Nawigacja

  • EDUKACJA Z WOJSKIEM

    3 grudnia 2024 r. z uczniami naszej szkoły spotkał się plutonowy Rafał Jurkowski z 33. batalionu lekkiej piechoty w Dębicy, który przeprowadził szkolenie  w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Obrony Narodowej. Uczniowie wzięli udział w kursie „Edukacja z wojskiem”. Kurs rozpoczął się od przypomnienia zasad udzielania pierwszej pomocy, po czym odbyły się ćwiczenia w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie, a także z wykorzystaniem defibrylatora AED. Plutonowy przedstawił procedury ewakuacyjne w różnych okolicznościach, odtwarzając filmy instruktażowe oraz przeprowadził próbę ewakuacji pożarowej. Uczniowie poznali różne rodzaje  alarmów i ostrzeżeń ogłaszanych podczas sytuacji kryzysowych, sposoby i miejsca znajdowania schronień. Szkolenie przyczyniło się do pogłębienia wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa oraz zasad zachowania w sytuacjach zagrożenia.

  • SPOTKANIE Z RODZICAMI

    Zapraszamy rodziców  we wtorek 3 grudnia 2024r. O godzinie 16.30. na sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie z Panią Ulą Lizak, która jest logopedą, terapeutą dzieci z autyzmem, trenerem TUS, oligofrenopedagogiem, miłośniczką pedagogiki Janusza Korczaka, neurodydaktyki oraz myślenia wizualnego (https://ulalizak.pl/ ).

    W tym dniu chętni rodzice będą mogli skorzystać z konsultacji z wychowawcami i pozostałymi nauczycielami.

     

  • POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "BEZPIECZNE WAKACJE"

    Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Należy pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa, które należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat. Odbywa to się poprzez różnorodne formy pracy z dziećmi. Jedną z takich form był konkurs plastyczny organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle. W tym konkursie uczennica klasy pierwszej Martyna Stasiowska otrzymała wyróżnienie. Ponadto prace wykonali następujący uczniowie:  Natan Gotfryd, Mikołaj  Szpak, Emilia Reczek, Valeria Kośmidek,  Marcel Szpak, Hanna Paja, Kacper Winiarski. Bardzo dziękujemy uczniom za przygotowane prace i włożony wysiłek. 

    Renata Samborska
    Agnieszka Baran
    Justyna Stasiak-Hawra

  • ŚWIAT PIENIĄDZA

    W listopadzie uczniowie klasy VII wzięli udział w projekcie "Świat Pieniądza" prowadzonym przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju. W ramach projektu odbyły się zajęcia, które miały na celu promocję wiedzy na temat finansów, oszczędzania i wartości pieniądza oraz konkurs "Wyzwanie - oszczędzanie". Uczennice klasy VII wykonały plakat. W czasie realizacji projektu wykorzystano materiały edukacyjne udostępnione przez Fundację PFR oraz przekazaną uczniom książkę  "Świat Pieniądza" autorstwa Pawła Dobrowolskiego - ekonomisty Polskiego Funduszu Rozwoju, która jest najpopularniejszą polską książką o ekonomii dla dzieci i młodzieży.

    Beata Gorczyca

  • ZABAWA ANDRZEJKOWA

    28 listopada zgodnie z tradycją Samorząd Uczniowski zaprosił  uczniów wraz z wychowawcami do wspólnej zabawy andrzejkowej i zapewnił wszystkim wiele atrakcji.

    Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie wyraz szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

    U nas również było losowanie karteczek z przepowiednią, przekłuwanie serduszek z imionami, losowanie  przedmiotów i odkrywanie w nich wróżby na przyszłość. Była też dobra muzyka, pyszne zapiekanki przygotowane przez Radę Rodziców, wiele wspólnych zabaw dla najmłodszych uczniów, a dla starszych – dyskoteka.

    Serdecznie dziękujemy uczniom za pomoc w organizacji imprezy oraz wszystkim rodzicom za zaangażowanie.

