Nawigacja

  • NASZE PRACE - KLASA 0

    Pszczółki z klasy "0" pilnie pracują. Oto efekty

     

                                                                      Barbara Kuzak

  • BAŚŃ O TRZECH KONIKACH - INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ

    Dawno, dawno temu… A może wcale niedawno…?

    W prastarym lesie rosło magiczne drzewo. Z powalonej piorunem gałęzi dobry duch lasu wyrzeźbił trzy prześliczne koniki. Dwa z nich były czerwone jak zachodzące słonko, a trzeci biały jak księżyc. Czerwone koniki bawiły się ze sobą i ani myślały zaprosić do zabawy białego… A on tak bardzo chciał, by go polubiły, tak chciał być do nich podobny, że nie zauważył, że sam - właśnie taki, jaki jest -  jest ważny i potrzebny i wiele znaczy dla całego lasu…

    „Baśń o trzech konikach” to prosta opowieść inspirowana motywami ludowymi, która przypomina, jak ważne jest to, by być sobą oraz że dobro, które ofiarowujemy, zawsze do nas wróci.

    Reżyseria: Marek A. Cyris

    Obsada:

    Julianna Dorosz

    Sylwia Koronczewska-Cyris

    Sylwia Zajkowska

    Marcin Chomicki

    Igor Fijałkowski

    Marcin Ryl-Krystianowski

    Scenografia: Jakub Psuja, Marek A.Cyris

    Muzyka: Kapela ze Wsi Warszawa

    Konsultacje choreograficzne: Karolina Garbacik

    Reżyseria światła: Michał Krugiołka

    Realizacja dźwięku: Michał Wereda

    Piosenka „Hejże tańczmy!”: Malina Prześluga (słowa), Piotr Klimek (muzyka)

    Przedszkolaki z grupy Krasnoludki i Pszczółki obejrzały, dzięki łączom internetowym, cudowną baśń o tym, jak być prawdziwym przyjacielem.

     

    Agnieszka Reczek

    Barbara Kuzak

  • GMINNE CENTRUM KULTURY I CZYTELNICTWA W BRZYSKACH ZAPRASZA UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE

  • SPOTKANIE Z POLICJANTEM - BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU

  • GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, które rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Marii Magdaleny w Brzyskach. Do świątyni przybyły poczty sztandarowe szkół, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele władz samorządowych. Po nabożeństwie poczty sztandarowe oraz uczestnicy przemaszerowali na plac obok Urzędu Gminy, gdzie wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy i złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja.

    Justyna Stasiak - Hawra

    Katarzyna Czech

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - SZKOŁA DO HYMNU

    Zgodnie z hasłem: „Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa’’, w dniu 8.11.2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Już od samego rana widać było odświętną i patriotyczną atmosferę. Na holu szkolnym przygotowano gazetkę nawiązującą do Święta Niepodległości, cała społeczność szkolna ubrana była odświętnie. O godz. 11.11 wszyscy zgromadzeni przystąpili do odśpiewania hymnu. Uwieńczeniem tej uroczystości był taniec w wykonaniu uczniów kl. III. Dzień ten jest ważny, nie tylko dla nas, ale również dla naszego kraju - nie zapominajmy o nim.

    Marzena Reczek

    Justyna Stasiak - Hawra

    Katarzyna Ptaszek

    Renata Samborska

     

  • PRZEDSZKOLAKI Z KLASY 0 NA SPACERZE

    Klasa 0 wykorzystała piękną jesienną pogodę i wybrała się do pobliskiego lasu na wycieczkę. Uczniowie obserwowali przyrodę, spadające kolorowe liście, uczyli się rozpoznawać drzewa, rośliny i nasłuchiwali odgłosów ptaków. W lesie dzieci mogły pooddychać świeżym powietrzem, a po skończonej wycieczce, trochę zmęczone, ale z dobrym humorem wróciły do szkoły i z apetytem zjadły obiadek.

    Barbara Kuzak

    Urszula Kopera

     

     

  • KLASOWY KONKURS ,,MISTRZ KALIGRAFII’’

    Uczniowie klasy III brali udział w klasowym konkursie ,,Mistrz Kaligrafii’’. Głównym celem konkursu było propagowanie starannego i poprawnego pisania, które dziś w dobie wysoko rozwiniętej technologii komputerowej jest nieco zaniedbane. Uczniowie za zadanie mieli przepisać starannie tekst wiersza.

    Komisja konkursowa wyłoniła następujących Mistrzów Kaligrafii:

    Kinga Maguda,

    Karolina Woch,

    Kamil Przewoźnik,

    wyróżnienie - Kamil Łukasik.

    Uroczyste rozdanie nagród nastąpiło 8 listopada 2019r. W tym dniu również zostały rozdane nagrody z konkursu plastycznego ,,Barwy Jesieni’’.

