Dzisiaj, tj. 26.10.2021 r. nasi uczniowie: Michał Janik, Michał Bochnowski, Karol Chudy oraz Kacper Wojnarski wzięli udział w wojewódzkim etapie IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii. Dla uczniów była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie nauki o języku oraz metoda poznawania historii naszego kraju, a dzięki pani Kasi Czech wyjazd na konkurs zakończył się prawdziwą wycieczką. Uczestnicy zwiedzili Zespół Pałacowo - Dworski i Folwarczny w Wiśniowej oraz wystawę obrazów Mycielskich.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki wszystkich uczestników.
Koordynator dyktanda: Monika Węgrzyn
Opiekun naukowy: Anna Machańska
Z radością informujemy, iż następujący uczniowie naszej szkoły:
Michał Bochnowski (klasa VIIIa)
Karol Chudy (klasa VIIIa),
Kacper Wojnarski (klasa VIIIa)
Michał Janik (klasa VII)
zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego IX Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Całej czwórce gratulujemy i życzymy powodzenia.
Koordynator dyktanda: Monika Węgrzyn
Opiekun naukowy: Anna Machańska
Hura! To nasza pierwsza wycieczka od niepamiętnych czasów. Zwiedziliśmy: Śródmieście, Rynek i jego atrakcje, Podwale oraz Park Jordanowski. Na koniec obowiązkowo Helios i film „Fatima” - poruszająca epicka opowieść o objawieniach.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym.
Monika Węgrzyn
Marzena Reczek
Katarzyna Czech
Korzystając ze słonecznej pięknej pogody w dniu 11 października 2021 r przedszkolaki z grupy Krasnoludków i Pszczółek wybrały się na wycieczkę do lasu. Przedszkolaki chciały sprawdzić, czy w lesie też już zagościła jesień i czy można znaleźć dary jesieni. Nasze dzieci bardzo chętnie spacerowały po lesie szukając jesiennych skarbów. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda i spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Z uśmiechami na twarzy wróciły do przedszkola.
Agnieszka Reczek
Barbara Kuzak
Renata Gajda
W dniu 11 października w klasach I - III obchodzono ,,Dzień gier planszowych’’. Uczniowie na zajęciach grali w różnorakie gry rozwijające spostrzegawczość i logiczne myślenie. Była to okazja do pokazania uczniom wyjątkowego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Gry planszowe pomagają rozwijać koncentrację uwagi oraz integrują grupę rówieśniczą. Taki sposób zabawy jest alternatywą dla wszechogarniającego nas świata elektroniki.
Renata Samborska
Justyna Stasiak - Hawra
Agnieszka Baran
Urszula Kopera
Pracowite Pszczółki z kl.0 wykonały pyszną sałatkę jarzynową. Ugotowane warzywa kroiły na deseczkach, po czym wsypały je do miski. Po wymieszaniu z majonezem i dodaniu przypraw ze smakiem jadły sałatkę. Wiedzą przecież, że warzywa to samo zdrowie. Sałatki było bardzo dużo, więc dzieci częstowały nią pracowników szkoły. Panie pracujące w kuchni, widząc umiejętności kulinarne dzieci stwierdziły, że pewnie niektórzy zostaną "szefami kuchni".
Barbara Kuzak
Dnia 29.09.2021 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Dla wszystkich jego uczestników była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie nauki o języku oraz metoda poznawania historii naszego kraju. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI, klasy VII – VIII.
Głównymi celami dyktanda było:
Popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.
Doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej.
Kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego.
Rozwój zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Koordynator dyktanda: Monika Węgrzyn
Opiekun naukowy: Anna Machańska
W dniu 05.10.2021. starszaki z grupy Pszczółek i maluszki z grupy Krasnali odwiedziły pobliski sklep. Dzieci zapoznały się z urządzeniami wchodzącymi w skład wyposażenia sklepu, nazywały warzywa i owoce. Przedszkolaki poprawnie odróżniały owoce krajowe od egzotycznych. Chętnie i poprawnie odpowiadały na zadawane pytania, zachowując się odpowiednio w miejscu publicznym. Na koniec pani ekspedientka podarowała dzieciom worek cukierków, a przedszkolaki wręczyły laurkę z podziękowaniem za umożliwienie wizyty w sklepie.
Barbara Kuzak
Marzena Reczek
Justyna Stasiak - Hawra
Renata Gajda
Już po raz jedenasty zorganizowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wzięli czynny udział w tym przedsięwzięciu. Po szkole chodzili eksperci świetnie znający tabliczkę mnożenia i sprawdzający jej znajomość u innych - uczniów i dorosłych. Większość egzaminowanych we wrześniu pracowicie utrwalała umiejętność mnożenia i dzielenia w pamięci, rozwiązując różnorodne zadania i dzisiaj mogli pochwalić się zdobyciem certyfikatu eksperta.