    Opiekun SU - Urszula Kopera

  • „Mała książka – wielki człowiek”

    Kontakt z książką ma ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego dziecka, pozwala mu rozwijać wyobraźnię, wzbogacać zasób słownictwa i sferę przeżyć emocjonalnych. Książka umożliwia zadawanie pytań i uzyskiwania na nie odpowiedzi. Dzięki odpowiedniej literaturze kształtuje się przyszłego czytelnika. To właśnie rodzice, a potem szkoła, mają za zadanie tak pokierować rozwojem intelektualnym dziecka, by potrafiło ono czerpać prawdziwą przyjemność z poznawania świata. Dziecko, któremu rodzic czyta książki łatwiej się uczy i dużo zapamiętuje, co w późniejszych latach ułatwia jego edukację i wzmaga chęć chłonięcia wiedzy o świecie. Rodziców w tym zadaniu wspierają szkoła oraz inne instytucje. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Instytut Książki otworzył kolejną edycje kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Jednym ze jej celów jest zachęcanie dzieci do częstszego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. W związku z tym Instytut Książki przekazał naszej szkole Wyprawki Czytelnicze dla uczniów klasy I. Mamy nadzieję, że czytanie otrzymanych książek sprawi dzieciom wiele radości.

    Renata Samborska

  • XIV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    W listopadzie po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wzięli czynny udział w tym przedsięwzięciu.  Specjalnie "oznakowane" Patrole Egzaminacyjne, składające się z ekspertów świetnie znających tabliczkę mnożenia, sprawdzały jej znajomość u innych - uczniów i dorosłych. Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w rywalizacji z wykorzystaniem stacji zadaniowych, a chętne zespoły uczniów walczyły w szkolnym konkursie matematycznym o tytuł "Mistrza Tabliczki Mnożenia".

    W egzaminie ze znajomości tabliczki mnożenia bezkonkurencyjna okazała się klasa VI - w tej klasie najwięcej uczniów otrzymało certyfikat.

    Wyniki konkursu:

     

    I miejsce 

    zespół z kl.VIII. - Weronika Węgrzyn, Karolina Woch, Emilia Rak 

    II miejsce 

    zespół z kl.VIII. - Oliwia Pacana, Amelia Kieca, Kinga Maguda

    zespół z kl.V. - Emilia Stanek, Julia Pacana, Fabian Reczek, Jakub Piątek, 

    zespół z kl.V. - Filip Wygnał, Bartłomiej Wal, Marcin Rak

    III miejsce

    zespół z kl.VII. - Mateusz Mikrut, Patryk Stasiak

    zespół z kl.V. - Maja Kozłowska, Natalia Gotfryd, Amelia Stanek, Otylia Gadzała.

    Dziękujemy uczniom  za pomoc i  zaangażowanie w organizację, a całej społeczności szkolnej za udział w naszej akcji. Wszystkim Ekspertom w dziedzinie tabliczki mnożenia serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok.

    Koordynatorzy lokalni:

    Beata Gorczyca

    Justyna Iwanicka

    Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

    Urszula Kopera

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U MALUSZKÓW

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KL.0.

    Pluszowe misie są ulubioną zabawką chyba wszystkich dzieci. Towarzyszą im podczas zabawy, spaceru, snu, wizyty u lekarza. Miś może stanowić prawdziwego przyjaciela, któremu można się wygadać czy wypłakać, bez wystawiania się na zbędne komentarze czy oceny. Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada i jest związany z historią z 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Roosevelt uratował życie małemu niedźwiadkowi. Ten czyn stał się inspiracją do ustanowienia Dnia Pluszowego Misia. Dzisiaj pluszowe misie wyruszyły ze swoimi właścicielami  do przedszkola. Dzieci z kl.0 z radością opowiadały o swoich „przytulankach”. Wykonały również prace plastyczne – kolorowały  misie i reperowały przyklejając im  łatki.  Wszyscy dobrze się bawili, a na koniec otrzymali dyplomiki  „Przyjaciela Pluszowego Misia”.

                                                                                                 Barbara Kuzak

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

    Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. W czasie zajęć z wychowawcami przedszkolaki i ich starsi koledzy obejrzeli filmy i prezentacje multimedialne o prawach dziecka, o historii powstania konwencji o prawach dziecka, celach jej powstania. Uczniowie klasy V przygotowali apel z krótką prezentacją o prawach dziecka i potrzebie ich przestrzegania, a także reagowania na wszelkie przejawy ich łamania. 

    Szkolny koordynator: Beata Gorczyca

    Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Urszula Kopera

  • Bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwach rolnych - finał konkursu powiatowego.

    19 listopada 2024 roku w sali gimnastycznej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbył się konkurs wiedzy nt.: „Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Gospodarstwie Rolnym”, zorganizowany pod hasłem  „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy i  wypadków unikamy”. Konkurs był skierowany do uczniów klas V-VII szkół podstawowych z gmin wiejskich powiatu jasielskiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Nikola Gotfryd. Gratulujemy.