    Justyna Stasiak -Hawra

     

  • III Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki „Zasłudze narodowej – cześć potomnych”

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową im. 49. Pułku Piechoty w Szydłowie.

    Głównymi celami była edukacja młodzieży poprzez możliwość wypowiedzi dotyczącej wydarzeń II wojny światowej i bitwy Monte Cassino, a także wspieranie uczniów utalentowanych pisarsko oraz plastycznie. Ważne było również kształtowanie postawy patriotycznej oraz zachęcenie do twórczej, nowatorskiej pracy.

    Młodzi ludzie wykazali się dużą inwencją twórczą i zapałem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

    Poniżej prace konkursowe naszych uczniów.

     

    Koordynator konkursu, Agata Rakoczy

     

    Praca plastyczna:Pulina Piątek

  • #SzkołaDoHymnu

    W piątek 8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11.11. na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży włączamy się w akcję "Szkoła do hymnu", która jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej". W tym dniu organizujemy wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków... Bądźmy razem w tym dniu! Świętujmy razem Święto Niepodległości!

  • NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

    Dnia 05.11.2019 uczniowi klas I – III odbyli wycieczkę do artKina w Krośnie w ramach realizacji projektu „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Uczniowie wzięli udział w projekcji filmu „Solan i Ludwik – Misja Księżyc”. Film ten to niezwykła historia pokazująca, iż nie wszystko można zaplanować, ale warto być wytrwałym. Siła przyjaźni głównych bohaterów zmienia postawę innych, którzy odkrywają wartość dbania o drugiego człowieka i radość z posiadania podobnego oparcia w partnerze. Mamy nadzieję, że obejrzany film dostarczył dzieciom wiele wrażeń.

    Agnieszka Baran

    Renata Samborska

    Justyna Stasiak - Hawra

  • III MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY W KONKURSIE "Z NURTEM WISŁOKI – POZNAJMY SIĘ"

    25 października drużyna reprezentująca Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej w składzie: Piotr Węgrzyn i Jakub Przewoźnik z klasy VII zdobyła III miejsce w organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostku konkursie pod hasłem: „Z nurtem Wisłoki – poznajmy się”. Była to V edycja konkursu, a tegoroczne hasło to „Woda w krajobrazie”. Celem było zwrócenie uwagi różnych środowisk na znaczenie cieków i zbiorników wodnych w pejzażu, a także na problem narastającego deficytu wody.

    Drużyna zaprezentowała plakat o tematyce ekologicznej, a także przedstawiła prezentację multimedialną pod hasłem: „Błażkowa dawniej i dziś”

    Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz podziękowania skierowane dla nauczyciela opiekuna, jak i szkoły za promowanie postaw proekologicznych i patriotycznych związanych z regionalizmem.

    Anna Bartosz

  • SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

    W dniu 29.10.2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią leśnik Gabrielą Markowicz z Nadleśnictwa Kołaczyce. Pani leśnik przeprowadziła zajęcia w ciekawy sposób, opowiadała o drzewach, nie zabrakło też zagadnień związanych z bezpieczeństwem (m.in. postępowanie po ukąszeniu przez kleszcza) i zasadach zachowania się w lesie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali ciekawe pytania. Dziękujemy pani Gabrysi za to spotkanie.

    Marzena Reczek

  • WARZYWNE LUDKI

    Marchewka, pietruszka, por, dynia, cebula, rzodkiewka itd. stały się elementami kreatywnej układanki, fascynujących ozdób i magicznego stworka. Dziecięca wyobraźnia ożywiła powyższe warzywa, zamieniając je w warzywne ludki. Dzieci powtórzyły nazwy warzyw, miały okazję rozwijać motorykę małą – sprawność dłoni i palców, koordynację wzrokowo – ruchową, kształtowały umiejętność myślenia, kojarzenia i rozwijały wyobraźnię. Pierwszoklasiści świetnie się bawili, dzieci czerpały przyjemność z tworzenia i były bardzo dumne ze swoich warzywnych ludków.

    Agnieszka Baran

  • ODCZAROWAĆ JĘZYK POLSKI

    Nauka ojczystego języka oraz czytanie pozycji z kanonu lektur nie musi być czymś, co uczniowie robią z konieczności, ale może to być połączone z dobrą zabawą, śmiechem oraz rozwijaniem ich zdolności. O łączeniu przyjemnego z pożytecznym przekonywali się ostatnimi czasy ósmoklasiści.

    W ramach powtórzenia lektur do egzaminu musieli stworzyć scenki uwiecznione na fotografiach, które następnie na zajęciach były prezentowane. Zadaniem pozostałej części klasy było odgadnięcie tytułu i autora tekstu, do którego dany materiał się odnosi (jedno z zadań egzaminacyjnych polega na wskazaniu tych informacji w oparciu o fragment tekstu). Efekty pracy były ciekawe, a uczniowie przypominali sobie treść lektur.

