Nawigacja

 • Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzyskach

  Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzyskach
  13.01.2019

  Dnia 13 stycznia 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach odbył się coroczny Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Piątek, Malwina Węgrzyn, Gabriela Stasiak, Joanna Ziemska, Kornelia Węgrzyn. Uczennicom bardzo dziękujemy za udział w tym przeglądzie.

   

  Renata Samborska

  Katarzyna Ptaszek

   

 • WYNIKI KONKURSÓW

  WYNIKI KONKURSÓW

  W dniu 11.01.2019. odbył się apel, na którym rozdano nagrody z konkursów: na zakładkę do książki i na plakat promujący czytelnictwo. Komisja konkursowa w konkursie na zakładkę do książki przyznała:

  I miejsce: Nikoli Jasik kl. IV

  II miejsce: Zuzannie Dziedzic kl. VA

  III miejsce: Michałowi Janikowi kl. IV

  a w konkursie na plakat promujący czytelnictwo:

  I miejsce zajął Michał Janik kl. IV

  II miejsce: Gabriela Obryk kl. IV

  III miejsce: Kornelia Kozłowska kl. VIII

  wyróżnienie – Katarzyna Hawra kl. VIII.

  Wszyscy wyróżnieni uczniowie dostali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostałych 11 uczniów nagrody pocieszenia. Zwycięzcom gratulujemy.

  Marzena Reczek

  Agata Rakoczy

  Monika Mikoś

 • WYCIECZKA DO KINA

  WYCIECZKA DO KINA
  03.01.2019

  Dnia 03. 01. 2019 uczniowie klas I i II odbyli wycieczkę do kina w Krośnie na projekcję filmu „Jak ukraść psa”. Film został poprzedzony prelekcją na temat Korei Południowej, jej położenia w odniesieniu do Polski. Uczniowie poznali kulturę i tradycję tego kraju. Mamy nadzieję, że wyjazd do kina podobał się dzieciom, wzbogacił ich wiedzę.

  Renata Samborska

  Justyna Stasiak - Hawra

   

 • WIGILIA SZKOLNA

  WIGILIA SZKOLNA

  Jak co roku, w ostatni dzień przed przerwą świątęczną, w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność szkolna i goście: dyrektor CUW Pani Mieczysława Kotlinowska oraz pracownik Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Pan Grzegorz Baran, który zadbał o oprawę muzyczną naszej uroczystości. Spędziliśmy ten czas w wyjątkowej świątecznej atmosferze. 

 • SPRAWOZDANIE Z IV EDYCJI GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEGO

  SPRAWOZDANIE Z IV EDYCJI GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEGO

  W dniu 13 grudnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole IV edycja Gminnego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego. Konkurs ten jest organizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej po raz czwarty, aby zachęcić uczniów z naszej gminy do rozwijania zainteresowań z zakresu nauk matematyczno - przyrodniczych, a także umożliwić uczniom sprawdzenie swoich umiejętności i wiadomości na szczeblu gminnym.

  Konkurs trwał 90 minut i składał się z dwóch etapów:

  I etap – Testy : geograficzny ( 30 minut)

  Przerwa (około 5 – 10 minut)

   

  II etap – Testy : matematyczny ( 60 minut) 

   

  W konkursie uczestniczyło 18 uczniów w tym: 4 uczniów z Publicznego Gimnazjum w Brzyskach, 4 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzyskach, 4 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wróblowej oraz 6 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Błażkowej.

  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Brzyska - Pan mgr Rafał Papciak, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Błażkowej - Pani mgr Danuta Gąsior oraz opiekun konkursu - Pani mgr Justyna Iwanicka.

   

  Wyniki naszych uczniów w konkursie przedstawiają się następująco:

  Miejsce I – Kacper Wiatr

  Miejsce II – Michał Kaczka

  Miejsce III – Sebastian Pruchnik

  Miejsce V – Ewa Żyguła i Wiktoria Dębiak

  Gratulujemy uczniom naszej szkoły tak wspaniałych wyników!!!

