Informujemy, iż w dniu 10.04.2025r. od godz.17.00 odbędzie się w naszej szkole pokaz talentów pt. "Każdy ma w sobie coś wyjątkowego - czas to pokazać", w którym nasi uczniowie zaprezentują swoje wyjątkowe uzdolnienia artystyczne, sportowe i strażackie.
Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy rodziców i wszystkich zainteresowanych.
W czasie pokazów rozprowadzane będą cegiełki na rzecz chorej dziewczynki z naszej gminy.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców
25 marca 2025 r. odbył się XXI Powiatowy Konkurs Międzyprzedmiotowy organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych powiatu jasielskiego. Uczestniczyły w nim dwuosobowe reprezentacje szkół, które miały okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie matematyki, chemii i biologii. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice kl. VIII: Weronika Węgrzyn i Karolina Woch. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn z powiatu. Dziewczyny świetnie poradziły sobie z rozwiązaniem zadań z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Do zajęcia miejsca na podium zabrakło im zaledwie 0,5 pkt. Ostatecznie zajęły miejsce IV. Jesteśmy dumni z naszych uczennic, gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!
Ewelina Nosal
Justyna Iwanicka
Dnia 24 marca 2025r. pracownicy KRUS Jasło przeprowadzili z uczniami naszej szkoły pogadankę na temat bezpieczeństwa na wsi pod hasłem "Dbam o życie i zdrowie swoich najbliższych". W trakcie spotkania prowadzący omówili zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, uświadomili dzieci o grożących im niebezpieczeństwach podczas pomocy rodzicom przy pracach rolnych, z uwzględnieniem prac szczególnie niebezpiecznych, których nie należy powierzać dzieciom do lat 15. Bardzo dziękujemy za cenne informacje i materiały szkoleniowe.
18 marca 2025 roku w Auli Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle odbyła się XXI edycja Konkursu Powiatowego z języka angielskiego „On – the – Roll. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim oraz kulturą krajów anglojęzycznych. Konkurs zgromadził aż 77 uczestników z 18 szkół powiatu jasielskiego.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII – Amelia Kieca oraz Oliwia Pacana. Gratulujemy udziału w etapie powiatowym!
Ewelina Nosal
12 marca 2025 r. odbył się IX POWIATOWY TURNIEJ ZNAJOMOŚCI LITERATURY organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych powiatu jasielskiego. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice kl. 8: Amelia Kieca, Weronika Węgrzyn i Karolina Woch. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Adama Mickiewicza, mobilizowanie uczniów do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy oraz umiejętności przedmiotowych. Od osób biorących udział w turnieju wymagana była znajomość „Pana Tadeusza” i biografii Adama Mickiewicza. Jak się okazało, co pokazały wyniki, rywalizacja była bardzo wyrównana, a wiedza naszych uczennic na powyższe tematy jest bardzo rozległa i rzetelna. Do podium zabrakło jednej dobrej odpowiedzi, ponieważ Karolina Woch zajęła IV, a Weronika Węgrzyn V miejsce. Także Amelia Kieca uplasowała się tuż za pierwszą dziesiątką turnieju. Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn, gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia.
Anna Machańska
13 marca 2025 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbył się XXI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „English is easy” dla uczniów klas VI z powiatu jasielskiego. Naszą szkołę reprezentowali Jędrzej Duchnowski, Jan Duchnowski oraz Wiktor Samborski pod opieką pani Eweliny Nosal. Chłopcy mieli do rozwiązania 12 zadań sprawdzających wiedzę w zakresie słownictwa angielskiego oraz kultury Zjednoczonego Królestwa. Rywalizacja była ogromna, gdyż uczestników było wielu. Gratulujemy chłopcom udziału w etapie powiatowym konkursu!
Ewelina Nosal
26 marca 2025 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się X Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Głównym celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie pasji muzycznych wśród młodzieży, promocja młodzieżowej twórczości oraz możliwość porównania umiejętności i zdolności artystycznych z możliwościami innych uczniów. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Kozłowska, Blanka Larysz oraz Weronika Warzecha. Serdecznie gratulujemy dziewczynom wspaniałych występów.
Katarzyna Ptaszek
Wiosna to bezapelacyjnie jedna z najpiękniejszych pór roku. To czas, kiedy natura budzi się do życia po zimowym śnie, trawa zaczyna się zielenić, drzewa wypuszczają pąki, a kwiaty rozkwitają w pełnej krasie. Jest to też czas optymizmu, nadziei i radości. Symbolem święta wiosny są kokardki wykonane ze sznureczków kolorowej wełny, bibuły. Tradycja obchodów symbolizuje szczęście oraz radość z budzącego się nowego życia. Tak, jak Marzanna jest przegnaniem zimy, tak Gaik jest wprowadzeniem wiosny. Uczniowie z klas I-III uroczyście powitali wiosnę. Z wielką radością pożegnali zimę i powitali wiosnę, zgodnie z tradycją „Gaik”. Gaik to udekorowane gałązki zapewniające życzliwość sił przyrody i obfitych plonów. Uczniowie mile spędzili czas spacerując po okolicy z Gaikiem i obserwując oznaki budzącej się do życie wiosny.
