W naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs:
Szkolny plebiscyt „Najciekawsza książka polecana koledze, koleżance” w kategorii kl. VI -VIII.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Karolina Woch kl. VI, Weronika Węgrzyn kl. VI i Michał Janik kl. VIII.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i wyobraźni.
Zwycięzcom gratulujemy!
Marzena Reczek
Urszula Kopera
Monika Węgrzyn
W dniu 15 listopada 2022r. Odbył się konkurs „Bezpieczeństwo i higiena pracy w gospodarstwie rolnym – bezpiecznie na wsi, czyli jak unikać wypadków", którego organizatorem był KRUS w Jaśle. Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Rakoczy z klasy VI.
Katarzyna Ptaszek
11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno ma”, którego organizatorem był Zespół Szkolno – Przedszkolny we Wróblowej. Młodzi artyści w ten sposób przyłączyli się do obchodów Święta Niepodległości.
Katarzyna Ptaszek
W dniu 10 listopada 2022r. cała społeczność naszej szkoły spotkała się w sali gimnastycznej, by zaśpiewać hymn państwowy. Było to już piąte wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przy dźwiękach "Mazurka Dąbrowskiego".
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości’’/Józef Piłsudski/
W dniu 10.11.2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Już od samego rana widać było odświętną i patriotyczną atmosferę. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Marzena Reczek
Justyna Stasiak - Hawra
Urszula Kopera
Barbara Kuzak
Renata Samborska
Agnieszka Baran
Katarzyna Ptaszek
Linki do nagrań znajdują się w zakładce MULTIMEDIA.
8 listopada uczniowie z młodszych klas naszej szkoły wzięli udział w „Lekcji na żywo” w ramach II Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Wirtualne Podróże”.
Ta nietypowa podróż odbyła się do obecnej stolicy Polski. Uczniowie dowiedzieli się między innymi:
➡Od kiedy Warszawa jest stolicą Polski?
➡Jak narysować flagę Polski?
➡Jak wygląda historyczna Warszawa?
➡Jak wygląda nowoczesna Warszawa?
➡Jakie barwy ma Warszawa?
➡Czym jeżdżą Warszawiacy?
Dzieci z zaciekawieniem słuchały i z dużym zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne. Już nie mogą się doczekać kolejnej „wirtualnej podróży”.
Patronem honorowym akcji są: Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerem strategicznym jest Wydawnictwo MAC Edukacja.
Za nami Tydzień Dobrych Relacji realizowany w ramach kampanii Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Wyjątkowy czas, pełen pozytywnych emocji i wielu wrażeń. Zaczęliśmy od Dnia Uśmiechu, podczas którego swoja radością
i optymizmem zarażaliśmy społeczność szkolną. 25 października byliśmy w Krośnie na spektaklu Teatru Maska z Rzeszowa pt. „Hachiko”. W środę 26 października obchodziliśmy Dzień Życzliwości - losowaliśmy miłe słowa, sentencje i dzieliliśmy się nimi z innymi, wybieraliśmy również najmilszego ucznia i nauczyciela. W czwartek cała społeczność szkolna bawiła się na dyskotece. Uwieńczeniem całej akcji było przygotowanie w piątek klasowych plakatów inspirowanych złotymi myślami naszego patrona oraz ogłoszenie wyników głosowania NAJMILSZY UCZEŃ – NAJMILSZY NAUCZYCIEL.
Oto wyniki:
NAJMILSZY UCZEŃ
Michał Pruchnik (klasa IV)
Tomasz Janik (klasa V)
Weronika Węgrzyn (klasa VI)
Paweł Rak (klasa VIII)
NAJMILSZY NAUCZYCIEL
Monika Węgrzyn
Dbajmy o nasze relacje z innymi!
Urszula Kopera
Marzena Reczek
Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach akcji uczniowie odwiedzili zabytkowy Cmentarz Wojenny nr 219, zapalili znicze. W ramach lekcji z wychowawcami wykonali prace plastyczne i gazetki nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.
W Dzień Zaduszny 2 listopada w ramach akcji „Szkoła Pamięta” przedszkolaki odwiedziły groby poległych żołnierzy na cmentarzu wojennym w Błażkowej. Zapaliły znicze, oddając w ten sposób hołd wszystkim zmarłym.