  Organizatorzy konkursu:

  mgr Justyna Iwanicka

  mgr Anna Bartosz

  mgr Beata Gorczyca

 • RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
  17.12.2018

  10 i 17 grudnia odbyły się w naszej szkole rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe prowadzone przez Panią Katarzynę Czech. Wspólnie wykonywaliśmy stroiki świąteczne i zdobiliśmy świece. Zajęcia miały na celu integrację rodziców, uczniów i nauczycieli, kreatywne wykorzystanie czasu wolnego oraz pobudzanie wyobraźni plastycznej uczestników. Wszystkie arcydzieła, które wykonali uczestnicy warsztatów mogły zostać przez nich zabrane do domu na pamiątkę lub prezent dla najbliższych. Dziękujemy Pani Kasiu i z niecierpliwością czekamy na następne.

   

 • "RAZEM NA ŚWIĘTA"

  "RAZEM NA ŚWIĘTA"

  W odpowiedzi na list Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Razem na Święta” i podjęła działania związane z przedświątecznym wolontariatem. W tym tygodniu uczennice klasy VI należące do Szkolnego Koła PCK i Wolontariatu odwiedziły samotnych i najstarszych mieszkańców naszej wsi. Złożyły życzenia i przekazały drobne upominki świąteczne wykonane własnoręcznie przez uczniów i opiekunów.

  Opiekunowie:
  Justyna Stasiak - Hawra
  Monika Węgrzyn

   

 • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
  16.12.2018

  W niedzielę 16 grudnia 2018r. przy kościele parafialnym odbył się kiermasz świąteczny, podczas którego przedstawiciele Rady Rodziców sprzedawali  ozdoby związane z okresem świąt Bożego Narodzenia - bombki, kartki, stroiki, pierniki, choinki, własnoręcznie wykonane przez uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami. Całkowity dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły.

 • KONKURS PCK

  KONKURS PCK

  Uczennica klasy VIII Angelika Węgrzyn wzięła udział w XXII finale Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Konkurs został zorganizowany przez Oddział PCK w Jaśle oraz instruktorki pierwszej pomocy PCK i Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Jaśle. W konkursie wzięli udział uczniowie z szkół gimnazjalnych i najstarszych klas szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego. Gratulujemy laureatce i dziękujemy za udział w konkursie.

   

  Justyna Stasiak - Hawra

  Marzena Reczek

 • ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW NA ŚNIEGU

  ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW NA ŚNIEGU

  Przedszkolaki z naszej szkoły z radością witały świeży i lepiący się śnieg. Na przedszkolnym podwórku rzucały śnieżkami i ulepiły bałwanka. Nie miał on marchewkowego nosa, bo śnieg nas zaskoczył i trochę byliśmy nieprzygotowani. Nie zabraliśmy ze sobą wszystkich elementów do dekoracji bałwanka, ale i tak był piękny i ucieszył dzieci.

  Barbara Kuzak

  Agnieszka Reczek

 • UDZIAŁ UCZNIÓW W JASIELSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM IM. H. STEINHAUSA

  We wtorek 11 grudnia 2018 roku odbyła się XII edycja Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII - Wiktoria Dębiak i Ewa Żyguła. Czekamy na ogłoszenie wyników i trzymamy kciuki.

  Beata Gorczyca

 • Sprawozdanie z Gminnego Konkursu - "Wiedzy o krajach anglojęzycznych" organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny we Wróblowej

  Sprawozdanie z Gminnego Konkursu - "Wiedzy o krajach anglojęzycznych" organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny we Wróblowej

  10 grudnia 2018 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Wróblowej odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu z języka angielskiego - "Wiedza o krajach anglojęzycznych".

  Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy III Gimnazjum: Michał Kaczka, Paweł Samborski oraz Kacper Wiatr. Uczniowie zdobyli dyplomy udziału w konkursie oraz drobne nagrody książkowe.

  Ewelina Nosal

 • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W SZKOLE

  WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W SZKOLE

  Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,

   

  już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci.

   

  Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie

   

  po łąkach, po polach, po szerokim lesie.

   

  Czekając cierpliwie, stańcie dookoła.

