Nawigacja

  • NIEDZIELA PALMOWA

  • DZIECI Z KL.0 DLA DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  • POWITANIE WIOSNY

    21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły świętowali uroczyście Pierwszy Dzień Wiosny, uczestniczyli w zajęciach o zwiastunach wiosny, robili pyszne i zdrowe kanapki oraz poszli z kolorowym gaikiem szukając oznak wiosny.

    Opiekun SU - Urszula Kopera

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

    21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa, który również obchodziliśmy w naszej szkole. Jest to nieprzypadkowa data, bowiem Zespół Downa związany jest z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze – stąd data 21.03. A że ten chromosom ma kształt skarpetki – symbolem stała się właśnie skarpetka. Ich różnorodność symbolizuje tolerancję i fakt, że mimo różnic i niedopasowania można cieszyć się życiem.

    Opiekun SU - Urszula Kopera

  • DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA W PRZEDSZKOLU

  • SPACER PRZEDSZKOLAKÓW I KL.0 W PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

  • KIERMASZ WIELKANOCNY

  • GMINNY KONKURS CZYTELNICZY „MÓJ BAŚNIOWY ŚWIAT”

    Baśnie to opowieści, które w przeszłości często były przekazywane ustnie. Z czasem baśnie zaczęto spisywać, a wielu autorów zdecydowało się na wymyślanie własnych opowieści i przelewanie ich na papier. Świat baśni jest wypełniony magią, niesamowitymi postaciami, potężnymi siłami i bohaterami, którzy odkrywają w sobie wielkie pokłady dobra, odwagi czy miłości. Baśnie pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć otaczający ich świat, prezentują wartości, mają również znaczenie moralizatorskie. Czytanie baśni i innych tekstów pozwala dzieciom wzbogacać wiadomości, a przede wszystkim doskonalić umiejętności czytelnicze.  Dnia 15.03.2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie czytelniczym „Mój baśniowy świat” w Zespolę Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach. 

    Szkołę reprezentowali:

    Patrycja Czech – zajęła III miejsce,

    Nikola Furman,

    Paweł Pacana

    Bardzo dziękuję uczniom za przygotowanie się do tego konkursu oraz za włożony wysiłek.

    Renata Samborska

  • SCIENCE AROUND US

    5 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji Powiatowego Konkursu z języka angielskiego o tematyce ekologicznej "Science around us". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego dotyczącą zanieczyszczenia powietrza, wody, gleby oraz zagrożenia hałasem. W czasie konkursu rywalizowali ze 101 uczniami z 18 szkół podstawowych powiatu jasielskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w poszczególnych kategoriach wiekowych:
    klasa IV - Amelia Stanek
    klasa V: Blanka Larysz oraz Wiktor Samborski
    klasa VI: Milena Węgrzyn, Malwina Węgrzyn i Julia Wenc.
    Najwyższe wyniki osiągnęli:
    Wiktor Samborski z klasy V zdobywając tytuł Laureata oraz Amelia Stanek z klasy IV zdobywając tytuł Finalisty.
    Gratulujemy uczniom i czekamy na uroczyste rozdanie dyplomów i nagród!

    Ewelina Nosal

  • WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

    Źrodło: strona internetowa Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach

  • DZIEŃ KOBIET

    Piękna ko­bieta po­doba się oczom, dob­ra ko­bieta – ser­cu.

    Pier­wsza jest klej­no­tem, dru­ga – skarbem.   (Napoleon Bonaparte) 

    8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Wszyscy panowie, ci mali i ci więksi sprawili, że każda z nich poczuła się wyjątkowa! Były kwiaty, słodkości i miłe życzenia. Dziękujemy!                                                              

  • RODZINNY KONKURS LOGOPEDYCZNY

    Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, który przypada 6 marca,

    zapraszam do udziału

    w Rodzinnym Konkursie Logopedycznym!

     

    Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Błażkowej i polega na napisaniu krótkiego WIERSZA o dowolnej tematyce. W wierszu należy użyć jak najwięcej wyrazów zawierających głoski, których poprawna wymowa stwarza często dzieciom problemy: S, Z, C, DZ, SZ, Z/RZ, CZ, DŻ oraz R. Konkurs jest "RODZINNY" tzn., że w napisaniu wiersza mogą brać udział członkowie Rodziny ucznia (rodzice, opiekunowie, rodzeństwo, dziadkowie, itd.)

    • Jedna Rodzina może zgłosić tylko jeden wiersz.
    • Wiersz nie może zawierać wyrazów wulgarnych i obraźliwych.
    • Podpisane prace (z uwzględnieniem wszystkich członków rodziny biorących udział w tworzeniu utworu) należy składać do dnia 26 kwietnia 2024 r. u logopedy szkolnego lub wychowawcy klasy.
    • Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 15 maja 2024r. na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy informacyjnej w szkole.
    • Przewidziane są nagrody i wyróżnienia.
    • Niech powyższy wiersz o trznadlach będzie dla Was inspiracją.