Dziękujemy uczniom za pomoc i zaangażowanie w organizację, a całej społeczności szkolnej za udział w naszej akcji. Wszystkim Ekspertom w dziedzinie Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok.
Koordynator: Beata Gorczyca
10 i 11 października w kinie Jasielskiego Domu Kultury odbędzie się projekcja filmu o błogosławionym Prymasie Wyszyńskim. Poniżej zwiastun filmu. Szczegóły na stronie JDK pod linkiem:
http://kino.jdkjaslo.pl/515-wyszynski.html
ks. Władysław Pykosz
Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Początek szkoły wiąże się z mnóstwem emocji. Pasowanie na ucznia to niezwykłe wydarzenie, a uroczystość ta wzrusza dzieci i rodziców. Oficjalna część pasowania na ucznia to najważniejszy moment uroczystości Z okazji pasowania na ucznia pierwszoklasiści składają ślubowanie, śpiewają piosenki, recytują wiersze, otrzymują legitymacje szkolne i drobne prezenty. W naszej szkole uroczystość pasowania odbyła się dnia 29.09.2021 roku. Pani dyrektor dokonała ceremonii pasowania dzieci, które od tego dnia stały się uczniami naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom zdania pierwszego egzaminu.
Renata Samborska
Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.
Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole również świętowaliśmy z tej okazji. Wszystkie dziewczynki z klas I – III wspólnie z rodzicami przygotowały prezenciki i słodkie upominki dla swoich kolegów. Najpierw dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, później wesoło i radośnie odśpiewały ‘100 lat’. Klasa I i II świetnie się bawiła podczas wspólnych zabaw integracyjnych. Klasa III oglądała piękną i wzruszającą bajkę pt. „W krainie cudów”. Każdy chłopiec dostał dyplom, naklejkę oraz medal Super Chłopaka.
Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!
Agnieszka Baran
Renata samborska
Justyna Stasiak - Hawra
Urszula Kopera
Pod tym hasłem w dniu dzisiejszym, tj. 30 września odbyło się spotkanie uczniów klas VIII z terapeutą uzależnień, profilaktykiem i muzykiem w jednej osobie Panem Sławomirem Pyrką. W bardzo dobitnych słowach opowiadał on o uzależnieniach współczesnego człowieka, a także zagrożeniach czyhających na młodych. Uświadomił młodym ludziom, że można żyć bez używek i przemocy, promując radosny i zdrowy styl życia. Swój występ uatrakcyjnił utworami zaśpiewanymi przy akompaniamencie gitary.
Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Brzyskach.
Monika Węgrzyn
Katarzyna Czech
W dniu 28 września reprezentacja naszej szkoły w składzie: Weronika Pruchnik, Julia Przepióra, Kamila Jarecka, Julita Baran, Michał Bochnowski, Dawid Węgrzyn, Piotr Wojdyła oraz Dawid Jędrzejczyk wzięła udział w VIII edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych pod nazwą „Nie tracąc wiary w Niepodległą” w Kołaczycach.
I miejsce w kategorii chłopców zajął Piotr Wojdyła z klasy VIII b.
II miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Weronika Pruchnik z klasy VII.
Wyniki pozostałych uczniów:
IV miejsce Julita Baran
VII miejsce Kamila Jarecka
XII miejsce Julia Przepióra
VIII miejsce Dawid Węgrzyn
X miejsce Dawid Jędrzejczyk
XXII miejsce Michał Bochnowski
Gratulujemy!!!
Katarzyna Ptaszek
Katarzyna Ciborowska
"Gdzie ty jesteś, jesieni?"
"Tu jestem.
W suchych liściach
lecących z szelestem,
w barwnych liściach,
czerwonych i złotych,
co na ziemię się kładą
pokotem.
Z dębu strząsam
dojrzałe żołędzie,
babim latem przystrajam gałęzie,
ptakom wskażę bezpieczne
dróg szlaki,
jeże do snu utulę
pod krzakiem.
Mgły wieczorem
nad wodą rozłożę
i przed zimą odejdę
za morze". /H. Zdzitowiecka/
Uczniowie klasy II na zajęciach poznawali smaki i zapachy darów jesieni. Wszystkie dzieci bardzo chętnie kosztowały owoców i warzyw. Dzieci przyniosły jesienne dary. W wiklinowych koszykach znalazły się zielone i kolorowe liście, warzywa i owoce, orzechy, kasztany, żołędzie, szyszki oraz piękna czerwona jarzębina.
Justyna Stasiak - Hawra
Urszula Kopera
W dniu 28.09.2021r. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ten dzień obchodzony jest m.in. w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Nie zapominajmy o czytaniu na co dzień.
Marzena Reczek