    Agnieszka Paja

    Katarzyna Ptaszek

  • KURS PIERWSZEJ POMOCY Z PCK

    W dniu 19 listopada uczniowie z klasy VII Mateusz Mikrut oraz Maciej Hawra wzięli udział w powiatowym elementarnym kursie z zakresu pierwszej pomocy. Kurs został zorganizowany przez Rejonowy Oddział PCK Jasło. Przeprowadziła go Pani doktor  Alicja Zając - instruktor pierwszej pomocy. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu przystąpili do ćwiczeń praktycznych.  Serdecznie dziękujemy organizatorowi za możliwość udziału w kursie.

    Opiekun szkolnego koła PCK

    Justyna Stasiak Hawra

  • PODZIĘKOWANIA

    Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do zbiórki książek dla bibliotek poszkodowanych w wyniku powodzi. Uzbieraliśmy około 200 książek. Książki zostały przekazane do potrzebujących bibliotek.

    Justyna Stasiak Hawra

    Monika Węgrzyn

    Marzena Reczek

  • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY NA WYKONANIE CHOINKI BOŻONARODZENIOWEJ

  • KURATORYJNY KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO

    Z radością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Weronika Węgrzyn z klasy VIII wykazała się bardzo dobrą znajomością wiadomości i umiejętności polonistycznych i zakwalifikowała się do II etapu (rejonowego) konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

    Anna Machańska

  • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    13 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Był to wyjątkowy moment, w którym każdy uczeń mógł wcielić się w swojego ulubionego bohatera, a szkoła zmieniła się w baśniowy świat. Przy tej okazji uczniowie czytali bajki, rozwiązywali zagadki, wykonywali rysunki i kolorowali bajkowe postacie. Cały dzień był bardzo wesoły i wywołał wiele kreatywnych działań i dyskusji.

    Urszula Kopera

    Marzena Reczek

  • WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W JAŚLE I SALI ZABAW "CZARY MARY"

    15 listopada klasa V udała się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Jaśle oraz do sali zabaw „Czary Mary”. W muzeum uczniowie wzięli udział w warsztatach „Papier czerpany i kaligrafia”, poznali historię pisma i papieru oraz wcielili się w skrybów tworząc własne wizytówki pięknym pismem kaligraficznym. Natomiast wizyta w sali zabaw była wspaniałą okazją do integracji oraz doskonalenia sprawności ruchowej. Wycieczka udała się wyśmienicie, wszyscy bogatsi w nową wiedzę i w radosnych nastrojach wracali do domów.

    Urszula Kopera

    Katarzyna Ptaszek

  • XII Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno ma” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym we Wróblowej.

    W dniu 11 listopada uczniowie z  naszej szkoły wzięli udział w XII Gminnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno ma” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym we Wróblowej. Naszą szkołę reprezentowali:

    RECYTACJA

    Weronika Węgrzyn (kl.VIII) – wiersz  „W Warszawie” autor Czesław Miłosz

    Weronika Wiatr ( kl.V) – wiersz „Oblicze Ojczyzny” autor Tadeusz Różewicz

    Marcel Szpak ( kl.III) – wiersz „11 Listopada” autor Ludwik Wiszniewski

     

    PIOSENKA

    Pieśń „Serca biało – czerwone mamy” - zespół wokalny z klasy III w składzie:

    Marcel Szpak, Julia Wiatr, Nikola Garduła.

    Maja Kozłowska (kl.V) - piosenka ”Uwierz Polsko”.

    Weronika Warzecha (kl.VI) - piosenka „Wolność”.

    https://www.facebook.com/photo/?fbid=1141489384205214&set=pcb.1141490967538389

    Katarzyna Ptaszek

  • Gminny Konkurs Plastyczny „Portret Marii Konopnickiej".

    24 października 2024r.  został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny „Portret Marii Konopnickiej” zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach.  Konkurs był adresowany do uczniów klas IV – VIII i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wyniki przedstawiają się następująco:

    II miejsce - Maja Kozłowska z klasy V

    III miejsce - Weronika Warzecha z klasy VI

    Wyróżnienie - Natalia Gotfryd z klasy V, Nikola Gotfryd z klasy VI.

    Serdecznie gratulujemy!

    Katarzyna Ptaszek

  • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO SALI ZABAW "SMYK" W JAŚLE

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej
    Błażkowa 125
    38-212 Brzyska
  • (013)4460102

    579 700 949

Galeria zdjęć