Nawigacja

  • XIV konkurs geograficzny „Odkryj Europę”.

    4 maja 2022 r. 18 uczniów naszej szkoły z klasy VII i VIII wzięło udział w XIV powiatowym konkursie geograficznym „Odkryj Europę” zorganizowanym przez Podkarpacką Fundację Rozwoju „Beskid”.

    Michał Janik uzyskał tytuł laureata w kategorii klas siódmych, zajmując 3 miejsce.

    Konkurs ten znajduje się w wykazie konkursów ogłoszonych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

    Anna Bartosz

    Beata Gorczyca

  • "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy" - konkurs plastyczny KRUS

    Dziękujemy uczniom za udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy".

  • XVI Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

    Miło nam poinformować, iż uczennica klasy VIIIa Kamila Jarecka została finalistką XVI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

    Dziękujemy  bardzo za zaangażowanie  i osiągnięte sukcesy.

    Maria Gancarska

  • ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA

  • Życzenia Podkarpackiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Dziecka

    W dniu Święta Dzieci – tych małych, średnich i dużych życzę

    wielu powodów do uśmiechu nie tylko dziś, ale każdego dnia,

    dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe,

    miłości w otoczeniu godnych zaufania ludzi,

    w sercu wiosny i pogody w duchu.

    Koniec roku szkolnego to duże wyzwanie i czas podsumowań.

    Życzę Wam wielu sukcesów i satysfakcji z podjętych wyzwań.

    Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą

    pełną przyjemnych niespodzianek i inspirujących wydarzeń.

    Wypełniajcie każdą chwilę, aby potem wspominać ją z radością.

    Dbajcie o swoje zdrowie i cieszcie się bezpieczną zabawą.

    Podkarpacki Kurator Oświaty

    Małgorzata Rauch

  • ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ

    W dniu 31 maja reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w zawodach piłki nożnej, którego organizatorem było Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach.

    Drużyna w składzie Patryk Wiatr, Piotr Wojdyła, Dawid Węgrzyn, Kamil Mikoś, Krzysztof Pruchnik, Dawid Jędrzejczyk , Michał Bochnowski oraz Kacper Wojnarski zajęła II miejsce.

    Królem strzelców turnieju został Patryk Wiatr.

    Gratulujemy!

    Katarzyna Ptaszek

  • DZIEŃ MAMY I TATY W KLASACH 0 - III

    Macierzyństwo zawiera w sobie od samego początku szczególne otwarcie na nową osobę: ono właśnie jest udziałem kobiety. W otwarciu tym, w poczęciu i urodzeniu dziecka kobieta odnajduje siebie przez bezinteresowny dar z siebie samej. /Jan Paweł II/

    Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska. /Józef Ignacy Kraszewski/
     
    Matki dają naszemu duchowi ciepło a ojcowie — światło. /Jean Paul Sartre/

     

    Uroczystość Dnia Mamy i Taty to bardzo ważne święto w naszej szkole. Obchodzimy je co roku, aby kształtować u wychowanków wdzięczność, miłość i szacunek dla najważniejszych dla nich osób, jakimi są Rodzice.

    Z tej okazji dzieci z klas 0-III przygotowały program artystyczny: śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia swoim Mamom i Tatom, wręczając drobne upominki.

    Barbara Kuzak

    Renata Samborska

    Justyna Stasiak – Hawra

    Urszula Kopera

    Agnieszka Baran

    Linki do nagrań znajdują się w zakładce MULTIMEDIA.

     

  • DZIEŃ MAMTY I TATY U PRZEDSZKOLAKÓW

    W dniu 26 maja obchodzimy bardzo ważne święto jakim jest Dzień Mamy, niespełna miesiąc później 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień. Z tej okazji dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały występy z okazji tak ważnych świąt. Mali artyści z wielkim przejęciem, recytowali wierszyk, śpiewali piosenki, prezentowali tańce. Na zakończenie zaśpiewali sto lat i zabrali przygotowane laurki aby wręczyć rodzicom.

    Agnieszka Reczek

    Renata Gajda

    Linki do nagrań znajdują się w zakładce MULTIMEDIA.

     

  • PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

    W dniu 25.05.2022 maluszki i dzieci z kl. 0 odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Błażkowej. Strażacy wspaniale przygotowali się do przyjęcia przedszkolaków: dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda służba w straży, wysłuchały porad w zakresie bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Oglądały również ubiór strażacki różnego przeznaczenia, hełmy, które zakładały na głowę oraz sprzęt gaśniczy. Największą atrakcją były samochody strażackie, do których dzieci mogły wejść i poczuć się jak prawdziwi strażacy. Każdy przedszkolak miał również możliwość trzymać węża ze strumieniem wody, przy wsparciu dorosłych. Zarówno Maluszki, jak i dzieci z kl.0 wykazały się dużą wiedzą, chętnie udzielały odpowiedzi na zadane pytania. Na koniec podziękowały strażakom i wręczyły dyplom. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale radosne i pełne wrażeń.