Agnieszka Reczek
Renata Gajda
W ramach akcji „Szkoła pamięta” 26 października dzieci z klasy 0 odwiedziły cmentarz wojenny w Błażkowej, aby uczcić pamięć żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej. Na grobach dzieci złożyły zapalone znicze i odmówiły modlitwę za zmarłych.
Barbara Kuzak
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Błażkowej informuje, że poniedziałek 31.10.2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-VIII. Świetlica i przedszkole pracują bez zmian.
19 października obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Piżamy”, który uczniowie sprytnie połączyli z „Dniem Gier Planszowych”. Dzięki temu mogli bawić się i relaksować w przytulnych kącikach z kocyków i poduszek, a czas odpoczynku umilali sobie graniem w planszówki i układaniem puzzli.
Urszula Kopera
Marzena Reczek
Z radością informujemy, iż następujący uczniowie naszej szkoły:
Michał Janik - klasa VIII
Szymon Rachowicz - klasa VIII
Wiktor Samborski - klasa IV
zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego X Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Etap wojewódzki odbędzie się 26 października 2022 r. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.
Koordynator dyktanda: Monika Węgrzyn
Opiekun naukowy: Anna Machańska
W dniu 18 października 2022 roku obchodziliśmy DZIEŃ PATRONA, który rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się akademia. W montażu słowno - muzycznym pod hasłem "Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno” uczniowie przedstawili sylwetkę patrona naszej szkoły ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia, wielkiego kapłana i patrioty. Akademię rozpoczęło przemówienie wójta gminy Brzyska pana Rafała Papciaka, który odwiedził nas w tym ważnym dla naszej społeczności szkolnej dniu.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Danuta Gąsior podziękowała za pięknie przygotowaną akademię oraz wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi w związku z minionym Dniem Edukacji Narodowej oraz złożyła wszystkim życzenia. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.
Anna Machańska
Linki do nagrań znajdują się w zakładce MULTIMEDIA.
Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. Niech w tym dniu w każdym kościele i w każdym domu zabrzmi ulubiona pieśń papieża św. Jana Pawła II. Nasza szkoła także upamiętnia to święto, nie zapominamy o tym Wielkim Polaku.
Marzena Reczek
Monika Węgrzyn
Urszula Kopera
13 października 2022r. 47 uczniów z klas V - VIII uczestniczyło w wycieczce do Krakowa dofinansowanej w ramach jesiennej edycji przedsięwzięcia MEiN "Poznaj Polskę". Celem wyjazdu było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego uczniów poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii podczas zwiedzania Krakowa Trasą Królewską, a także integracja zespołów klasowych, ukazanie uczniom alternatywnych form spędzania czasu wolnego oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych. Program wycieczki obejmował zwiedzanie historycznego zespołu miasta Krakowa, Katedry Wawelskiej i Zamku Królewskiego, Kościoła Mariackiego wraz z ołtarzem Wita Stwosza oraz Rynku Głównego. Piękna jesienna pogoda sprzyjała wędrówkom po pełnym ciekawych zabytków mieście. Uczniowie wysłuchali hejnału mariackiego, zobaczyli Dom Długosza, a podczas spaceru ul. Franciszkńską - słynny Pałac Biskupi i "Okno Papieskie". Po obiedzie - ostatnie zakupy pamiątek, obowiązkowe zdjęcie ze Smokiem Wawelskim i powrót do domu.
Beata Gorczyca
Katarzyna Ptaszek
Katarzyna Ciborowska
Monika Węgrzyn
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Błażkowej informuje, że piątek 14.10.2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-VIII. Świetlica i przedszkole pracują bez zmian.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 4. edycji akcji #SprzątamyDlaPolski!, Podczas akcji udowodniliśmy, że młode pokolenie rozumie, jak ważna jest dbałość o nasze lokalne środowisko i potrafi aktywnie i zgodnie działać na rzecz ochrony przyrody, a jest to również symbol troski o naszą Ojczyznę.
Wydarzenie organizowane było przez Stowarzyszenie „Dla Polski” i zostało objęte honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.