Renata Samborska
Agnieszka Baran
Justyna Stasiak-Hawra
21 marca nasza szkoła w wyjątkowy sposób uczciła Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia cała społeczność szkolna włączyła się w akcję promującą tolerancję, empatię i świadomość na temat życia osób z zespołem Downa. Na znak solidarności uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki nie do pary, symbolizujące różnorodność i akceptację.
Była to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie, że każdy z nas jest inny, ale równie wartościowy.
Dodatkowo każda klasa przygotowała wielką, kolorową skarpetę, wykorzystując różne techniki plastyczne. Było to świetne, integracyjne działanie, które nie tylko pobudziło kreatywność uczniów, ale także podkreśliło, że razem możemy stworzyć coś pięknego i ciekawego.
Dzień ten był pełen pozytywnej energii, uśmiechu i refleksji. Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie włączyli się w akcję, szerząc przesłanie akceptacji, szacunku i otwartości na drugiego człowieka.
SU wraz z opiekunem
Wychowawcy
Nauczyciele
21 marca był w naszej szkole okazją do radosnego i aktywnego powitania Wiosny. Mimo, że ten dzień często kojarzy się z wagarami, nasi uczniowie nie mieli ochoty opuszczać szkoły, ponieważ czekało na nich mnóstwo atrakcji!
Na początek uczniowie samodzielnie przygotowywali pyszne i zdrowe kanapki. Była to świetna okazja do rozmów o zdrowym odżywianiu i wspólnego śniadania w radosnej atmosferze.
Następnie odbyły się rozgrywki sportowe, które dostarczyły wszystkim mnóstwa emocji. Uczniowie rywalizowali w wyścigach rzędów, grze w dwa ognie oraz siatkówce. Było dużo śmiechu oraz zdrowej rywalizacji.
Ponadto tego dnia cała szkoła wyglądała wyjątkowo barwnie – uczniowie przyszli ubrani w stroje w wiosennych kolorach, co jeszcze bardziej podkreśliło radosny charakter wydarzenia.
Dlatego, Wiosno, Wiosno, nie zwlekaj dłużej – przynieś słońce, ciepło, uśmiech i róże!
SU wraz z opiekunem
Wychowawcy
Nauczyciele
19 marca uczniowie klas ósmych brali udział w „Promocji Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Jasielskiego”, która, jak co roku, odbywa się pod patronatem Starosty Jasielskiego w jasielskim Chemiku. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z szeroką ofertą kształcenia, aktualnymi zasadami rekrutacji oraz z uczącą się w niej młodzieżą.
W dostępnych na miejscu stoiskach uczniowie mogli obejrzeć pracę drukarek 3D, spróbować swoich sił w symulatorze jazdy, zapoznać się z urządzeniami elektrotechnicznymi lub bronią prezentowaną przez profile mundurowe Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kołaczycach czy Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. Nie zabrakło także wspaniałych wypieków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.
Szkoły starały się pokazać swoje największe atuty, aby zachęcić do siebie ósmoklasistów. Zainteresowani mogli zabrać ze sobą ulotki zawierające szczegółowe informacje o proponowanych kierunkach kształcenia.
W tegorocznej giełdzie szkół uczestniczyły szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu jasielskiego tj.: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespół Szkół nr 3 w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle, a także szkoły prowadzone przez stowarzyszenia: Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie oraz Zespół Szkół w Trzcinicy.
Po raz pierwszy w tym roku swoją ofertę przedstawił Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej oferując absolwentom klas ósmych takie kierunki jak: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik turystyki na obszarach wiejskich, technik hodowca koni czy szkołę branżową na kierunku piekarz i jeździec.
Tego dnia mieliśmy także okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle. Uczniowie poznali bazę szkoły oraz warunki kształcenia na poszczególnych kierunkach związanych z branżą budowlaną, geodezją i architekturą krajobrazu. Od nowego roku szkolnego ZSB rozszerza swoją ofertę o nowe kierunki - technik montażu i automatyki stolarki budowlanej, technik aranżacji wnętrz oraz technik leśnik.
Życzymy uczniom powodzenia przy wyborze szkoły.
Agnieszka Paja
Katarzyna Ciborowska
W piątek 14 marca obchodziliśmy Święto Liczby Pi, którego data dyktowana jest przez trzy pierwsze cyfry tej liczby. Otóż 3.14 jest odpowiednikiem amerykańskiego zapisu daty 14 marca. Liczba Pi, znana również jako Ludolfina, jest jedną z najważniejszych stałych matematycznych. Określa stosunek obwodu koła do jego średnicy i jest liczbą niewymierną, co oznacza, że jej rozwinięcie dziesiętne ciągnie się w nieskończoność bez powtarzającego się wzorca.
