, pod okiem instruktorów, zdigitalizowano szkic i wycięto go z wykorzystaniem laseru. W pracowni biologii i ekologii odbyły się zajęcia „W powiększeniu” - uczestnicy dowiedzieli się, jak posługiwać się mikroskopem i jak prawidłowo przygotować preparaty mikroskopowe, a także mieli możliwość wykonania preparatów z fragmentów ciała owada oraz prowadzenia obserwacji.
Pobyt w PCN „Łukasiewicz” dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń, był okazją do rozbudzania naukowej ciekawości, eksperymentowania, kształtowania przyszłych preferencji zawodowych, odkrywania talentów i zainteresowań oraz wskazywania możliwej kariery zawodowej związanej z różnymi specjalizacjami.
Beata Gorczyca
Katarzyna Ptaszek
Katarzyna Ciborowska
W dniu 22 listopada uczniowie naszej szkoły z klas I-III byli na całodniowej wycieczce. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Podkarpackim Centrum Nauki “Łukasiewicz” w Jasionce. Nasi uczniowie zwiedzili tam trzy ekspozycje: ”My Ludzie”- czyli jak funkcjonuje organizm człowieka, zmysły, anatomia, myślenie, ”Świat Wokół Nas”- czyli przyroda i prawa rządzące światem oraz zjawiska fizyczne i chemiczne, a także ”Nasza Cywilizacja”, czyli co ludzie wytworzyli w zakresie techniki czy kultury. Poprzez zabawę uczniowie poznali wiele ciekawych doświadczeń z zakresu fizyki, chemii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje dotyczące kosmosu, świata zwierząt oraz kąciki relaksu. Spotkanie z nauką dostarczyło uczniom wielu wrażeń. Następnie udaliśmy się do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, gdzie uczniowie zapoznali się z historią dobranocek z dawnych lat. Jedną z wielu atrakcji były eksponaty przedstawiające postacie z popularnych filmów takich jak: Miś Coralgol, Bolek i Lolek, Miś Uszatek czy Koziołek Matołek. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały w sali kinowej projekcję bajek "Reksio”. Na koniec naszej wycieczki zjedliśmy w restauracji pyszny obiad.
Justyna Stasiak-Hawra
Renata Samborska
Agnieszka Baran