    Agnieszka Reczek

    Barbara Kuzak

    Renata Gajda

  • Przed trudnym wyborem szkoły - spotkanie z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle.

    Wybór szkoły ponadpodstawowej nie dla każdego ósmoklasisty jest oczywisty i prosty, a czas ostatecznego wyboru jednej ze szkół zbliża się wielkimi krokami. Aby wspomóc ósmoklasistów w podjęciu życiowej decyzji w dniu 10.05.2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas VIII z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, panią Elżbietą Hajduk. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych naszego powiatu. W trakcie spotkania pani Elżbieta scharakteryzowała aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy, omówiła barometr zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie jasielskim, a także przedstawiła najczęściej poszukiwane zawody w naszym powiecie. Ponadto zwróciła szczególną uwagę na przemyślane decyzje podczas wyboru szkoły ponadpodstawowej. Dzięki takiemu wsparciu tegoroczni ósmoklasiści łatwiej odnajdą swoje miejsce w szkole, która rozwinie ich zainteresowania i przygotuje do dalszej drogi zawodowej. Młodzież z uwagą wysłuchała wykładu i zadawała wiele pytań. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz bardzo ciekawe i ważne informacje.

    Mamy nadzieję, że spotkanie pomogło niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy wyboru dokonali już dawno, utwierdziły w jej słuszności.

    Agnieszka Paja

  • DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

    5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce także Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jest on okazją do podjęcia refleksji nad potrzebami i problemami osób z niepełnosprawnością, a także zamanifestowania empatii wobec nich oraz wyrażenia sprzeciwu wobec różnych form dyskryminacji, których co dzień doświadczają.

    Nasi uczniowie z klas 0-III również przyłączyli się do tych ważnych obchodów, aby okazać, że każdy z nas ma takie samo prawo do życia i aktywności społecznej, rodzinnej i zawodowej. Uczniowie przyszli tego dnia ubrani w pomarańczowe stroje, obejrzeli prezentację oraz wykonali pomysłowe pomarańczowe obrazki.

    Barbara Kuzak

    Renata Samborska

    Urszula Kopera

    Agnieszka Baran

  • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

    Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich od 1995 roku corocznie organizowany jest przez UNESCO. Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz poruszanie problematyki praw autorskich i ochrony własności intelektualnej. 23 kwietnia to także data symboliczna dla literatury światowej. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci literatów światowej sławy. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się akcje czytelnicze. Dzieci wysłuchały baśni i legend.

    Marzena Reczek

    Justyna Stasiak – Hawra

    Urszula Kopera

  • Międzynarodowy Dzień Ziemi w klasach I - III

    Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi. Szczególnie ważne jest propagowanie postaw proekologicznych od najmłodszych lat. Dlatego też w naszej szkole były podjęte różne zadania, które miały na celu uwrażliwienie dzieci na sprawy związane z ochroną środowiska. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne poświęcone tej tematyce. Przeprowadzono pogadanki na temat „Jak my możemy wspierać naszą planetę?”. Uczniowie wykonali różne prace plastyczne związane z Światowym Dniem Ziemi. Ponadto byli oni zachęcani do poszukiwania przyrody w zasięgu wzroku oraz refleksji, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

    Renata Samborska

    Agnieszka Baran

    Justyna Stasiak-Hawra

    Urszula Kopera

  • WYCIECZKA DO SKANSENU ARCHEOLOGICZNEGO "KARPACKA TROJA"

    21 kwietnia uczniowie klas 0-III udali się na wycieczkę do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy. Cały kompleks składa się z zabytkowego grodziska, nowoczesnego pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego i platformy widokowej. Nasi uczniowie zwiedzali wspaniale zaaranżowaną ekspozycję i obejrzeli widowiskowy film o Karpackiej Troi. W parku archeologicznym podziwiali zrekonstruowaną osadę kultury Otomani-Füzesabony sprzed 3,5 tysiąca lat oraz wioskę słowiańską z IX wieku – w sumie aż 18 chat oraz zobaczyli hodowlę zwierząt. Na grodzisku zwiedzali wały obronne, bramy prowadzące do grodu (z epoki brązu i wczesnego średniowiecza) oraz 6 chat. Podczas rozmowy z przewodnikiem nasi uczniowie zaskoczyli nas wiedzą, jaką posiadali na temat życia dawnych Słowian, zadawali wnikliwe pytania dotyczące ich codziennego życia oraz z wielką ciekawością „zdobyli” pradawne grodzisko.

    Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach ceramicznych – tworzyli własne naczynia oraz wykonali figurkę zwierzątka. Uczestnicy wycieczki wykazali się kreatywnością i pomysłowością podczas wykonywania prac z gliny.

    Barbara Kuzak

    Renata Samborska

    Justyna Stasiak Hawra

    Urszula Kopera

    Agnieszka Baran

    Marzena Reczek

     

  • Klasa 0 - Dzień Ziemi

    Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Troska o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu. Chcą oni w różnoraki sposób przyczynić się do tego, aby nasza Ziemia była piękna i czysta. Do takich akcji ekologicznych włączają się szkoły i przedszkola. Pszczółki z kl.0 również uczciły to święto: założyły strój promujący kolory Ziemi, oglądały film edukacyjny kształtujący proekologiczne zachowania,  pracowały  z podręcznikiem, słuchały wiersza oraz kolorowały planetę Ziemię. Dzieci sprzątały  "zaśmiecony las" podczas  zabawy ruchowej, następnie segregowały śmieci, łącząc je z odpowiednim kolorem kosza. Na koniec pokolorowały odznakę przyjaciela przyrody, z którą dumnie poszły do swoich domów po zakończonych zajęciach.

    Barbara Kuzak

  • DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

    W dniu 22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto naszej planety.  Z tej okazji młodsze dzieci za pomocą krótkiej prezentacji wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi oraz poznały zasady recyklingu. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Wspólnie dokonaliśmy segregacji śmieci, a także zrobiliśmy pracę plastyczną przedstawiającą naszą planetę.

    Agnieszka Reczek

  • DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

    Dzień 13 kwietnia został ustanowiony Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jest to jedna z najbardziej symbolicznych dat w polskiej historii. Masowe groby odkryte zostały przez Niemców w lutym 1943 r. na podstawie informacji miejscowej ludności rosyjskiej. Mordy na polskich oficerach w Katyniu i innych miejscowościach rozpoczęły się 3 kwietnia 1940 r. i trwały co najmniej do połowy maja. Zbrodnia dokonana na terenach, gdzie sowieci czuli się bezpiecznie, miała pozostać nieujawniona. Była ona tak straszna, że wielu, także Polaków, nie chciało w nią wierzyć. W 1940r. zginęło bardzo dużo ludzi, dlatego nie powinniśmy zapominać o tych osobach, a także ich rodzinach, które przeżywały i wciąż przeżywają rozpacz.

    Marzena Reczek

    Monika Węgrzyn

  • KLASA 0 - PRACE PLASTYCZNE

    Pszczółki z kl.0 aktywnie pracują w wiosenno - świątecznej atmosferze. Wykonują prace z różnego materiału - tworząc  gałązki forsycji, wysiewając zboża - pszenicę i owies, wiosenne kwiaty metodą wydzieranki, a także ozdabiając styropianowe jajka metodą decoupage. Dzieci lubią pracować w grupie dzielą się przyniesionymi przyborami.

    Barbara Kuzak

                                                                                                                                                          

  • KLASA III - PRACE PLASTYCZNO - TECHNICZNE

    Malowanie i rysowanie oznacza zabawę, w której wszystko jest dozwolone, nawet największa fantazja. W zabawie tej nie może wydarzyć się nic złego, najwyżej…zmalujemy arkusz papieru.

    Brian Bagnall

    Kreatywne dziecko to odważny, pomysłowy, dowartościowany dorosły człowiek, który poradzi sobie z napotkanymi problemami oraz w twórczy sposób podejmie się życiowych wyzwań.

    Podczas ostatnich zajęć plastycznych i technicznych uczniowie klasy III udowodnili swoją kreatywność oraz wrodzone możliwości twórcze. Efektem ich działań są przepiękne instrumenty muzyczne, których tworzenie rozwijało wyobraźnię dziecka, twórczą postawę oraz zmysł artystyczny.

    W związku ze zbliżającymi się świętami uczniowie przygotowali dekorację klasy. Rękodzieło artystyczne w postaci jajek i króliczków zachwyca barwami i kreatywnością. W uczniach budzi się poczucie odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych.

    Takie zajęcia rozbudzają w uczniach wrażliwość, odkrywają przyjemność tworzenia i cieszą uzyskanym efektem.

    Agnieszka Baran

     

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej
    Błażkowa 125
    38-212 Brzyska
  • (013)4460102

    579 700 949

Galeria zdjęć