Obchody Dnia Liczby Pi stały się okazją do zgłębienia wiedzy matematycznej, rozbudzenia w uczniach kreatywnego myślenia, a także rywalizacji w konkursach. Z okazji tego święta, oprócz licznych zagadek i rebusów, zostały zorganizowane dwa konkursy: konkurs plastyczny „Kolorowa liczba Pi” dla uczniów klas I-III oraz „Mistrz liczby Pi” dla uczniów klas IV-VIII.
Wyniki przeprowadzonych konkursów:
"Kolorowa Liczba Pi"
I miejsce - Martyna Stasiowska kl. 1
II miejsce - Hubert Nocek kl. 1
III miejsce – Nikola Mikoś kl. 1
„Mistrz liczby Pi”
I miejsce – Nikola Gotfryd kl. 6
II miejsce – Wiktor Samborski kl. 6
III miejsce – Maria Juśkiewicz kl. 8
Gratulujemy i zapraszamy do świętowania za rok.
Justyna Iwanicka
Beata Gorczyca
Marzena Reczek
14 marca 2025r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy „Mój baśniowy świat”, który ma na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Troje uczniów klasy III reprezentowało naszą szkołę. Uczniowie wykazali się dużą znajomością baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów. Serdeczne gratulacje dla Zuzanny Obryk, która zdobyła II miejsce oraz pozostałych uczniów (Hanny Pai i Kacpra Winiarskiego). Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Pamiętajmy, że czytanie poszerza wiedzę, horyzonty, wzbogaca zasób słownictwa i utrwala ortografię.
Agnieszka Baran
Uczniowie klasy VIII w ramach edukacji dla bezpieczeństwa wzięli udział w warsztatach dotyczących szkolenia strzeleckiego, które odbyły się na strzelnicy wirtualnej w LO w Kołaczycach. Pod czujnym okiem instruktora nabyli umiejętności dotyczące postawy strzeleckiej, obchodzenia się z bronią i celnego strzelania. Były to zajęcia, które wszystkim sprawiły wiele przyjemności o czym świadczyło zainteresowanie i aktywność uczniów.
Anna Bartosz
Uczniowie naszej szkoły z klas I-III oraz zerówki uczestniczyli w Gminnym Przeglądzie Logopedycznym ,,Pieknie Mówię''. Przegląd odbył sie w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzyskach. Celem podstawowym przeglądu było zachęcenie dzieci do publicznych występów. Dzieci recytowały wiersze zawierające trudności logopedyczne. W podziękowaniu, wszyscy otrzymali dyplomy, gry oraz słodkie upominki. Uczestnicy przeglądu:
Laura Bajda
Roksana Bałucka
Filip Samborski
Marcel Szpak
Opiekunowie:
Justyna Stasiak Hawra
Renata Samborska
Agnieszka Baran
Barbara Kuzak
Dzień Kobiet to święto, które obchodzone jest niemal na całym świecie. Najwcześniejsze obchody Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909r. w Nowym Jorku. Obecnie 8 marca jest oficjalną datą, kiedy to wszystkie panie i dziewczynki mają swoje święto. Rola kobiet na świecie jest szczególna, pełnią one różne funkcje, pracują w różnorakich zawodach, są to również nasze mamy, babcie, nauczycielki. Kształtowanie postawy szacunku wobec kobiet powinno rozpoczynać się już we wczesnym etapie edukacji, dlatego nasza szkoła podejmuje działania mające na celu promowanie tych wartości wśród uczniów.
W naszej szkole świętowanie Dnia Kobiet zaczęliśmy już w piątek, kiedy to chłopcy z każdej klasy, począwszy od przedszkolaków wręczali dziewczynkom kwiaty i drobne prezenty, składali życzenia, śpiewali piosenki, a przede wszystkim byli uprzejmi i koleżeńscy.
Natomiast w poniedziałek 10 marca dziewczynki z klas 4-8 wzięły udział w „kobiecych” rozgrywkach międzyklasowych, podczas których czekało na nie wiele ciekawych konkurencji, np. nawlekanie makaronu na sznurek, quiz wiedzy o kobietach, ubijanie piany z białek, przyszywanie guzików, konkurs muzyczny, obieranie jabłka, odbijanie piłeczki pingpongowej oraz rzuty karne. Konkurencje dostarczyły wszystkim mnóstwa radości, a wspólnie spędzony czas był świetną okazją na integrację klasową i szkolną naszych uczniów.
Przy tej okazji życzymy wszystkim Paniom, aby każdego dnia czuły się doceniane, silne i wyjątkowe. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
SU wraz z opiekunem Urszulą Koperą
Katarzyna Ptaszek
Katarzyna Ciborowska
Marzena Reczek
Beata Gorczyca