Nawigacja

PARTNERS












NASZ PATRON

Czwartek 25.04.2024

Czwartek 25.04.2024

STOŁÓWKA

JADŁOSPIS DOSTĘPNY POD LINKIEM:

JADLOSPIS_22.04_-_26.04.2024.odt

Należność za obiady prosimy wpłacać na konto:

02 8626 0002 2001 0000 1238 0005  

BANK SPÓŁDZIELCZY KOŁACZYCACH

W tytule przelewu:

Szkoła Podstawowa w Błażkowej,

imię i nazwisko ucznia, miejscowość, nr domu,

miesiąc, za który jest wnoszona opłata.

Zgłaszanie nieobecności uczniów - tel. 516 323 413 - do godz.8.30.

LEPSZA SZKOŁA - PROJEKT

SZKOŁA PAMIĘTA

SZKOŁA DO HYMNU

MAPA

LICZBA ODWIEDZIN

liczba odwiedzin: 1015215

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

20 LISTOPADA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

WITAMY

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BŁAŻKOWEJ

JEST PLACÓWKĄ POŁOŻONĄ W GMINIE BRZYSKA POWIATU JASIELSKIEGO

W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

W SKŁAD ZESPOŁU WCHODZĄ:

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KS. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

ORAZ PRZEDSZKOLE

 

Wiadomości

  • Dyrektor szkoły informuje, iż 15 maja 2024r. odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas o godzinie 15.30. Serdecznie zapraszamy.

    28 maja o godzinie 10.00 odbędzie się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli przedszkola i szkoły podstawowej zorganizowana dla rodziców z okazji Dnia Matki i Dnia Taty. Wszystkich rodziców naszych uczniów bardzo serdecznie zapraszamy.

  • W dniach 15 – 16 kwietnia 2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach uczniowie klas VII - VIII ze szkół z Błażkowej, Brzysk, Lipnicy Dolnej i Wróblowej uczestniczyli w warsztatach profilaktyki zintegrowanej "Archipelag Skarbów". Program był finansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzyskach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

    Archipelag Skarbów prowadzony był przez 3 osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Podczas dwóch czterogodzinnych warsztatów młodzież zamieniała się w poszukiwaczy skarbów: głębokiego szczęście, trwałej miłości i realizacji w życiu własnych pasji i marzeń.

  • 22 kwietnia nieodłącznie związany jest z obchodami Dnia Ziemi, a tym samym z podejmowaniem działań na rzecz ochrony środowiska. Również w naszej szkole uczniowie nie zapomnieli jak ważne jest dbanie o swoją planetę. Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi. Bez lasów i tlenu nie moglibyśmy oddychać. Bez gleby nie moglibyśmy jeść. Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić. Na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach – możemy żyć.

  • Dzień 19 kwietnia 2024 r. dla uczniów klas IV-VII naszej szkoły był czasem uczty kulturalnej i historycznej. W tym dniu bowiem uczestniczyli oni w wyjeździe do Dębicy, w trakcie którego odwiedzili Muzeum Regionalne oraz Dom Kultury „Mors”. W muzeum poznali historię miasta, regionu i jego mieszkańców w różnych okresach historycznych od prehistorii do drugiej wojny światowej. Ponadto mogli zobaczyć bogate zbiory militariów i dużą kolekcję pojazdów w przymuzealnym parku m. in. czołgi w tym słynny T-34 i IS-2, helikopter Mi-2, kolejkę wąskotorową czy zabytkowy sprzęt gaśniczy. Ta podróż w przeszłość sprawiła im wiele satysfakcji, radości i zadowolenia, szczególnie wszystkim podobało się to, że mogli usiąść za sterami helikoptera i transportera pancernego.

  • Dnia 18.04.2024r. uczniowie klas I - III odbyli wycieczkę do Dębicy na przedstawienie „Alicja w Krainie Czarów” przygotowanym przez Teatr Muzyczny Forte. Jest to przepiękna opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji. Inspiruje i dodaje nam odwagi, żeby kroczyć przez życie pewnie oraz zawsze walczyć i nie poddawać się nawet, gdy nadzieja jest nikła. Pokazuje, jak wiele może nam dać otwartość na innych oraz potwierdza życiową maksymę, że pogoń za swoimi ideami odbywa się krętą i niepewną drogą. Ogromnym atutem widowiska były zachwycające i przestrzennie rozbudowane kostiumy. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili Muzeum Lalek w Pilźnie. Mogli tam zobaczyć narzędzia mające nawet 200 lat, przy pomocy których do dziś wykonuje się elementy składowe lalek, jak powstają ręcznie kwiaty z tkanin używając wykrojników sprzed 100 lat, oraz jak tworzy się najbardziej wymyślne kreacje dla lalek. Lalki te są ozdobą wystaw i kolekcji w różnych krajach świata. W czasie pobytu w muzeum uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonywali lalki. W Gospodzie u Wiedźmy zjedli pyszne pierogi, a następnie zwiedzili Ogród Bajek. Mamy nadzieję, że podczas wycieczki uczniowie miło spędzili czas oraz dobrze się bawili.

  • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Związek Radziecki przyznał się oficjalnie do popełnienia zbrodni dopiero po pięćdziesięciu latach od dokonania mordu tj. 13 kwietnia 1990 roku. Jeńcy ginęli od strzału w tył głowy. Ofiary dokonanej zbrodni były grzebane w zbiorowych mogiłach w Katyniu, Charkowie oraz Miednoje. Egzekucje trwały od kwietnia do maja. Od tego dnia Dzień Pamięci obchodzony jest jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Otoczmy pamięcią tych, którzy zginęli za naszą Ojczyznę.

  • W dniu 16 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs odbył się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu było budzenie i rozwijanie pasji muzycznych wśród młodzieży, promocja młodzieżowej twórczości oraz możliwość porównania umiejętności i zdolności artystycznych z możliwościami innych uczniów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V Weronika Warzecha, która zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Błażkowej
    Błażkowa 125
    38-212 Brzyska
  • (013)4460102

Galeria zdjęć