    Z kolei po zakończeniu omawiania powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza klasa ósma została poproszona o wykonanie ulotek reklamowych/folderów, które miały zachęcać do wykupienia wycieczki do Rzymu w ich biurze podróży. Celem tego zadania było rozwijanie zdolności plastycznych, powiązanie wiedzy z zakresu języka polskiego oraz geografii, ćwiczenie kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje informatyczne, inicjatywność i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresja kulturalna) oraz doskonalenie umiejętności stosowania perswazji (jeden z wymogów egzaminacyjnych).

    Agata Rakoczy

  • VII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

    Dnia 01.10.2019 roku zostało przeprowadzone w naszej szkole VII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Dla uczniów była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie nauki o języku oraz metoda poznawania historii naszego kraju. Dyktando było podzielone na dwie kategorie wiekowe:

    - klasy IV – VI,

    - klasy VII – VIII.

    Teksty poświęcone były zarówno bohaterom jak i samym wydarzeniom historycznym, więc udział w VII Dyktandzie stanowił pewnego rodzaju lekcję patriotyzmu. Głównymi celami konkursu było:

    - popularyzowanie wiedzy dotyczącej poprawnej polszczyzny oraz wiadomości związanych z kulturą i historią narodową,

    - doskonalenie poprawnej pisowni polskiej (w tym szczególnie nazw odnoszących się do odzyskiwania niepodległości przez Polskę – lata 1914 – 1989),

    - pielęgnowanie narodowej historii, tradycji oraz kultury języka (kształtowanie postawy patriotycznej wśród uczniów),

    - rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży.

    Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się trzech uczniów: Michał Janik, Karol Chudy oraz Michał Bochnowski. Dnia 28.10.2019 roku w Dobrzechowie odbył się konkurs na szczeblu wojewódzkim. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę. Serdeczne podziękowania należy złożyć wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie Dyktanda, w szczególności Pani Dyrektor, pani Marzenie Reczek oraz pani Monice Węgrzyn.

     

    Koordynator konkursu,

    Agata Rakoczy

     

  • SZKOŁA PAMIĘTA - UCZNIOWIE STARSZYCH KLAS ODWIEDZAJĄ ŻOŁNIERSKIE MOGIŁY

    Tradycyjnie, w ostatnim tygodniu października, a w tym roku jednocześnie w ramach akcji MEN „Szkoła pamięta”, również uczniowie starszych klas wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarze wojenne nr 219 i nr 229 z I wojny światowej, gdzie pochowano wojskowych armii austro - węgierskiej oraz rosyjskiej. Uczniowie złożyli hołd poległym żołnierzom, na mogiłach położyli kwiaty i zapalili znicze.

    Beata Gorczyca

    Justyna Iwanicka

    Katarzyna Ptaszek

     

  • SZKOŁA PAMIĘTA - WYJŚCIE UCZNIÓW KLAS I-III NA CMENTARZ WOJSKOWY

    Od najmłodszych lat uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły i przypominamy im, jak ważne jest zachowanie ich w naszej pamięci. Dlatego corocznym zwyczajem uczniowie klasy I, II i III wybrali się na pobliski cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Wyjście na cmentarz miało na celu uczczenie pamięci poległych żołnierzy i oddanie im hołdu. Na mogiłach uczniowie złożyli kwiaty i zapalone znicze. Cmentarz jest pamiątką po bitwach stoczonych w okolicach Błażkowej w latach 1914 – 1915, spoczywa na nim około 30 żołnierzy armii austro – wegierskiej.

    Agnieszka Baran

    Renata Samborska

    Justyna Stasiak - Hawra

  • SZKOŁA PAMIĘTA - ZBIÓRKA ZNICZY

    W dniach od 25.10. do 5.11.2019r. w naszej szkole przeprowadzona będzie zbiórka zniczy, które w listopadzie zostaną zawiezione na polskie cmentarze we Lwowie i okolicy. Chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli prosimy o przyłączenie się do akcji.

    Szkolne Koło Wolontariatu i PCK

  • AKCJA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ "SZKOŁA PAMIĘTA"

    Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji. Minister edukacji odniósł się do najważniejszych tegorocznych rocznic i tego, jak istotna jest pamięć o nich.

    Uczniowie naszej szkoły o tym pamiętają i co roku odwiedzają z nauczycielami cmentarze, miejsca pamięci narodowej, porządkują groby, uczestniczą w uroczystościach patriotycznych.

    W tym roku, w którym wspominamy ważne wydarzenia - 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, nasza szkoła dołączyła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „SZKOŁA PAMIĘTA”, aby w sposób szczególny uczcić pamięć ważnych postaci i wydarzeń. O naszych działaniach w ramach tej akcji będziemy informować na stronie internetowej.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej
    Błażkowa 125
    38-212 Brzyska
  • (013)4460102

    579 700 949
    dyrpodb@onet.pl

Galeria zdjęć