Nawigacja

PARTNERSNASZ PATRON

Poniedziałek 22.10.2018

Poniedziałek 22.10.2018

STOŁÓWKA

Należność za obiady prosimy wpłacać na konto:

02 8626 0002 2001 0000 1238 0005  

BANK SPÓŁDZIELCZY KOŁACZYCACH

W tytule przelewu:

Szkoła Podstawowa w Błażkowej,

imię i nazwisko ucznia, miejscowość, nr domu,

miesiąc, za który jest wnoszona opłata.

BUDYNEK NASZEJ SZKOŁY

liczba odwiedzin: 450060

WITAMY

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BŁAŻKOWEJ

JEST PLACÓWKĄ POŁOŻONĄ W GMINIE BRZYSKA POWIATU JASIELSKIEGO

W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

W SKŁAD ZESPOŁU WCHODZĄ:

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KS. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

ORAZ PRZEDSZKOLE

 

Wiadomości

 • PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I
  17.10.2018

  Dzień 17 października 2018 r. był dla uczniów klasy I wyjątkowy. Na uroczystej akademii w obecności Pani Dyrektor Danuty Gąsior,  rodziców, nauczycieli oraz starszych kolegów prezentowali swoje umiejętności i ślubowali na sztandar szkoły być wzorowymi uczniami. Wszyscy zdali ten egzamin celująco, więc Pani Dyrektor pasowała wszystkich pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

  Życzymy uczniom klasy I wielu sukcesów w nauce.

  Wychowawca kl.I - Renata Samborska

 • Uczniowie klas I i II przy żołnierskich mogiłach.

  Jak co roku, tak i w 100-lecie Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy I i II zanieśli kwiaty, zapalili znicze na grobach żołnierzy znanych i nieznanych, pochowanych na cmentarzu wojennym nr 219 w Błażkowej. Żołnierze oddali życie walcząc podczas I wojny światowej. Nigdy nie wrócili do swoich matek, żon, dzieci… Uczniowie z należytym szacunkiem oddali im hołd.

  Justyna Stasiak-Hawra

  Renata Samborska

 • Głośne czytanie dla przedszkolaków.

  Rozpoczął się nowy rok szkolny, a my w przedszkolu kontynuujemy czytanie dla przedszkolaków. W dniu ogólnopolskiej akcji czytania w naszym przedszkolu gościliśmy bibliotekarza z Gminnej Biblioteki Pana Grzegorza Barana. Przeczytał on dzieciom piękną bajeczkę o zwierzątkach. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały tekstu i chętnie odpowiadały na zadane pytania. Przez cały rok szkolny postaramy się zapraszać gości do przeczytania bajek w ten sposób będziemy zachęcać dzieci do czytania.

  Agnieszka Reczek

 • Wycieczka zawodoznawcza przedszkolaków.

  W dniu 15.10.2018r. przedszkolaki oraz klasa O uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Brzysk. Odwiedzili salon kosmetyczny i fryzjerski. Dzieci z bliska mogły zobaczyć na czym polega praca fryzjerki i kosmetyczki. Mogły zapoznać się z wyposażeniem zakładu. Przedszkolaki skorzystały również z usługi modelowania fryzur oraz malowania paznokci. Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek od pań. Dzieci zapoznały się również z pracą na poczcie oraz w banku. Najwięcej radości sprawiła im zabawa w parku. Mogły biegać i bawić się do woli oraz szukać skarbów czyli darów jesieni. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

 • 40 LAT TEMU POLAK ZOSTAŁ PAPIEŻEM

  40 lat temu, 16 października 1978 roku, o godzinie 18.18 znad Kaplicy Sykstyńskiej na placu św. Piotra w Rzymie uniósł się biały dym. Był to znak, że kardynałowie zgromadzeni na konklawe wybrali następcę św. Piotra. Okazał się nim kardynał Karol Wojtyła z Polski. Większość ludzi na świecie nie wiedziała, kim jest Wojtyła - niektórzy sądzili, że to afrykański kardynał. Naród polski eksplodował szczęściem, dumą, uniesieniem. Tak rozpoczął się jeden z najdłuższych, jak do tej pory, pontyfikatów. Nasi uczniowie z klasy III gimnazjum, aby uczcić to ważne wydarzenie przygotowali uroczysty apel. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży ważne wydarzenia z życia Jana Pawła II. Na koniec Kornelia Węgrzyn zaśpiewała ulubioną pieśń naszego papieża - „Barkę”.

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej
  Błażkowa 125
  38-212 Brzyska
 • (013)4460102

Galeria zdjęć