JADŁOSPIS DOSTĘPNY
W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM
Należność za obiady prosimy wpłacać na konto:
02 8626 0002 2001 0000 1238 0005
BANK SPÓŁDZIELCZY KOŁACZYCACH
W tytule przelewu:
Szkoła Podstawowa w Błażkowej,
imię i nazwisko ucznia, miejscowość, nr domu,
miesiąc, za który jest wnoszona opłata.
Zgłaszanie nieobecności uczniów - tel. 531 092 804 - do godz.8.30.
ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BŁAŻKOWEJ
JEST PLACÓWKĄ POŁOŻONĄ W GMINIE BRZYSKA POWIATU JASIELSKIEGO
W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM
W SKŁAD ZESPOŁU WCHODZĄ:
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KS. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
ORAZ PRZEDSZKOLE
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Błażkowej informuje, iż rozpoczyna się rekrutacja dzieci do przedszkola na miesiąc sierpień i będzie trwać do 25 czerwca 2026r.
Karty zgłoszenia można pobrać u wychowawców grup lub na stronie internetowej szkoły w zakładce DLA RODZICÓW.
Pomysł stworzenia innowacji wykraczającej poza treści podstawy programowej powstał w celu wzbudzenia i pogłębiania zainteresowań uczniów klasy VI. Był on nowym przedsięwzięciem, które miało na celu odejście od tradycyjnego sposobu przekazywania wiedzy. Jego zadaniem było usamodzielnienie pracy ucznia w procesie kształcenia, rozwinięcie twórczej inwencji, kreatywności i zachęcenie go do podejmowania nowych inicjatyw. Na współczesnej szkole spoczywa obowiązek tworzenia takiej sytuacji dydaktycznej, w której uczeń osiągnie sukces. Sprzyjało temu wprowadzenie niekonwencjonalnych form i metod pracy. Stosowane metody aktywizujące pomogły rozwinąć kreatywne myślenie uczniów do twórczego rozwiązywania postawionych zadań. Mam nadzieję, że przeprowadzenie ciekawych lekcji rozbudziło zainteresowanie uczniów przedmiotem oraz przekonało ich do zdobywania i pogłębiania wiedzy, co w konsekwencji podniesie wyniki nauczania. Podsumowaniem wiedzy z każdego kraju był pokaz muzyczny wybranego zespołu lub artysty z tego kraju.
Z radością informujemy, że uczennica klasy VII, Nikola Gotfryd otrzymała wyróżnienie w XV Konkursie Plastycznym „Bezpieczni w ruchu drogowym”, organizowanym przez WORD Krosno. Adresatami konkursu byli uczniowie z terenu powiatów: Krosno, Jasło, Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne, Brzozów i inne. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 600 uczniów szkół podstawowych. Praca wykonana w dowolnej technice miała być artystyczną wypowiedzią na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do finału zakwalifikowano 52 prace. 22.06.2026r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, w tym kalendarz na 2027 rok, w którym znalazły się wybrane prace uczestników konkursu.
W dniach 18–19 czerwca 2026r. uczniowie klasy VI uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Rzeszowa. Naszą przygodę rozpoczęliśmy na dworcu PKP w Jaśle. Dla części uczniów było to pierwsze spotkanie z koleją, dlatego już sama podróż stanowiła ciekawe doświadczenie. Przejazd przebiegł w miłej atmosferze i komfortowych warunkach.
Pierwszym punktem programu był Escape Room „WydostańSię”, gdzie uczniowie mieli okazję rozwijać umiejętność współpracy, komunikacji oraz logicznego myślenia. Zabawa dostarczyła wszystkim wielu emocji i okazała się świetnym sposobem na integrację zespołu.
15 czerwca 2026r. uczniowie klasy VI wybrali się do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle na spektakl pt. „Odkręć się Marcelka”. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy VI – Otylia, Filip i Maksymilian, którzy rozwijają swoje zainteresowania teatralne pod okiem Pani Małgorzaty Piotrowskiej.
Przedstawienie zachwyciło zarówno swoją formą, jak i przekazem. Młodzi aktorzy zaprezentowali niezwykłe zaangażowanie, autentyczność oraz wysoki poziom umiejętności scenicznych. Szczególne wrażenie zrobiła Otylia, która wcieliła się w rolę Marcelki. Przez niemal cały spektakl prowadziła widzów przez kolejne wydarzenia, zachwycając swobodą, naturalnością i ogromną dojrzałością sceniczną. Filip i Maksymilian również stworzyli bardzo przekonujące kreacje, z pełnym zaangażowaniem oddając charakter swoich bohaterów. Trudno było oprzeć się wrażeniu, że nie odgrywają ról, lecz naprawdę żyją historią opowiadaną na scenie.
15 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół podstawowych „Młody Chemik Eksperymentuje”.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich odbył się w naszej szkole 23 marca, natomiast drugi etap, przeznaczony dla uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki, został przeprowadzony 23 kwietnia w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.
Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy VII Wiktor Samborski zdobył tytuł laureata i zajął II miejsce w konkursie. Z kolei uczennice klasy VIII – Julia Rachowicz oraz Julia Wenc – uzyskały tytuły finalistek konkursu.