    DOBREJ ZABAWY!!!!laughing

    Anna Machańska

     

  • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie       światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Jak co roku 1 marca składamy hołd wszystkim polskim żołnierzom, którzy nie godzili się na sowiecką okupację naszego kraju po 1945 r. oraz narzucany siłą ustrój           komunistyczny. Po drugiej wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali heroiczną walkę, dając świadectwo miłości i bezgranicznego oddania ojczyźnie.

                                                                                                        Marzena Reczek

                                                                                                        Monika Węgrzyn

                                                                                                        Urszula Kopera

  • WARSZTATY CZYTELNICZE DLA UCZNIÓW KLAS I-III

    „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Tak o czytaniu pisze pani Wisława Szymborska. Najmłodsi nie zawsze potrafią sami przeczytać wypożyczoną książkę, dlatego wielkie zadanie stoi przed dorosłymi, aby rozwijać u dzieci zamiłowanie do czytelnictwa. Wspólne czytanie z rodzicami, dziadkami przynosi im wielką radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Jest ono ważne, ponieważ  daje nam niekończącą się wiedzę. Czytanie książek pomaga nam się uczyć i rozumieć oraz czyni nas mądrzejszymi, wzbogaca nasze słownictwo, rozwija wyobraźnię i pobudza nas do myślenia. Dnia 27.02.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Teresą Korecką, która poprowadziła warsztaty czytelnicze dla dzieci. W czasie spotkania  zachęcała dzieci do czytania różnych książek. Pani Teresa jest również autorką książek  dla dzieci. W sposób bardzo ciekawy i tajemniczy wprowadziła dzieci w świat przygód, jakie przeżywają bohaterowie jej książek. Na spotkanie przygotowała atrakcyjne rekwizyty, które wzbudziły wśród dzieci duże zainteresowanie. Bardzo dziękujemy pani za przybycie do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że odbyte zajęcia zachęcą dzieci do częstego sięgania po książki oraz czytania.  

    Renata Samborska

    Agnieszka Baran

    Justyna Stasiak - Hawra

  • KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI?

    Celem orientacji zawodowej jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami i środowiskiem pracy, kształtowanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji, a także pobudzanie i rozwijanie ich zdolności oraz zainteresowań. Wychodząc naprzeciw tym zadaniom, w naszej szkole dnia 26. 02. 2024 r. odbyło się spotkanie z paniami kosmetyczką i fryzjerką. W czasie pokazów pani fryzjerka koloryzowała włosy lakierami, obcinała, plotła warkocze. Pani kosmetyczka wykonała zabiegi: parafinowy na  dłonie oraz zabieg nawilżający na twarz. Zabiegi te wykonuje się osobom dorosłym, w związku z tym modelami podczas tych zabiegów były panie nauczycielki. Dzięki temu pokazowi dzieci wzbogaciły swoją wiedzą na temat tych zawodów oraz miło spędziły czas. Bardzo dziękujemy paniom za przybycie do naszej szkoły, prezentację swoich zawodów oraz poświęcony nam  czas.

    Renata Samborska

    Agnieszka Baran

    Justyna Stasiak - Hawra

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

    Międzynarodowy  Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione   17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego. Głównym przesłaniem tego święta jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur. Ma przypomnieć wszystkim, jak ważna jest troska o język ojczysty, budowanie  świadomości językowej oraz dbałość o czystość słowa.

                                                                                                 Marzena Reczek

       Monika Węgrzyn

                                                                                                 Urszula Kopera

  • SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PANIĄ FRYZJERKĄ

  • GMINNE KONKURSY PLASTYCZNE

    Szczegóły u nauczyciela plastyki. Zapraszamy.

  • WALENTYNKI

  • SZALONY TYDZIEŃ

    W naszej szkole, kolejny już raz odbył się „Szalony Tydzień”. Uczniowie każdego dnia mieli możliwość wzięcia udziału w innych aktywnościach. Pierwszy dzień poświęcony był „Szalonej fryzurze”, a szkoła zamieniła się niemal w salon fryzjerski proponujący niecodzienne fryzury. Drugi dzień był „Dniem Piżamy”, a uczniowie przyszli do szkoły w piżamkach, szlafrokach oraz kolorowych bamboszkach. Kolejny dzień był „Dniem postaci z bajki lub filmu”, kiedy to każdy mógł przebrać się za ulubionego bohatera. Czwartek był „Dniem szalonego karnawału”, królowały karnawałowe przebrania, a po lekcjach odbyła się dyskoteka karnawałowa. Piątek był „Dniem bez plecaka”, a uczniowie zapakowali potrzebne przybory i książki do różnych nietypowych pojemników. Zabawy było co niemiara, a uczniowie mieli możliwość poznać bliżej swoje zainteresowania, zintegrować się, a co najważniejsze świetnie się bawić.

    Urszula Kopera

    Marzena Reczek

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej
    Błażkowa 125
    38-212 Brzyska
  • (013)4460102

Galeria zdjęć