   

  Już święty Mikołaj wchodzi do przedszkola”.

   

  6 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi nasłuchując „Mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i mimo braku śniegu dotarł w końcu do nich. Nasz gość udał się do najmłodszych dzieciaków z oddziału przedszkolnego i zerówki. Na niejednej twarzy malowała się radość, jednak można było też dostrzec obawę, a nawet lęk. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze starsze dzieci w naszej szkole. Przedszkolaczki dziękując Mikołajowi za prezenty, dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Wśród uczniów panowało wielkie zdziwienie, że nikt nie dostał rózgi.
   

  Opiekun SU: Agnieszka Baran

 • WYCIECZKA DO FIRMY "ASTRA"

  WYCIECZKA DO FIRMY "ASTRA"
  05.12.2018

  Dnia 05. 12. 2018 roku uczniowie klasy I i II odbyli wycieczkę do zakładu pracy „Astra”. Poznali tam etapy produkcji słodyczy. Zapoznali się z różnymi urządzeniami, poznali zasady BHP, które muszą być przestrzegane przy produkcji artykułów spożywczych. Mamy nadzieję, że wycieczka podobała się, że uczniowie uświadomili sobie , jak wiele pracy i zaangażowania muszą wkładać pracownicy w wywiązywanie się ze swoich obowiązków.

  Renata Samborska

 • ANDRZEJU, ANDRZEJU DZIEWCZĄT CZARODZIEJU ...

  ANDRZEJU, ANDRZEJU DZIEWCZĄT CZARODZIEJU ...
  29.11.2018

  W czwartek 29.11.2018r. Samorząd Uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną na zabawę andrzejkową. W tym roku poprowadził ją Klaun - zabawny, kolorowy i z cudownym podejściem do dzieci sprawił wszystkim wiele radości. Były zabawy taneczne przy muzyce oraz pokaz sztuczek. Jak na imprezę andrzejkową przystało, nie mogło zabraknąć wróżb - do stanowiska wróżek ustawiły się długie kolejki. Piękne wróżki przepowiadały przyszłość z przelewanego przez otwór klucza wosku, z wylosowanych przedmiotów, z przekłuwanych serduszek z imionami oraz z wirujących tarcz. Wszyscy świetnie się bawili.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek, a uczniom za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

  Opiekun SU: Agnieszka Baran

 • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH - SPOTKANIE MALUCHÓW Z PIELĘGNIARKĄ

  W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH - SPOTKANIE MALUCHÓW Z PIELĘGNIARKĄ
 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku maluchy również bawiły się ze swoimi misiami przyniesionymi z domu. To nieprzypadkowa data. Właśnie tego dnia wypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszowy miś jest bohaterem wielu filmów i książek dla dzieci. Po dziś dzień jest przytulanką i przyjacielem wielu pokoleń dzieci, symbolem dobra, miłości ciepła, łagodności i opiekuńczości.

  Agnieszka Reczek

   

 • ROZDANIE NAGRÓD ZA UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PROJEKT OKŁADKI DO KSIĄŻKI

  ROZDANIE NAGRÓD ZA UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PROJEKT OKŁADKI DO KSIĄŻKI
 • „Zasady bezpieczeństwa znamy – wypadkom na wsi zapobiegamy”

  „Zasady bezpieczeństwa znamy – wypadkom na wsi zapobiegamy”

  Dnia 27.11. 2018 roku Jakub Przewoźnik uczeń klasy VI reprezentował naszą szkołę w powiatowym konkursie na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, który organizowany jest pod hasłem „Zasady bezpieczeństwa znamy – wypadkom na wsi zapobiegamy”. Uczniowi dziękujemy za przygotowanie się do tego konkursu.

   

  Renata Samborska

 • Pszczółki aktywnie pracują - prace kl.0

   Pszczółki aktywnie pracują - prace kl.0

   

  Zapraszamy do obejrzenia prac klasy 0  -  zakładka ALBUM FOTOGRAFICZNY.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej
  Błażkowa 125
  38-212 Brzyska
 • (013)4460102

Galeria zdjęć